3 HISTORIE NA PAŹDZIERNIK!

20.10.2016
historie na październik

Październik – to jeszcze nie zima, ale już powoli szykujemy się do braku słońca i krótszych dni… W te słoneczne warto iść na spacer, a kiedy pada sięgnąć po książkę i poznać niesamowite historie, które tworzą dla nas pisarze z różnych stron świata!

Co wybierzesz dla siebie? Hiszpański temperament, szwedzką nostalgię czy polską intrygę? 🙂 Oto nasze propozycje – historie na październik:

Mendoza_okladka

Tajemnica zaginionej ślicznotki, Eduardo Mendoza

Eduardo Mendoza  swoją twórczość określa mianem „literackiego pijaństwa” lub „powieściowego chuligaństwa” – trzeba przyznać, że z kart powieści wyziera jego hiszpański temperament! „Tajemnica zaginionej ślicznotki” to kolejny tom detektywistycznej serii. Przygody fryzjera damskiego to trzymające w napięciu historie kryminalne, ale i okazje do śmiechu J Czyli połączenie, które dla wielu czytelników będzie idealne.

Fryzjer jest „bardziej przenikliwy niż Herkules Poirot, kreatywny w działaniu niczym Sherlock Holmes, bezkompromisowy w dążeniu do prawdy jak Mikael Blomkvist.” Tym razem bohater zostaje wrobiony w zabójstwo popularnej topmodelki. Z pomocą przychodzi mu urocza postać – transwestyta o pseudonimie panna Westinghouse. Zmuszony do ucieczki, próbuje dowiedzieć się, kto postanowił zrobić z niego kozła ofiarnego. Na kartach książki śledzimy komedię pomyłek, rozgrywającą się na tle pięknej Barcelony. Historia w stylu Pedro Almodóvara i Agathy Christie. Przeczytaj, a przekonasz się, że uśmiech nie będzie schodził ci z twarzy i z przyjemnością sięgniesz po wcześniejsze przygody damskiego fryzjera.

Szwedzkie_kalosze_Mankell

Szwedzkie kalosze, Henning Mankell

Henning Mankell znany jest przede wszystkim jako pisarz, który stworzył kultową postać Kurta Wallandera – policjanta śledczego. Bohaterem Szwedzkich kaloszy jest jednak nie policjant, a emerytowany chirurg – Frederick Welin. Ten sam, który pojawił się w pierwszym tomie serii „Włoskie buty”. Pierwszy tom to powieść o miłości, stracie i samotności. Bohater odbywa podróż w głąb siebie, by zrozumieć swoje życie. W drugim tomie znajdziemy nostalgię oraz przedstawienie tego, co tak naprawdę w życiu jest ważne. To mądre książki, które nie nudzą 🙂

Behawiorysta_Mroz_okladka

Behawiorysta, Remigiusz Mróz

Kto jeszcze nie uległ czarowi kryminałów Remigiusza Mroza?! Chyba nie ma takiego czytelnika 😉 Dotychczasowi bohaterowie jego serii kryminalnych – Joanna Chyłka i Wiktor Forst – to charakterystyczne i niezapomniane postacie. Z niecierpliwością czekamy na premierę kolejnej powieści autora. Tym razem poznamy Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby…możemy spodziewać się kolejnego bohatera „z pazurem” 🙂

Edling jest specjalistą od kinezyki – nauki, która bada w jaki sposób człowiek za pomocą m.in. gestów i mimiki komunikuje informacje. Ludzie za pomocą mowy ciała przekazują aż 60%-70% emocji! Ekscentryczny prokurator do tej pory potrafił rozwiązać każdą sprawę. Czy uda mu się rozwikłać zagadkę zamachowca, który zajmuje przedszkole i grozi, że zabije wychowawców i dzieci?

Wykorzystaj październik i zaczytaj się jesienią! 🙂

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora