BESTSELLERY – STYCZEŃ 2021

19.02.2021

Nie ma złej pogody na czytanie książek. Jednak nic nie daje lepszego klimatu do sięgnięcia po lekturę niż śnieg, mróz i wiatr za oknem. Rozsiądźcie się więc wygodnie, załóżcie ciepłe skarpety i rozgrzejcie swoje serca i umysły fascynującymi opowieściami. Po jakie powieści najchętniej sięgali czytelniczy w styczniu? Zobaczcie i zainspirujcie się.

1. Modelki z Dubaju, Marcin Margielewski

Kiedy Marcin Margielewski napisze książkę, można mieć pewność, że od razu wskoczy na szczyt listy bestsellerów. Nie inaczej jest i tym razem. Szokująca historia dziewczyny, która doświadczyła piekła prostytucji w Dubaju, przyciąga uwagę czytelników. Świat arabskich szejków, luksusowych jachtów i wystawnych przyjęć kusi i uwodzi. Z drugiej strony to, co dzieje się za pięknymi, ozdobnymi ścianami, odstręcza i przeraża. Marcin Margielewski serwuje swoim fanom kolejną dawką adrenaliny!

2. Firefly Lane, Kristin Hannah

Nazwiska Kristin Hannah miłośniczkom wzruszających historii, pełnych dramatów i miłości, nie trzeba przedstawiać. Autorka podbiła serce kobiet (i nie tylko!) na całym świecie. Teraz również podbija serca widzów serwisu Netflix. Powieść „Firefly Lane” została zekranizowana i jest dostępna na platformie. To historia dwóch przyjaciółek, które różnią się od siebie tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Różnice nie przeszkadzają im być niemal jednym, nierozłącznym bytem. Jednak ich przyjaźń zostanie wystawiona na ciężką próbę. Czy ją przetrwają? Koniecznie sprawdźcie!

3. Czuły narrator, Olga Tokarczuk

Jeśli chcecie poznać Olgę Tokarczuk od kulis, podejrzeć, jak pracuje noblistka oraz dowiedzieć się, czym się inspiruje i co jej pomaga w pracy twórczej, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. To zbiór dwunastu starannie dobranych esejów i wykładów, dzięki którym poznacie pisarkę z zupełnie innej strony. Ale to także niezwykła opowieść o współczesnym świecie, w którym przyszło nam żyć. Sięgnijcie po książkę bez względu na to, czy znacie całą twórczość Olgi Tokarczuk czy będzie to pierwsza pozycja, jaką przeczytacie.

Więcej o książce: Czuły narrator, Olga Tokarczuk

4. Uciekłam z arabskiego burdelu, Laila Shukri

Jak to możliwe, że handel ludźmi ma się tak dobrze w XXI wieku? Widocznie pieniądze, których pod dostatkiem mają arabscy szejkowie, nadal dają władzę absolutną. Laila Shukri doskonale zna ten świat i pokazuje nam jego prawdziwe oblicze. Nie oszczędza swoich czytelników i zdradza najmroczniejsze sekrety tamtejszego świata – handel ludźmi, organami, obrzezanie kobiet czy ekstrawagancje seksualne to tylko niektóre z nich. „Uciekłam z arabskiego burdelu” to kontynuacja historii Julii, która została sprzedana i zmuszona do prostytucji. Próbuje uciec z burdelu, ale nie łatwo jest wyrwać się ze szponów gangu handlującego ludźmi. Poznajcie jej dalsze losy.

Więcej o książce: Uciekłam z arabskiego burdelu, Laila Shukri

5. Powrót z Bambuko, Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska nie schodzi z listy bestsellerów. Nas to jednak nie dziwi. „Powrót z Bambuko” to bowiem idealna książką na dzisiejsze czasy – pełna humoru, dystansu do świata oraz miłości i zrozumienia dla siebie i innych ludzi. To książka, po którą powinno się sięgać każdego ranka, aby zacząć dobrze dzień i wejść w niego w dobrym nastroju. Katarzyna obdarowuje nas ogromną ilością ciepła, ale także daje narzędzie, dzięki któremu nie musimy przejmować się tym, co ludzie powiedzą. Co więcej jej styl, charakter i osobowość są absolutnie unikatowe i nie do podrobienia. Czyli jest tu wszystko, za co uwielbiamy Katarzynę Nosowską!

Więcej o książce: Powrót z Bambuko, Katarzyna Nosowska

6. Chłopiec z lasu, Harlan Coben

Tajemnica, nierozwiązane sprawy z przeszłości i zaskakujące sytuacje czyli to, co u Cobena najlepsze. Wszystkie te elementy znajdziecie w kryminale „Chłopiec z lasu”. Rok 1986, w lesie zostaje znaleziony 6-letni chłopiec, na którego mówią „mały Tarzan”. Nie udaje się ustalić kim jest, ponieważ nikt go nie szuka. Po latach nauczył się prowadzić w miarę normalne życie. Wtedy z prośbą o pomoc zgłasza się do niego nastoletni chłopak. Chce odnaleźć zaginioną dziewczynę, której także nikt nie szuka. Wilde czuje, że nie może zostawić tej sprawy i prowadzi swoje prywatne śledztwo. Gdzie go zaprowadzi szukanie prawdy?

Więcej o książce: Chłopiec z lasu, Harlan Coben

7. Król (wydanie serialowe), Szczepan Twardoch

Powieść „Król” nie jest nowością na rynku wydawniczym. Jednak serial nakręcony na jej podstawie przywrócił książkę na listę bestsellerów. Choć nie jest to powieść historyczna, to czytając ją doskonale można poczuć klimat przedwojennej Warszawy. Ulicami rządzi Jakub Szapiro, który żelazną ręką trzyma warszawski półświatek. Bogactwo miesza się z biedą, luksus i nędza mieszkają na tej samej dzielnicy. Ta świetna historia, wciągająca fabuła ubogacona o serialowy kadr sprawia, że czytelnicy chętnie sięgają po tę pozycję.

8. Miłość czyni dobrym, Katarzyna Bonda

Wśród największych oszustów III RP odnotowano istnienie człowieka, którego akta liczą ponad 120 tomów! Katarzyna Bonda postanowiła wykorzystać tę historię. Przygląda się osobowości bezwzględnego oszusta, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Próbuje rozłożyć ją na czynniki pierwsze, bo tacy ludzie odstraszają i fascynują zarazem. Daniel Skalski to oszust finansowy. Poznaje słabe punkty systemu zabezpieczeń papierów wartościowych i zaczyna obracać milionami dolarów. A przepustkę do tego świata uzyskał dzięki miłości… Chcecie poznać jego losy? Sięgnijcie po książkę Katarzyny Bondy.

9. Szepty spoza nicości. Cykl z Sewerynem Z, Remigiusz Mróz

Seweryn Zaorski to człowiek z pozoru zimy, tajemniczy, niewzruszony. Jednak kiedy trzeba dać głos tym, którzy go nie mają, nie potrafi odmówić pomocy. Nieopodal jego rodzinnych Żeromic zostają odnalezione poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Seweryn nie chce się mieszać w sprawę, ponieważ przyjechał tu w prywatnych sprawach. Jednak Kaja Burzyńska przekonuje go do zmiany zdania… Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, jednak czy po raz ostatni wraca również na strony powieści Remigiusza Mroza? Przeczytajcie tę książkę i sprawdźcie to!

10. Powrót, Nicholas Sparks

Skrywana tajemnica potrafi zniszczyć najlepszy związek. Odkrycie tajemnicy wywraca niejedno życie do góry nogami. Jednak chęć odkrycia prawdy jest silniejsza. Wie o tym Trevor Benson, który po udziale w misji wojskowej wraca w swoje rodzinne strony – do starej chaty w New Bern. Tam poznaje kobietę, która porusza jego serce, a także ponurą nastolatkę. Obydwie kobiety skrywają tajemnice, obydwie odmienią jego życie, choć w zupełnie inny sposób. Jaki? Musicie przeczytać tę książkę, aby się tego dowiedzieć.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora