BESTSELLERY – LIPIEC 2019

09.08.2019

To jeszcze nie koniec wakacji – zdążycie przeczytać jeszcze wiele książek! 😉 Przygotowaliśmy Wasze ulubione zestawienie bestsellerów miesiąca. Jakie tytuły wybieraliście najczęściej? Oto one! Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Andrzej Pilipiuk i jego kolejny tom opowieści o Jakubie Wędrowyczu. Tuż za nim, uwielbiamy przez Was, Jo Nesbø wraz z najnowszą książką „Nóż” z Harrym Holem w roli głównej. „Zwycięską” trójkę zamyka Remigiusz Mróz i „Listy zza grobu”, które rozpoczynają zupełnie nową serię. Co znalazło się na pozostałych pozycjach w naszym TOP 10 książek lipca? Zapraszamy do lektury!

1. Karpie bijem, Andrzej Pilipiuk

To już 9. tom opowieści o Jakubie Wędrowyczu – bimbrowniku, kłusowniku i egzorcyście, który niezmiennie bawi, przeraża i zadziwia. Tym razem odwieczna nienawiść między Wędrowyczami i Bardakami zaogniła się – jakie będą tego skutki?

2. Nóż, Jo Nesbø

Harry’ego Hole’a spotkało w życiu wiele, nie jest jednak gotowy na koszmar, jaki go jeszcze czeka. Gdy budzi się pewnego dnia skacowany ze śladami krwi na ubraniu, rozpoczyna się jego kolejna walka ze śmiertelnym wrogiem… i swoim małym piekłem. Czy uda mu się zwyciężyć?

Przeczytaj recencję: Nóż, Jo Nesbø

3. Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

Patomorfolog z mroczną przeszłością, samotny ojciec dwójch dziewczynek, odwieczny fan muzyki w wykonaniu tylko tych zespołów, które zakończyły już swoją działalność – Seweryn Zaorski. Mężczyzna powraca do swojego rodzinnego miasta po dwudziestu latach. Na miejscu kupuje od swojej dawnej znajomej, Kai Burzyńskiej, stary dom, w którym kobieta się wychowała. Odnajduje tam dyskietki, których nie może rozszyfrować, a w tym pomóc mu mają tajemnicze listy, które Burzyńska otrzymuje od… zmarłego ojca. Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę?

Przeczytaj recenzję: Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

4. Kolory pawich piór, Jojo Moyes

Suzanna Peacock musi zmierzyć się z niesławną legendą swojej matki, która uciekła od męża z domokrążcą. Choć ma wszystko, co potrzebne do szczęścia, wcale nie czuje się szczęśliwa. Czy otrzyma szansę na to, by zacząć wszystko od nowa?

5. Zranić marionetkę, Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola jako autorka kryminałów? Czemu nie! Jej najnowsza powieść rozpoczyna się dość stereotypowo: odnalezieniem ciała 😉 W tym przypadku jest to ciało nagiego mężczyzny w luksusowym mieszkaniu na strzeżonym osiedlu. Sprawa zostaje zakwalifikowana jako samobójstwo. Jednak śledczy Natan ma wątpliwości, które podziela Weronika – niechciana w zespole antropolożka zgłębiająca przyczyny i okoliczności śmierci samobójczych. Co właściwie przyczyniło się do śmierci mężczyzny?

Przeczytaj recenzję: Zranić marionetkę, Katarzyna Grochola

6. Kolejne 365 dni, Blanka Lipińska

Kontynuacja bestsellerowej serii książek o Laurze Biel nie zawodzi! Nasza bohaterka zostaje postrzelona, a o życie jej i jej nienarodzonego dziecka walczą najlepsi lekarze. Jej mąż staje przed najtrudniejszą w swoim życiu decyzją – kogo uratować, ukochaną żonę, czy wyczekiwane potomstwo? Jaką podejmie decyzję – tego dowiecie się z książki! 😉

7. Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA, Piotr Zychowicz

To najbardziej wstrząsająca książka Piotra Zychowicza, autora Obłędu ’44i Paktu Ribbentrop–Beck. To również szokująca i kontrowersyjna odpowiedź na wszystkie trudne pytania dotyczące Wołynia. Uwaga, książka wywołuje emocje!

8. Fox, Frederick Forsyth

Czy siedemnastoletni chłopak, o szalenie błyskotliwym umyśle, może się okazać  jest największą i najgroźniejszą bronią, jaką widziała ludzkość? Okazuje się, że tak. Jego niezwykłe umiejętności sprawiają, że staje się cenną „zdobyczą”. Tak cenną, że niebezpieczna walka o niego trwa w najlepsze, gdy na szali stoi równowaga sił na świecie.

9. Złota klatka, Camilla Läckberg

„Złota klatka” to historia, której główną bohaterką jest Faye. Kobieta dorastała we Fjällbace, z której wyjeżdża, pozostawiając tam swój największy sekret. Faye rozpoczyna nowe życie w Sztokholmie, gdzie wiąże się z Jackiem, swoim przyszłym mężem. Niedługo później rodzi im się córeczka. Główna bohaterka wiedzie, na pozór, idealne życie u boku mężczyzny, który jest obiektem westchnień wielu kobiet. Życie Faye po niedługim czasie zaczyna przypominać trwanie w tytułowej złotej klatce, która jedynie z zewnątrz wydaje się ciekawa. Pewnego dnia bohaterka otrzymuje telefon z informacją, że jej ukochana córeczka zaginęła, a w domu jej męża ujawniono kałużę krwi. Czy Jack byłby zdolny do tego, aby zamordować ich wspólne dziecko?

Przeczytaj recenzję: Złota klatka, Camilla Läckberg

10. Perska zmysłowość, Laila Shukri

Kolejna wciągająca książka autorki bestselleru – „Byłam służącą w arabskich pałacach”. To kontynuacja opowieści o Joannie, znanej czytelnikowi z „Perskiej zazdrości”. Kobieta pod wpływem impulsu i przykrych doświadczeń, wyjeżdża na Bali, gdzie spotyka zniewalająco przystojnego Amerykanina… Gdzie zaprowadzi ją szaleńcza namiętność? Czy uda jej się uniknąć konsekwencji swoich czynów?

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora