ISTOTA ZŁA, LUCA D’ANDREA

20.01.2017
Luca D’Andrea

Luca D’Andrea to włoski pisarz, który popularność zdobył stworzeniem scenariusza do serialu obyczajowego pod tytułem „Mountain Heroes”. Opowiada on o życiu i akcjach ratowników górskich w Dolomitach. Sukces serialu zainspirował pisarza do napisania swojej pierwszej powieści – „Istoty zła”. Thriller stał się hitem Targów Książki w Londynie!

Wschodząca gwiazda amerykańskiego filmu dokumentalnego, scenarzysta Jeremiasz Salinger  wyjeżdża, wraz z żoną Annelise i córką, do rodzinnej miejscowości  żony. Siebenhoch to leżąca w górach południowego Tyrolu miejscowość turystyczna, której główną atrakcją jest stary wąwóz Bletterbach. Salinger realizując kolejny projekt dokumentalny o pracy ratowników górskich staje oko w oko ze śmiercią – z Bestią, która zostaje z nim od dnia wypadku ekipy ratunkowej wysoko w górach, z której tylko on uszedł z życiem.

Siebenhoch to leżąca z dala od zgiełku wielkich metropolii, piękna, lodowa kraina, która wydaje się być idealnym miejscem, aby powrócić do zdrowia, odnaleźć spokój ducha i pozbyć się Bestii. Salinger szybko jednak odstawia leki i próbuje podjąć walkę z Bestią, a jego terapią ma być próba rozwiązania zagadki zbrodni sprzed 30 lat, która wstrząsnęła i na zawsze zmieniła życie wielu mieszkańców.

Amerikaner, jak go zwą mieszkańcy, zmaga się z rezerwą miejscowej społeczności, która niechętnie odkrywa swe tajemnice przed obcymi. Dodatkowo musi działać w tajemnicy przed żoną, której obiecał rok przerwy od pracy, i nieustannie walczy z własnymi lękami, atakami paniki, poczuciem winy za śmierć ekipy ratunkowej. Jednak determinacja z jaką dąży do prawdy prowadzi go coraz bliżej celu…

Powieść Luca  D’Andrea ukazuje nam piękno i siłę natury, obnaża sielankową wioskę turystyczną ukazując niegasnące konflikty na tle narodowościowym,  niechęć do obcych. Chcemy dowiedzieć się, czy faktycznie to co w górach się wydarzyło w górach pozostanie, chcemy stawić czoło Bestii czymkolwiek lub kimkolwiek jest.

Thriller godny polecenia!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora