BESTSELLERY – MARZEC 2019

08.04.2019

Marzec upłynął nam niezwykle przyjemnie – na czytaniu oczywiście! Za nami mnóstwo świetnych książek. Po które zaś Wy sięgaliście najchętniej? Sprawdziliśmy! Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu utrzymuje autobiografia Michelle Obamy – Becoming, tuż za nią plasuje się polska fantastyka i Andrzej Pilipiuk z mini zbiorem opowiadań „Zły las”. Podium zamyka thriller i to nie byle jaki, bo „Pozwól mi wrócić” samej B.A.Paris. Sprawdźcie, co jeszcze znalazło się na naszej liście bestsellerów marca!

  1. Moja historia, Michelle Obama przeczytaj recenzję

Mówi się, że za sukcesem mężczyzny zawsze stoi silna kobieta. Choć można się spierać odnośnie zasadności tego stwierdzenia, to nie ma wątpliwości, że w przypadku prezydenckiej pary Obamów, jest to prawda. Michelle to kobieta silna, niezależna i ambitnie dążąca do osiągnięcia swojego celu. Dlaczego sama nie wstąpiła do polityki? Wybrała inną drogę. Przez całą karierę stała u boku prezydenta, wspierała go. Mimo to, wygrywała w rankingach popularności z własnym mężem. Biografię uznano za bestseller na długo zanim trafiła do sprzedaży. Co jest takiego w Michelle, że każdy chce ją poznać bliżej?

  1. Zły las, Andrzej Pilipiuk przeczytaj recenzję

To świetna propozycja nie tylko dla fanów tego autora. „Zły las” jest bowiem zupełnie inny np. od serii z Wędrowyczem. To 4 wciągające historie, w których dzieją się rzeczy niemożliwe, chwytające za… gardło! Wszystko to, co miłośnicy fantastyki i krótkich form lubią najbardziej.

  1. Pozwól mi wrócić, B.A.Paris przeczytaj recenzję

Książka opisuje historię Fina i Layli. Młoda para wybiera się na wycieczkę do Francji, z której wraca tylko on. Fin zeznaje policji, że jego dziewczyna zaginęła, tworząc świetną przykrywkę dla wydarzeń, o których wie tylko on. Co tak naprawdę wydarzyło się w powrotnej drodze do domu? Czemu Layla zapadła się pod ziemię? Mija wiele lat, podczas których Fin układa sobie życie na nowo. Któregoś dnia otrzymuje jednak wiadomość od osoby, która zaczyna prowadzić z nim grę i swoimi działaniami wpędza go w obłęd. Fin nie przewidział, że nie tylko on wie, co stało się tamtej nocy…

  1. Umorzenie. Seria z Joanna Chyłką, Remigiusz Mróz

Kolejna książka ze słynną panią adwokat! Joanna Chyłka tym razem mierzy się ze straszną zbrodnią, w którą uwikłany jest idealny mąż i ojciec. Co sprawiło, że mężczyzna zamienił się w potwora?

  1. Chyłka. Zaginięcie, Remigiusz Mróz przeczytaj recenzję

Niezawodny duet, Zordon i Chyłka, znowu na tropie. Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, nie ma też oznak włamania. Pierwsze podejrzenia padają na opiekunów dziewczynki. Śledczy sądzą, że nie ma już szans na odnalezienia dziecka żywego. Duet prawniczy staje przed trudnym zadaniem – muszą udowodnić, że rodzice dziewczynki nie mają ze zniknięciem żadnego związku. Czy aby na pewno?

  1. Jak podrywają szejkowie, Marcin Margielewski

Szokująca dla zachodu (i nie tylko!) historia pewnego arabskiego księcia na tle bezwzględnej rzeczywistości nocnego życia szejków i arabskich książąt, gdzie zatracone są różnice między modelką a prostytutką. Ta książka oburza i… wciąga!

  1. Pacjentka, Michaelides Alex przeczytaj recenzję

Alicia, piękna malarka i żona znanego fotografa, pewnego dnia morduje swojego męża, po czym milknie i nie odzywa się już ani słowem.?Morderczyni ląduje w szpitalu psychiatrycznym o podwyższonym rygorze. Tam właśnie pracę zaczyna Theo, psychoterapeuta sądowy. Czy uda mu się przełamać milczenie i odkryć prawdę o zbrodni?

  1. Ciemno, prawie noc, Joanna Bator

Głośna książka, która została nagrodzona literacką nagrodą NIKE! „Ciemno, prawie noc” to opowieść o reporterce, która po latach wraca do swojego rodzinnego miasta, gdzie od kilku miesięcy dzieją się niepojęte zbrodnie, natomiast mieszkańców opętuje dziwne mesjanistyczno-narodowe szaleństwo. Co odkryje i jaki to ma związek z jej przeszłością?

  1. Tatuażysta z Auschwitz, Heather Morris

Niezwykła i wzruszająca historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery więźniom, osadzonym w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Jak udało mu się wykorzystać swoją nieco lepszą „pozycję”, kogo dzięki temu poznał i jak to wpłynęło na jego losy?

  1. Nieodgadniona, Remigiusz Mróz przeczytaj recenzję

To już druga książka z tej serii. Damian Werner stara się wrócić do normalności po traumatycznych wydarzeniach, które rozegrały się rok wcześniej. W wynajmowanym mieszkaniu znajduje kasetę VHS, której opis go intryguje. Czy ktoś chce mu przekazać za jej pomocą jakąś informację? A może to jego nadwrażliwa psychika płata mu przerażającego figla? Niedługo potem w drzwiach jego mieszkania staje Kasandra, kobieta, która zniszczyła mu życie i oskarża go o porwanie swojego syna. Zrozpaczona matka jest na skraju załamania psychicznego.

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora