4 KSIĄŻKI NA JESIEŃ | horror, thriller, kryminał

05.10.2023
4 książki na jesień 2023

Jesień idealny czas, by zanurzyć się w mroczne światy: kryminały, thrillery i horrory. Parzymy herbatkę, siadamy wygodnie i… zaczytujemy się! Gotowi? Oto 4 propozycje na długi wieczór czytelniczy!

DLA MIŁOŚNIKÓW HALLOWEEN

STRASZNY HORROR: Holly, Stephen King

holly stephen kingHorror albo mocny thriller to pozycja obowiązkowa o tej porze roku. Dlatego polecamy sięgnąć po „Holly” od mistrza gatunku Stephena Kinga.

Znana z wcześniejszych książek bohaterka, Holly, wysuwa się na pierwszy plan. Musi rozwiązać kryminalną zagadkę. Zrozpaczona matka zwraca się do niej o pomoc w odnalezieniu zaginionej córki. Holly początkowo nie ma ochoty na przyjęcie zlecenia. Wciąż przeżywa żałobę po śmierci rodziców, a jej partner jest ciężko chory. Ulega jednak namowom zdesperowanej matki i decyduje się jej pomóc. Nieoczekiwanie, jej przeciwnikami jest para staruszków…

W „Holly” najstraszniejsza jest… ludzka natura. Przeraża bardziej niż duchy i tradycyjne halloweenowe straszydła. Opowieść jest pełna akcji, napięcia i dramatyzmu.

WCIĄGAJĄCY THRILLER: Śmierć wiarołomnym, Nora Roberts (J.D. Robb)

śmierć wiarołomnym j.d. robb nora robertsThriller kryminalny „Śmierć wiarołomnym” od J.D. Robba to propozycja dla tych, którzy lubią lekki dreszczyk strachu, ale unikają przerażenia.

Eve Dallas trafia na sprawę zabójstwa, która wydaje się w zasadzie „sprawą zamkniętą”. Układ miejsca zbrodni wygląda sztampowo: kieliszki po winie, romantyczna muzyka rozlegająca się w pokoju, kobieta bez życia… Kłótnia kochanków? Zemsta zazdrosnego męża?
Eve podejrzewa, że nie jest to takie proste. Czy ma rację?

DLA JESIENIAR

SKANDYNAWSKI KRYMINAŁ: Kukułcze jajo, Camilla Lackberg

kukułcze jajo camilla lackbergJesienią wieje już zimny wiatr, słońce zachodzi w środku dnia, a w ciemności czai się… strach. „Kukułcze jajo” to 11 tom bestsellerowej serii Fjalbacka od damy skandynawskiego kryminałuCamilli Lackberg.
Miasteczkiem wstrząsa seria zbrodni. W ciągu 2 dni giną dwie osoby, a Erica Falck pracuje nad zagadką trzeciego morderstwa. Czy te zbrodnie są powiązane? Czy życie mieszkańców jest zagrożone? Odpowiedź na te pytania będzie wymagała zagłębienia się w przeszłość i odkrywania sekretów, których nikt nie ma ochoty zdradzić.

„Kukułcze jajo” nie jest przyjemną lekturą. Jest tu brudno od krwi, strasznie, niekomfortowo. A czytelnikiem mogą wstrząsnąć dreszcze (nie od skandynawskiego wiatru, a od przerażenia). Kto lubi taki klimat, będzie wniebowzięty.

KRYMINAŁ I ROMANS: Incognito, Paulina Świst

incognito paulina świstKocyk, ciepły napój i… kryminał czy romans? Oto jest pytanie, na które odpowiada Paulina Świst prezentując „Incognito”.

Fabularnie to zdecydowanie kryminał. Tym razem osadzony na polskiej ziemi. Artur i Anka to starzy znajomi, choć nie jest to taka łatwa relacja, bo on jest prokuratorem, ona dziennikarką. Razem próbują schwytać seryjnego mordercę, który umyka sprawiedliwości. Tymczasem pojawia się świadek incognito. Czy pomoże śledztwu?

„Incognito” jest kryminałem, ale znalazło się w nim też miejsce na wątek miłosny. Mamy więc wspaniały jesienny duet kryminalno-romansowy.

wyszukiwarka niebieska

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
„Holly”, Stephen King, Prószyński Media 2023
„Śmierć wiarołomnym”, Nora Roberts (J.D. Robb), Świat Książki 2023
„Kukułcze jajo”, Camilla Lackberg, Czarna owca 2023
„Incognito”, Paulina Świst, Wydawnictwo Akurat 2023

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora