BESTSELLERY – PAŹDZIERNIK 2023

07.11.2023
bestsellery pażdziernik 2023

Czy październik to faktycznie taki straszny miesiąc? Czytelniczo, zdecydowanie nie! Same perełki w bestsellerach! Ta topka funduje nam niezłą wyprawę w czasie i przestrzeni.

1. Kukułcze jajo. Fjällbacka. Tom 11, Camilla Läckberg

Mroczny skandynawski kryminał otwiera nam topkę. Wiadomo, tego nie może jesienią zabraknąć. W tym tomie Patrick i Erika rozwiązują zagadkę aż trzech morderstw! Jakby tego było mało, śledztwo wymaga zajrzenia w przeszłość, a tam kryją się mroczne sekrety…

RECENZJA „KUKUŁCZE JAJO. FJALLBACKA. TOM 11” CAMILLA LACKBERG >>>

2. Światła w popiołach, Remigiusz Mróz

Pozostajemy w przeszłości. Kaja Burzyńska prowadzi śledztwo powiązane z tragicznym pożarem sprzed lat. Partneruje jej osoba, której nie widziała od roku – to ojciec jej dziecka (tylko on o tym nie wie). Kaja musi więc poradzić sobie jednocześnie z prywatnymi problemami i skomplikowaną sprawą.

3. Za wszelką cenę, Harlan Coben

Do trzech razy sztuka! Znowu przeszłość puka do drzwi i wywraca życie bohaterów do góry nogami. David właśnie odsiaduje wyrok za zabicie swojego trzyletniego syna, kiedy z wizytą wpada siostra jego byłej żony. Pokazuje mu zdjęcie dziecka, które wygląda jak Matthew. Czy to faktycznie on? David musi mieć pewność, ale w więzieniu nie rozwiąże zagadki. Ucieka.

4. Zbroja światła, Ken Follett

Przełom XVIII i XIX wieku. Anglia. Rewolucja przemysłowa, koniec feudalizmu, bunt robotników. I, oczywiście, odwieczna walka dobra ze złem. Majestatyczny finał serii „Filary Ziemi”.

5. Dawno temu w Warszawie, Jakub Żulczyk

„Ślepnąc od świateł” było hitem na półkach i na ekranie. Minęło kilka lat. Teraz jest pandemia. Warszawa jest pełna mroku i zła, a bohaterowie w nim brodzą. To lektura ciężka, przytłaczająca, ale też niesamowicie fascynująca.

6. Sekrety arabskich kurortów, Marcin Margielewski

Teraźniejszość. Marcin Margielewski opisuje losy rezydentki z Dubaju, która wpada w kłopoty próbując polecieć do Polski. Zostaje zatrzymana, oskarżona, a w praktyce już… osądzona. Czy uda jej się odzyskać wolność?

7. Holly, Stephen King

Dobry horror od Kinga to pozycja obowiązkowa w październiku. Holly trafia się sprawa zaginięcia. Jej podejrzanymi staje się najbardziej nieoczekiwana para – dwoje staruszków. Mogą sprawiać dobre wrażenie, ale w ich duszach czai się mrok. King nie potrzebuje duchów, straszydeł i innych potworów. Straszy nas po prostu ludzką naturą.

RECENZJA „HOLLY” STEPHEN KING >>>

8. Kulisy PiS, Kamil Dziubka

Nic dziwnego, że ta książka trafiła na listę bestsellerów w październiku. To pozycja zdecydowanie na czasie. Dziennikarz, Kamil Dziubka, odkrywa to czego nie widzą kamery telewizyjne. A wszystko to na podstawie rozmów z członkami partii.

9. Aneks. Niebezpieczne związki III RP, Wojciech Sumliński

Druga pozycja, która opisuje teraźniejszość i ma wpływ na jej tworzenie. Wojciech Sumliński ujawnia aneks do raportu WSI.

10. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszak

„Chłopki” to trochę czarny koń w półkach z książkami. Kto by się spodziewał, że opowieść o wiejskich kobietach w przeszłości zdobędzie serca tysięcy czytelników? Lektura porywa. To nie jest podręcznik historii, a historia naszych babć i ich sile ducha. Warto przeczytać zanim sięgnie się po „Ziemianki”.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!