IDEALNA LEKTURA NA JESIEŃ? 3 WZRUSZAJĄCE HISTORIE PEŁNE REFLEKSJI!

25.10.2017

Jesień skłania do rozważań, dlatego tym razem mamy dla Was książki pełne przemyśleń o ludzkiej naturze, życiu i losie, który szykuje nam nie zawsze miłe niespodzianki. Opisane historie opowiadają o złożoności uczuć i relacji międzyludzkich, w których czasem można się pogubić, a także zwykłej codzienności, w której każdy z nas poszukuje sposobu na szczęśliwe życie.

bylam-kochanka-arabskich-szejkow-b-iext50696174

Byłam kochanką arabskich szejków, Laila Shukri

Laila Shukri opowiada w książce historię młodej Polki, która uwierzyła w miłość od pierwszego wejrzenia i dała się porwać bajkowej wizji związku z egzotycznym i przystojnym mężczyzną. Właściwie bez zastanowienia zdecydowała się na wyjazd z nim do Dubaju. Syryjczyka Tarka poznała w Polsce w jednym z klubów. Szybko udało mu się oczarować dziewczynę. Dla Julii, sfrustrowanej pracą księgowej, wycieczka do Dubaju była spełnieniem marzeń. Na miejscu czar prysł i szybko okazało się, że znalazła się w rękach gangu handlującego ludźmi. Dla dziewczyny zaczął się trudny do uwierzenia koszmar – przemoc fizyczna, psychiczna, odebranie wolności i godności. Urlop, który miał trwać dwa tygodnie, ostatecznie zamienił się w trwającą rok tragedię. Książka Shukri to wstrząsający opis sex biznesu. Całe szczęście nie wszyscy napotkani przez Julię ludzie okazali się źli. Julia poznaje Stevena, która pomaga wydostać się jej z piekła…

 we-dwoje-w-iext50234291

We dwoje, Nicholas Sparks

Najnowsza powieść Sparksa opowiada historię rodziny, która początkowo przypomina sielankową historię. Russell Green jest szczęśliwy, ma żonę i sześcioletnią córkę, dobrą pracę i luksusowy dom. Życie wydaje mu się piękne i ułożone. Niestety pewnego dnia żona postanawia od niego odejść. Mimo wysiłków Russella, by temu zapobiec, małżeństwa nie udaje się uratować. Czeka go gwałtowna zmiana. Nie dość, że czeka go rozwód, traci także pracę. Nagle musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zająć dzieckiem i poradzić w trudnej sytuacji. Perypetie mężczyzny poznajemy jego oczami, dzięki czemu dokładnie wiemy co przez cały czas przeżywa. Russel bardzo angażuje się w wychowanie córki, ma oparcie w rodzinie – rodzicach, starszej siostrze i Emily – swojej dawnej dziewczynie, którą niespodziewanie spotyka na swojej drodze. Jednak to na nim spoczywa cała odpowiedzialność. Poznajemy dwanaście miesięcy z życia głównego bohatera, które bardzo go zmieniają. Nie jest już tym samy mężczyzną, dojrzewa i uświadamia sobie co w życiu jest najważniejsze.

59de2af7a3901

Trzymaj się, Mańka!, Małgorzata Kalicińska

Główną bohaterkę nowej powieści Małgorzaty Kalicińskiej mogliście poznać w innej książce autorki pt. „Lilka”. „Trzymaj się, Mańka!” stanowi jednak całkowicie odrębną powieść i można ją czytać nie znając poprzedniej. Książka opowiada o losach Marianny – dojrzałej kobiety, dziennikarki. Po śmierci swojej siostry Lilki przechodzi ona trudne chwile. Jednak życie nie pozwala trwać jej na bocznych torach. Sąsiedzi zalewają jej mieszkanie, czeka ją więc remont, a jednocześnie kobieta szuka pracy. To wystarczy, by ocknąć się z żałoby. Samotna i sfrustrowana rozpoczyna mailową korespondencję ze swoim starym znajomym Antonim, który pracuje w Korei Południowej i niespodziewanie zaprasza ją do siebie. By uciec od trudnej sytuacji w jakiej się znalazła, przyjmuje zaproszenie czym zaskakuje samą siebie. Nowa powieść Kalicińskiej to bardzo pozytywna książka, która pokazuje, że mimo trudnych chwil można i trzeba cieszyć się z życia.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora