BESTSELLERY – MARZEC 2021

28.04.2021

W marcu było jak w garncu…Nie tylko ze względu na pogodę, ale także upodobania czytelnicze. W naszym zestawieniu top 10 miesiąca znajdziecie bowiem niemal każdy gatunek literacki – biografię i thriller, romans i horror, fantastykę oraz poradnik. Co Was zainspiruje najbardziej? Zobaczcie sami.

1. Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć, Violetta Ozminkowski

Takiej pozycji na szczycie top listy dawno u nas nie było! Nic dziwnego, książka bowiem opowiada o postaci absolutnie wyjątkowej, nietuzinkowej i godnej zapamiętania. Jej ciętych ripost bali się rozmówcy, ona natomiast bała się tylko myszy. O kim mowa? O Marii Czubaszek oczywiście! Choć filigranowa i delikatna z urody, była mocna i bezkompromisowa z charakteru. Violetta Ozminkowski postanowiła wejść w świat Marii i opowiedzieć historię fascynującej kobiety, która pod uśmiechem skrywała samotność, smutek, a bywało, że i rozpacz

2. Później, Stephen King

Mistrz horroru nie traci charakteru. Stephen King w swoim najlepszym wydaniu znów na półkach naszych księgarni. Jamie ma wyjątkowe zdolności, o których nikt nie wie. Widzi to, co dla innych jest niezauważalne, poznaje sekrety, których nikt inny nie zna. Jednak cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka – musi stanąć twarzą w twarz z demonami. Jeśli macie ochotę na odrobinę dreszczy przed snem, ta lektura jest dla Was. Tylko nie myślcie, że później zaśniecie…

3. Niezwykłe prawa kosmicznej mocy umysłu, Joseph Murphy

Jak wielka jest potęga naszego umysłu? Naukowcy od lat próbują to sprawdzić. Jednak nikomu jeszcze nie udało się odkryć wszystkich możliwości, jakie posiada nasz umysł. Joseph Murphy wierzy w jego uzdrawiającą moc. Przytacza wiele autentycznych historii ludzi, którzy mimo niesprzyjających okoliczności osiągali spektakularny sukces życiowy w wielu dziedzinach, pracując wyłącznie nad duchowym rozwojem. Czy to możliwe? Sięgnijcie po książkę, aby się przekonać.

4. Czarna góra, Andrzej Pilipiuk

Legendarny Paweł Skórzewski powraca w kolejnym zbiorze opowiadań Andrzeja Pilipiuka. Choć to postać znana nie od dziś, dopiero teraz możemy go poznać pełniej i odkryć jego tajemnice. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, kim był Paweł Skórzewski, zanim został Doktorem Skórzewskim, teraz się tego dowiecie. Oprócz tego poznacie 4 inne historie, które za każdym razem zaskakują oryginalnością i pomysłowością. Ile może kosztować imperatyw moralny, co łączy Roberta z Marszałkiem Piłsudskim, jak bomba atomowa ratuje carewicza Aleksandra – tego wszystkiego dowiecie się sięgając po „Czarną Górę”.

5. Afekt. Seria z Joanną Chyłką. Tom 13, Remigiusz Mróz

Polityka, afera obyczajowa i media – takie połączenie u Remigiusza Mroza jest skazane na sukces czytelniczy. Joannie Chyłce w nowej kancelarii zostaje przyznana sprawa, która jest wyzwaniem, ale i koszmarem jednocześnie. Ma bowiem bronić pedofila. Jednak to nie największy problem – oskarżony jest bowiem bratem kandydata na prezydenta. Sprawę relacjonują media, a jej wynik przesądzi nie tylko o losie oskarżonego, ale także o wynikach wyborów. Jeśli Chyłka bierze sprawę, którą obserwuje cały kraj, możemy być pewni, że będzie ciekawie.

6. Zjadacz czerni 8, Katarzyna Grochola

Wierzycie w przeznaczenie czy oddajecie swoje życie przypadkowi? Niejeden największy filozof, pisarz, artysta próbował rozwiązać ten dylemat. Teraz za temat wzięła się również Katarzyna Grochola. Zadaje pytanie o sens z pozoru przypadkowych spotkań, ludzi którzy stają na naszej drodze. Pisarka jednak nie próbuje nam dać gotowych rozwiązań i jednoznacznych odpowiedzi. Odkrywa karta po karcie historie swoich bohaterów i jakby od niechcenia tworzy wspólną dla wszystkich opowieść, która jako całość nabiera nowego sensu. W jaki sposób łączy się ze sobą 11 historii i jaką rolę odgrywa w tym wszystkim rudy kot? Musicie przeczytać książkę, aby się tego dowiedzieć!

Więcej o książce: Zjadacz czerni 6, Katarzyna Grochola

7. Potęga podświadomości, Joseph Murphy

Joseph Murphy dwa razy w zestawieniu bestsellerów miesiąca! To wynik zasługujący na uznanie. Co tak wyjątkowego jest w poradnikach doktora Murphy’ego, że zawierzają mu miliony? Być może to wiara w to, że sukces, szczęście i spełnienie marzeń jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy uwierzyć w coś bez zastrzeżeń i zobrazować w swoim umyśle, a stanie się rzeczywistością. Proste, prawda? Ta książka (podobno) pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Przekonajcie się na własnej skórze, czy działa.

8. Powrót, Nicholas Sparks

Trevor Benson, po udziale w misji wojskowej, wraca w swoje rodzinne strony – do starej chaty w New Bern. Choć decyzja ta była wymuszona okolicznościami, okazuje się dla niego zbawienna w skutkach. A przynajmniej wydaje się tak na początku… Poznaję tam bowiem Natalie – kobietę, która porusza jego serce. Choć wyraźnie odwzajemnia jego uczucia, to z jakiegoś powodu pozostaje odległa. W jego życiu pojawia się także ponura nastolatka Callie, która być może pozwoli mu rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci jego dziadka. Obydwie kobiety skrywają tajemnice, obydwie odmienią jego życie, choć w zupełnie inny sposób. Jaki? Musicie przeczytać tę książkę, aby się tego dowiedzieć.

Więcej o książce: Powrót, Nicholas Sparks

9. Modelki z Dubaju, Marcin Margielewski

Marcin Margielewski serwuje swoim fanom kolejną dawką adrenaliny! Przedstawia historię dziewczyny, która przeżyła piekło prostytucji w Dubaju. O kobietach, takich jak ona, mówi się modelki. Bo w kraju, gdzie prostytucja jest surowo zakazana, nikt nie chce mówić o niej otwarcie. Otwarcie też nie mówi się o pełnej cierpienia, pułapek i traum brutalnej rzeczywistości, do której trafiają „modelki”. Świat arabskich szejków, luksusowych jachtów i wystawnych przyjęć wciąż kusi i uwodzi. Z drugiej strony to, co dzieje się za pięknymi, ozdobnymi ścianami, odstręcza i przeraża. Macie odwagę odkryć prawdziwe oblicze stolicy luksusu?

Więcej o książce: Modelki z Dubaju, Marcin Margielewski

10. Rozkwit magii, Nora Roberts

Pandemia nazwana apokalipsą zniszczyła cywilizację. Ludzie rozpoczęli brutalną walkę o władzę, przywództwo i materialne zasoby. Ujawniły się z pełną mocą uprzedzenia, pojawili się samozwańczy przywódcy. Na szczęście na świecie są też tacy, którzy chcą przeciwstawić się złu. Jedną z nich jest Fallon Swift, Jedyna, dziewczyna z wyjątkowymi zdolnościami. Dzięki odwadze i charyzmie pociąga za sobą tłumy. Zbliża się czas ostatecznego starcia światła i ciemności, zdecyduje ono o przyszłości resztek cywilizacji. Kto zwycięży? Znajdziecie odpowiedź w trzeciej części trylogii, która zdaniem krytyków „dorównuje takim apokaliptycznym klasykom jak Bastion Stephena Kinga”.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora