5 książek na wyprawy w głąb siebie

17.01.2023
5 książek na wyprawy w głąb siebie

Lubisz podróże po świecie czy wolisz wyprawy w głąb siebie? Choć z pozoru to zupełnie inne doświadczenia, to łączy je jedno – zmuszają nas do refleksji i przyjrzeniu się własnemu życiu z dystansu. Zapraszamy do eksplorowania historii zawartych w 5 niezwykle popularnych książkach 2022 roku.

1 – WSPÓŁCZESNA WOJNA, Justyna Kopińska

współczesna wojna justyna kopińskaLubisz reportaże? Sięgnij po “Współczesną wojnę” Justyny Kopińskiej, Nie ma bowiem w Polsce częściej nagradzanej dziennikarki. Tym razem zaprasza nas do cyklu reportaży o współczesnych wydarzeniach, które zaważyły na losach Polski i świata.

Najpierw przechadzamy się po objętej wojną Ukrainie. Jedziemy do Buczy, Donbasu, Charkowa. Przysłuchujemy się rozmowom z ludźmi, którzy w wojnie stracili bliskich, ale też żołnierzami, dowódcami i czołowymi ukraińskimi politykami. Z tych rozmów wyłania się obraz, który na długo zostanie w pamięci.

Kolejne felietony to zestaw najważniejszych wydarzeń, które wzbudziły konflikty i podziały w społeczeństwie. Mowa tu o COVID-19, zmianie prawa aborcyjnego, wychodzących na jak kolejnych przestępstwach Kościoła, upadku autorytetów oraz manipulowaniu opinią publiczną. To smutna i refleksyjna opowieść, ale pokazująca, że nasz głos ma znaczenie..

2 – BÓG NIGDY NIE MRUGA 2, Regina Brett

regina brett bóg nigdy nie mruga 2Gdy świat jaki znamy sypie się, przyszłość jest nieznana, wybuchają coraz to nowe afery i konflikty, trudno o spokój i nadzieję na lepsze jutro. Na szczęście jest ktoś taki, jak Regina Brett, która potrafi dzielić się dobrym słowem, empatią i optymizmem. Już 10 lat temu, wydając pierwszą część “Bóg nigdy nie mruga”, dodała otuchy milionom czytelników. Teraz jest to nam potrzebne jeszcze bardziej.

Nowy zbiór felietonów uwielbianej pisarki i dziennikarki przypomina, że nawet w najtrudniejszych i najbardziej mrocznych chwilach nie warto tracić nadziei. Regina Brett nie tylko wzrusza i wywołuje uśmiech. Daje też konkretne wskazówki, 50 nowych lekcji co zrobić, by znów obudzić w sobie radość życia.

 

3 – CO CHCESZ POWIEDZIEĆ ŚWIATU, Martyna Wojciechowska

martyna wojciechowska co chcesz powiedzieć światuMartyna Wojciechowska zebrała dziesięć historii niezwykłych kobiet z różnych zakątków świata. Różni je wiele – pochodzenie, sytuacja życiowa, doświadczenie. Ale łączy jedno – każda z nich to dowód na to, że nadzieja umiera ostatnia.

Jennifer, to gimnastyczka, która urodziła się bez nóg. Larysa uciekła przed wojną w Ukrainie z siódemką dzieci, dla których jest mamą zastępczą. Morena walczy w Salwadorze o kobiety, które odsiadują wyroki więzienia za poronienie. To tylko namiastka tego, o czym przeczytamy w książce “Co chcesz powiedzieć światu”. To niezwykle inspirująca i dodająca otuchy opowieść o odważnych kobietach. Ale to także historia o tym, co jest w życiu najważniejsze – o szczęściu i miłości.

 

4 – NA PÓŁNOC. JAK POKOCHAŁEM ARKTYKĘ, Adam Wajrak

wajrak Najbardziej znany polski przyrodnik, miłośnik wilków i Puszczy Białowieskiej, zabiera nas nie jak zwykle do lasu, ale na daleką północ (i to nie północ Polski). „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” otwiera arktyczną trylogię Adama Wajraka. To wyprawa na północne krańce kuli ziemskiej z jej dziką i dziewiczą przyrodą. Ale to także osobista podróż w czasie. Wajrak przywołuje bowiem świat, którego już nie ma, wraca do swoich przygód w Estonii, potem na Spitsbergenie.

Okazuje się, że Adam Wajrak to prawdziwy gawędziarz, który nie tylko przekazuje wiedzę przyrodniczą, ale okrasza swą opowieść ciekawymi anegdotami i przygodami. Wszystko to ilustruje zapierającymi dech w piersiach zdjęciami własnego autorstwa.

 

5 – POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI. 2.0, Joseph Murphy, C. James Jensen

Joseph Murphy potęga podświadomości 2.0Pierwsze wydanie „Potęgi nieświadomości” sprzedało się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Rewolucyjne podejście doktora Josepha Murphy’ego zmieniło sposób myślenia wielu ludzi. Pomogło osiągnąć cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia.

C. James Jensen, coach i doradca, uzupełnił poradnik o nowe lekcje i konkretne narzędzia do ćwiczeń afirmacji, wizualizacji, medytacji oraz umiejętności przywódczych. Wszystko po to, aby wyzwolić moc podświadomości i zagwarantować pełnię życia.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Justyna Kopińska „Współczesna wojna”. Świat Książki 2022
Regina Brett „Bóg nigdy nie mruga 2”. Wydawnictwo Insignis 2022
Martyna Wojciechowska „Co chcesz powiedzieć światu”. Wydawnictwo W.A.B. 2022
Adam Wajrak „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”. Wydawnictwo Agora, 2022
Joseph Murphy, C. James Jensen „Potęga podświadomości 2.0.” Świat Książki, 2022

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora