BESTSELLERY – WRZESIEŃ 2019

14.10.2019

Początek jesieni to idealny moment, by zrobić plany czytelnicze na długie wieczory z książką! Może znajdą się tam właśnie bestsellery zeszłego miesiąca? Pierwsze miejsce naszego rankingu to najnowsza część słynnej sagi Millenium „Ta, która musi umrzeć” – książka, którą musicie przeczytać. Za nią mistrz grozy Stephen King wraz z „Instytutem”, który równie mocno Was zaciekawi, co przerazi! Na trzecim miejscu znalazł się uwielbiany przez rzeeszę Polaków – Remigiusz Mróz wraz z kolejnym tomem przygód Joanny Chyłki „Wyrok”. Sprawdźcie, co znalazło się na pozostałych miejscach z naszej listy TOP 10 września!

1. Ta, która musi umrzeć. Seria Millennium. Tom 6, David Lagercrantz

Śmierć bezdomnego raczej nie wzbudza podejrzeń i nie uruchamia procedur śledczych. Jeśli jednak przed śmiercią bezdomny wspomina coś o Johannesie Forsellu, szwedzkim ministrze obrony, może to kogoś zainteresować. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, ma pewne podejrzenia odnośnie okoliczności śmierci tego człowieka. Kierując się swoją intuicją, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem. Ten początkowo bagatelizuje sprawę i niechętnie zabiera się za śledztwo. Jednak pojawiają się pewne wskazówki, które prowadzą go w zaskakującą stronę.

Poza poznawaniem tajemnic Sztokholmu, wybierzemy się też do Moskwy. Tam bowiem Lisbeth Salander będzie wyrównywała rachunki ze swoją siostrą Camillą. Postanowiła, że nie stanie się ofiarą – to ona będzie łowcą.

Przeczytaj recenzję: Ta, która musi umrzeć. Seria Millennium. Tom 6, David Lagercrantz

2. Instytut, Stephen King

12-letni Luke Ellis budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny. Jest tylko jedna „drobna” różnica – ten pokój nie ma okien. Wkrótce orientuje się, że z powodu wyjątkowych zdolności, jakie posiada, trafił do tajemniczego Instytutu. Choć plakaty na jego korytarzach przekonują go, że to wakacje i spędza „kolejny dzień w raju”, on nie ma złudzeń. Nikt nie jest tutaj gościem. On i pozostałe dzieci są więźniami bez szans na ucieczkę. Gdy w Tylnej Połowie Instytutu znikają kolejne dzieci, Luke wie, że nie może dłużej czekać. Musi uciec i wezwać pomoc. Jednak do tej pory nikt nie uciekł z tego miejsca.

3. Wyrok, Remigiusz Mróz

Tym razem Chyłka i  Zordon będą musieli wybronić klienta, który według wszelkich dowodówjest winny, a oskarżony został o bardzo bestialskie zabójstwo. Obronę chłopaka zlecił im sam Piotr Langer, ale czy na pewno mogą mu zaufać? Z doświadczenia wiedzą, że nie…e

Przeczytaj recenzję: Wyrok, Remigiusz Mróz

4. Była arabską stewardessą, Marcin Margielewski

Nowa książka autora bestselleru „Jak podrywają szejkowie” przedstawia wstrząsające opowieści Polki, pracującej w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych. Gdy Anna poznaje pewnego niebywale szarmanckiego i bogatego Araba, myśli że los się do niej uśmiechnął. Jednak jej życie od tej chwili wcale nie było bajką. Poznała świat rządzony przez mężczyzn, gdzie kobieta służy tylko do zaspokajania ich potrzeb.

5. Czarni, Paweł Reszka

Autor bestsellerowego cyklu „Mali Bogowie” powraca z nową książką! Tym razem na warsztat bierze środowisko księży, skupiając się na tym, co sprawia, że kapłani popadają w patologię i prowadzą niemoralne życie. Książka jest efektem wielu rozmów z różnymi duchownymi z różnych zakątków Polski, o życiu, seksie, pieniądzach, nadziei, tęsknotach i grzechach.

6. Zjazd absolwentów, Guillaume Musso

Tajemnicze zniknięcie dziewczyny, trzech przyjaciół, których łączy pewna tajemnica i zjazd absolwentów, od którego rozpoczyna się odkrywanie kart z przeszłości – to obietnica trzymającej w napięciu książki! I tak też jest w tym przypadku, obiecujemy!

Przeczytaj recenzję: Zjazd absolwentów, Guillaume Musso

7. Zranić marionetkę, Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola jako autorka kryminałów? Czemu nie! Jej najnowsza powieść rozpoczyna się dość stereotypowo: odnalezieniem ciała 😉 W tym przypadku jest to ciało nagiego  mężczyzny w luksusowym mieszkaniu na strzeżonym osiedlu. Sprawa zostaje zakwalifikowana jako samobójstwo. Jednak śledczy Natan ma wątpliwości, które podziela Weronika – niechciana w zespole antropolożka zgłębiająca przyczyny i okoliczności śmierci samobójczych. Co właściwie przyczyniło się do śmierci mężczyzny?

Przeczytaj recenzję: Zranić marionetkę, Katarzyna Grochola

8. Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

Patomorfolog z mroczną przeszłością, samotny ojciec dwójki dziewczynek, odwieczny fan muzyki w wykonaniu tylko tych zespołów, które zakończyły już swoją działalność – Seweryn Zaorski. Mężczyzna powraca do swojego rodzinnego miasta po dwudziestu latach. Na miejscu kupuje od swojej dawnej znajomej, Kai Burzyńskiej, stary dom, w którym kobieta się wychowała. Odnajduje tam dyskietki, których nie może rozszyfrować, a w tym pomóc mu mają tajemnicze listy, które Burzyńska otrzymuje od… zmarłego ojca. Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę?

Przeczytaj recenzję: Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

9. Karpie bijem, Andrzej Pilipiuk

To już 9. tom opowieści o Jakubie Wędrowyczu – bimbrowniku, kłusowniku i egzorcyście, który niezmiennie bawi, przeraża i zadziwia. Tym razem odwieczna nienawiść między Wędrowyczami i Bardakami zaogniła się – jakie będą tego skutki?

10. Rana, Wojciech Chmielarz

Miejsca, które uważamy za bezpieczne, czasem stają się siedliskiem najgorszego zła. Jednak, zachowywane na zewnątrz pozory, nie pozwalają odkryć tej tajemnicy. Co się stanie, kiedy ktoś będzie próbował odsłonić prawdę? Na pewno nic dobrego… „Rana” to studium zła, które czai się tam, gdzie nie powinno go w ogóle być. To książka dla miłośników gatunku o mocnych nerwach!

Przeczytaj recenzję: Rana, Wojciech Chmielarz

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora