BESTSELLERY – PAŹDZIERNIK 2017

06.11.2017

Październikowa aura nie rozpieszczała amatorów czytania na łonie natury, za to bardzo sprzyjała tym, którzy najlepszego miejsca na czytanie książek upatrują pod kocem w domowym zaciszu. Po jakie książki sięgaliśmy w ubiegłym miesiącu najczęściej? Zestawienie wygrywa „Początek” Dana Browna. Tuż za nim znalazła się biografia Ani Przybylskiej pt. „Ania”. Pierwszą trójkę zamknęła Laila Shukri i jej książka „Byłam kochanką arabskich szejków”. Jak wyglądają dalsze miejsca w rankingu? Zobaczcie sami!

1. Początek, Dan Brown – przeczytaj recenzję

Nowa powieść o losach Roberta Langdona, który znowu wpada w tarapaty! Podczas prezentacji w    Muzeum Guggenheima w Bilbao, Edmond Kirsch- jeden z jego studentów na Harvardzie, ma ujawnić swoje odkrycia, które wstrząsną światem nauki.

2. Ania, Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki

Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu – zwłaszcza „piękni i młodzi” – nigdy nie mają łatwo. 

3. Byłam Kochanką Arabskich Szejków, Laila Shukri – przeczytaj recenzję

Laila Shukri opowiada w książce historię młodej Polki, która uwierzyła w miłość od pierwszego wejrzenia i dała się porwać bajkowej wizji związku z egzotycznym i przystojnym mężczyzną. Właściwie bez zastanowienia zdecydowała się na wyjazd z nim do Dubaju. Syryjczyka Tarka poznała w Polsce w jednym z klubów. Szybko udało mu się oczarować dziewczynę. Dla Julii, sfrustrowanej pracą księgowej, wycieczka do Dubaju była spełnieniem marzeń. Na miejscu czar prysł i szybko okazało się, że znalazła się w rękach gangu handlującego ludźmi.

4. Labirynt duchów, Carlos Ruiz Zafón – przeczytaj recenzję

Książka skupia się na postaci Mauricio Vallsa, którego Fermín poznał podczas pobytu w więzieniu. Mauricio pełni funkcję ministra kultury i na początku powieści znika w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo prowadzi barwna para – piękna i tajemnicza Alicja Gris oraz były policjant kapitan Vargas. Zawiłe śledztwo to główny, ale nie jedyny wątek powieści.

5. We dwoje, Nicholas Sparks – przeczytaj recenzję

To książka o Ani takiej, jaką była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia, książka prawdziwa jak Ona sama. Zero udawania. Prawda o niej przefiltrowana przez wrażliwość jej bliskich. Książka opowiada historię jej życia, mówi o ważnych dla niej wartościach, niezwykłej sile i umiejętności bycia sobą.

6. Mężczyzna, Który Gonił Swój Cień, David Lagercrantz – przeczytaj recenzję

Tempo, jakie narzucił autor niemal od pierwszych stron jest mordercze. Nie tylko chodzi tym razem o akcję. Myślę bowiem o pewnego rodzaju nasyceniu i napięciu związanym z jednym z głównych wątków tej opowieści.

7. Pierwszy śnieg, Jo Nesbo – przeczytaj recenzję

Detektyw Harry Hole w tej części bada sprawę zaginięcia kobiety, której szalika użyto do przystrojenia ulepionego przed jej domem bałwana. Gdy spada kolejny śnieg, ginie następna kobieta.

8. Sekret, którego nie zdradzę, Tess Gerritsenprzeczytaj recenzję

Detektyw Jane Rizzoli i lekarka sądowa Maura Isles to kobiety o mocnych charakterach, które w życiu widziały niemal wszystko. Mimo to bestialskie morderstwo producentki popularnych horrorów wprawia je w osłupienie. Miejsce zbrodni przypomina jeden z kadrów wyprodukowanego przez ofiarę filmu.

9. Oskarżenie, Remigiusz Mróz

Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę „Solidarności” były nie do podważenia. Mimo to pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka otrzymuje list od żony skazańca, w którym kobieta twierdzi, że odkryła nowe dowody na niewinność męża.

10. Dziewczyna z Brooklynu, Guillaume Musso – przeczytaj recenzję

Raphaël Barthélémy, bohater książki „Dziewczyna z Brooklynu”, nie powinien mieć powodów do narzekań. Ma dziecko i narzeczoną, z którą wkrótce ma zamiar się ożenić. Zrobił także karierę jako autor kryminałów. Tymczasem jest jedno „ale”: niewiele wie o ukochanej osobie. Nie daje mu to spokoju. Naciska ukochaną, aż w końcu – gdy ona pokazuje mu pewne zdjęcie – Anna znika.

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora