BESTSELLERY – SIERPIEŃ 2019

09.09.2019

A po wakacjach pora na jeszcze więcej książek! I to nie byle jakich 😉 Zobaczcie, co znalazło się w naszym TOP 10 najchętniej kupowanych książek sierpnia i sprawdźcie, po jakie tytuły na pewno warto sięgnąć! Na pierwszym miejscu naszego zestawienia mamy  niezwykle wciągający „Zjazd absolwentów” Guillaume Musso, który trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Tuż za nim – Andrzej Pilipiuk i kolejna część opowieści o najsłynniejszym bimbrowniku w literaturze. Podium zamyka gorąca nowość, kontynuacja bestsellerowego cyklu Millenium – „Ta, która musi umrzeć”. Co uplasowało się na pozostałych miejscach? Sprawdźcie sami!

1. Zjazd absolwentów, Guillaume Musso

Tajemnicze zniknięcie dziewczyny, trzech przyjaciół, których łączy pewna tajemnica i zjazd absolwentów, od którego rozpoczyna się odkrywanie kart z przeszłości – to obietnica trzymającej w napięciu książki! I tak też jest w tym przypadku, obiecujemy!

2. Karpie bijem, Andrzej Pilipiuk

To już 9. tom opowieści o Jakubie Wędrowyczu – bimbrowniku, kłusowniku i egzorcyście, który niezmiennie bawi, przeraża i zadziwia. Tym razem odwieczna nienawiść między Wędrowyczami i Bardakami zaogniła się – jakie będą tego skutki?

3. Ta, która musi umrzeć. Seria Millennium. Tom 6, David Lagercrantz

Śmierć bezdomnego raczej nie wzbudza podejrzeń i nie uruchamia procedur śledczych. Jeśli jednak przed śmiercią bezdomny wspomina coś o Johannesie Forsellu, szwedzkim ministrze obrony, może to kogoś zainteresować. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, ma pewne podejrzenia odnośnie okoliczności śmierci tego człowieka. Kierując się swoją intuicją, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem. Ten początkowo bagatelizuje sprawę i niechętnie zabiera się za śledztwo. Jednak pojawiają się pewne wskazówki, które prowadzą go w zaskakującą stronę.

Poza poznawaniem tajemnic Sztokholmu, wybierzemy się też do Moskwy. Tam bowiem Lisbeth Salander będzie wyrównywała rachunki ze swoją siostrą Camillą. Postanowiła, że nie stanie się ofiarą – to ona będzie łowcą.

Przeczytaj recenzję: Ta, która musi umrzeć. Seria Millennium. Tom 6, David Lagercrantz

4. Zranić marionetkę, Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola jako autorka kryminałów? Czemu nie! Jej najnowsza powieść rozpoczyna się dość stereotypowo: odnalezieniem ciała. 😉 W tym przypadku jest to ciało nagiego mężczyzny w luksusowym mieszkaniu na strzeżonym osiedlu. Sprawa zostaje zakwalifikowana jako samobójstwo. Jednak śledczy Natan ma wątpliwości, które podziela Weronika – niechciana w zespole antropolożka zgłębiająca przyczyny i okoliczności śmierci samobójczych. Co właściwie przyczyniło się do śmierci mężczyzny?

Przeczytaj recenzję: Zranić marionetkę, Katarzyna Grochola

5. Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

Patomorfolog z mroczną przeszłością, samotny ojciec dwójki dziewczynek, odwieczny fan muzyki w wykonaniu tylko tych zespołów, które zakończyły już swoją działalność – Seweryn Zaorski. Mężczyzna powraca do swojego rodzinnego miasta po dwudziestu latach. Na miejscu kupuje od swojej dawnej znajomej, Kai Burzyńskiej, stary dom, w którym kobieta się wychowała. Odnajduje tam dyskietki, których nie może rozszyfrować, a w tym pomóc mu mają tajemnicze listy, które Burzyńska otrzymuje od… zmarłego ojca. Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę?

Przeczytaj recenzję: Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

6. Kolejne 365 dni, Blanka Lipińska

Kontynuacja bestsellerowej serii książek o Laurze Biel nie zawodzi! Nasza bohaterka zostaje postrzelona, a o życie jej i jej nienarodzonego dziecka walczą najlepsi lekarze. Jej mąż staje przed najtrudniejszą w swoim życiu decyzją – kogo uratować, ukochaną żonę, czy wyczekiwane potomstwo? Jaką podejmie decyzję – tego dowiecie się z książki! 😉

7. Nóż, Jo Nesbø

Harry’ego Hole’a spotkało w życiu wiele, nie jest jednak gotowy na koszmar, jaki go jeszcze czeka. Gdy budzi się pewnego dnia skacowany ze śladami krwi na ubraniu, rozpoczyna się jego kolejna walka ze śmiertelnym wrogiem… i swoim małym piekłem. Czy uda mu się zwyciężyć?

Przeczytaj recenzję: Nóż, Jo Nesbø

8. Złota klatka, Camilla Läckberg

„Złota klatka” to historia, której główną bohaterką jest Faye. Kobieta dorastała we Fjällbace, z której wyjeżdża, pozostawiając tam swój największy sekret. Faye rozpoczyna nowe życie w Sztokholmie, gdzie wiąże się z Jackiem, swoim przyszłym mężem. Niedługo później rodzi im się córeczka. Główna bohaterka wiedzie, na pozór, idealne życie u boku mężczyzny, który jest obiektem westchnień wielu kobiet. Życie Faye po niedługim czasie zaczyna przypominać trwanie w tytułowej złotej klatce, która jedynie z zewnątrz wydaje się ciekawa. Pewnego dnia bohaterka otrzymuje telefon z informacją, że jej ukochana córeczka zaginęła, a w domu jej męża ujawniono kałużę krwi. Czy Jack byłby zdolny do tego, aby zamordować ich wspólne dziecko?

Przeczytaj recenzję: Złota klatka, Camilla Läckberg

9. Rana, Wojciech Chmielarz

Miejsca, które uważamy za bezpieczne, czasem stają się siedliskiem najgorszego zła. Jednak, zachowywane na zewnątrz pozory, nie pozwalają odkryć tej tajemnicy. Co się stanie, kiedy ktoś będzie próbował odsłonić prawdę?Na pewno nic dobrego…„Rana”to studium zła, które czai siętam, gdzie nie powinno go w ogóle być. To książka dla miłośników gatunku o mocnych nerwach!

Przeczytaj recenzję: Rana, Wojciech Chmielarz

10. Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA, Piotr Zychowicz

To najbardziej wstrząsająca książka Piotra Zychowicza, autora Obłędu ’44i Paktu Ribbentrop–Beck. To również szokująca i kontrowersyjna odpowiedź na wszystkie trudne pytania dotyczące Wołynia. Uwaga, książka wywołuje emocje!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora