Królowa w celi | Prawdziwa historia Królowej Życia. Za kratami, Dagmara Kaźmierska

22.12.2022
dagmara kaźmierska za kratami recenzja

Życie pisze różne scenariusz. Raz się jest na dnie, raz na szczycie. Dagmara Kaźmierska wie o tym doskonale. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego show-biznesu. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad milion osób. Jednak nie zawsze było tak kolorowo. To właśnie o tych czasach opowiada w swojej najnowszej książce “Prawdziwa historia Królowej Życia. Za kratami”.

Cela nr 6

“Byłam gotowa do wejścia do mojej pierwszej w życiu celi, do szorstkiego świata kobiet po przejściach, który na jakiś czas miał się stać również moim światem”.

dagmara kaźmierska prawdziwa historia życia za kratamiWięzienie to miejsce, w którym kolorowe futra, drogie szpilki i ekstrawaganckie ubrania na niewiele się przydają. Każdy, kto odsiaduje wyrok, musi podporządkować się więziennym regułom – tym oficjalnym i nieoficjalnym. Dagmara Kaźmierczak odsiadując wyrok za sutenerstwo przekonała się o tym bardzo szybko. Musiała robić to samo, co inne osadzone, jeść to co one, spać na takim samym łóżku. Tutaj nie było luksusów, do których była przyzwyczajona na wolności. Może właśnie dzięki temu przeszła, jak twierdzi, niezwykłą przemianę od „niedobrej” właścicielki nocnego klubu do dojrzałej, świadomej gwiazdy telewizji.

Życie bez cenzury

„Prawdziwa historia Królowej Życia. Za kratami” to szczera i otwarta relacja z życia w celi. Autorka mówi jak jest, bez owijania w bawełnę. Pokazuje prawdziwe oblicze polskiego więziennictwa – pracujących w nim kobiet i tych odsiadujących wyroki. To wciągająca lektura, rzadko bowiem mamy okazję zobaczyć ten świat własnymi oczami (na szczęście). Ale Dagmara ostrzega “nie wyrzekaj się nigdy więzienia ani szpitala, bo nie wiadomo, czy kiedyś tam nie trafisz”.

Dagmara Kaźmierska to postać, którą się kocha bądź nienawidzi. Nie można przejść wobec niej obojętnie, a na pewno nie pozwala, aby przejść obok niej i jej nie zauważyć. Zaczynała swoją „karierę” na nie do końca legalnych interesach i wyrosła ze środowiska, w którym przestrzeganie prawa nie było priorytetem. Dziś natomiast prowadzi życie jak prawdziwa celebrytka i gwiazda telewizji. Jej życie doskonale obrazuje hasło “Padłaś? Powstań, popraw koronę i nigdy się nie poddawaj!”

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Dagmara Kaźmierska “Prawdziwa historia Królowej Życia. Za kratami”. ESPR Ewa Siedlecka i Dagmara Kaźmierska. Warszawa 2022

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora