BESTSELLERY – PAŹDZIERNIK 2019

11.11.2019

Jesień w pełni! Teraz jeszcze chętniej sięgamy po lektury, które umilają nam długie, chłodne wieczory. Jakie książki najlepiej wybrać? Na pewno trzeba przyjrzeć się tym… popularnym! Przedstawiamy kolejną odsłonę naszego rankingu – które powieści najchętniej kupowaliście i czytaliście w ostatnim miesiącu? Na pierwszym miejscu wielki powrót i kontynuacja bestellerowej powieści „Samotność w sieci” – „Koniec samotności”. Tuż za nią „Była arabską stewardesą” Marcina Margielewskiego i wstrząsające opowieści z arabskich krajów. Podium zamyka Wasz ulubiony autor Remigiusz Mróz wraz z „Wyrokiem”. Zobaczcie naszą listę top 10 października!

1. Koniec samotności, Janusz Leon Wiśniewski

To kontynuacja jednej z najbardziej poruszających powieści o miłości, książki, która stała się fenomenem. „Koniec samotności” to dalsze losy postaci znanych nam z „Samotności w sieci”, a właściwie syna głównej bohaterki.

Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale… w klasztorze. Ich zażyłość jest jeszcze bardziej gorąca niż relacja łącząca poprzednią parę. Czy ten związek ma w ogóle szansę na zaistnienie? Co będzie działo się za grubymi murami klasztoru?

Przeczytaj recenzję: Koniec samotności, Janusz Leon Wiśniewski

2. Była arabską stewardesą, Marcin Margielewski

Nowa książka autora bestselleru „Jak podrywają szejkowie” przedstawia wstrząsające opowieści Polki, pracującej w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych. Gdy Anna poznaje pewnego niebywale szarmanckiego i bogatego Araba, myśli, że los się do niej uśmiechnął. Jednak jej życie od tej chwili wcale nie było bajką. Poznała świat rządzony przez mężczyzn, gdzie kobieta służy tylko do zaspokajania ich potrzeb.

3. Wyrok, Remigiusz Mróz

Tym razem Chyłka i  Zordon będą musieli wybronić klienta, który według wszelkich dowodów jest winny, a oskarżony został o bardzo bestialskie zabójstwo. Obronę chłopaka zlecił im sam Piotr Langer, ale czy na pewno mogą mu zaufać? Z doświadczenia wiedzą, że nie…

Przeczytaj recenzję: Wyrok, Remigiusz Mróz

4. Piechotą do źródeł Orinoko, Wojciech Cejrowski

Duża wyprawa w poprzek Wenezueli? W taką podróż mógł się wybrać tylko on, i tylko on opisał ją tak ciekawie! Przeczytajcie sami J

5. Poszukiwanie, Charlotte Link przeczytaj recenzję

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie czternastolatka, alarm wszczyna policja. Kiedy ginie kolejna młoda dziewczyna, alarm wszczyna już całe miasto. Policja czuje presję, aby jak najszybciej rozwiązać sprawę, w mediach aż huczy o mordercy z wrzosowisk. Jednak jak rozpocząć śledztwo w sprawie dramatu, który z pozoru nie ma ani początku, ani końca?

Przeczytaj recenzję: Poszukiwanie, Charlotte Link

6. Instytut, Stephen King

12-letni Luke Ellis budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny. Jest tylko jedna „drobna” różnica – ten pokój nie ma okien. Wkrótce orientuje się, że z powodu wyjątkowych zdolności, jakie posiada, trafił do tajemniczego Instytutu. Choć plakaty na jego korytarzach przekonują go, że to wakacje i spędza „kolejny dzień w raju”, on nie ma złudzeń. Nikt nie jest tutaj gościem. On i pozostałe dzieci są więźniami bez szans na ucieczkę. Gdy w Tylnej Połowie Instytutu znikają kolejne dzieci, Luke wie, że nie może dłużej czekać. Musi uciec i wezwać pomoc. Jednak do tej pory nikt nie uciekł z tego miejsca.

7. Kształt nocy, Tess Gerritsen

Uciekasz, aby znaleźć spokój i… trafiasz w jeszcze gorsze miejsce. Czy może być coś bardziej przerażającego? Przekona się o tym Ava Colette, która chcąc uciec od swojej tragicznej przeszłości, przeprowadza się z Bostonu do małego miasteczka w stanie Maine. Jednak okazuje się, że to małe miasteczko nie jest oazą spokoju – doszło w nim do szeregu niewyjaśnionych morderstw, a mieszkańcy skrywają mroczne tajemnice. Czy Ava będzie kolejną ofiarą? Aby tego uniknąć, musi sama podjąć śledztwo.

Przeczytaj recenzję: Kształt nocy, Tess Gerritsen

8. Bieguni, Olga Tokarczk

Zabierzcie się w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy wraz z biegunami, prawosławnym odłamem starowierców, którzy zło oswajają… ruchem.

Przeczytaj recenzję: Bieguni, Olga Tokarczk

9. Mock. Golem, Marek Krajewski

Niezawodny Eberhard Mock znów w akcji! Tym razem próbuje rozwikłać tajemnicze zniknięcie małej dziewczynki, jednocześnie walcząc ze swoim największym demonem i słabością. Podczas śledztwa odkrywa najgorsze ludzkie cechy, przekonuje się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Czy uda mu się uniknąć jeszcze większego zła?

10. Podróż ludzi Księgi, Olga Tokarczuk

To magiczna opowieść o podróżnikach i ich drodze, której celem jest zdobycie Księgi, która zawiera w sobie tajemną moc i czyni cuda. Pełna wartościowych rozważań i arcyciekawych motywów powieść to obowiązkowa lektura nie tylko fanów noblistki, Olgi Tokarczuk!

Przeczytaj recenzję: Podróż ludzi Księgi, Olga Tokarczuk

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora