KSIĄŻKA – IDEALNY GADŻET NA WAKACJE

26.07.2019

Kto ma czas na to, żeby w trakcie wakacyjnej podróży czytać książki? W końcu jest tyle rzeczy do zrobienia – chodzenie po okolicy bez celu, jedzenie lodów i leżenie do góry brzuchem ?Przeczytaj nasz tekst, a przekonasz się, że książka jest dużo bardziej przydatnym gadżetem na wakacjach, niż ci się wydaje.

Jeśli gdzieś wyjeżdżasz, to zawsze oznacza, że musisz się przemieścić z jednego miejsca w drugie. Taka podróż trwa czasem godzinę, czasem trzy, a nie raz i cały dzień. Jeśli należysz do tych, którzy są w stanie patrzeć przez okno przez całą drogę, gratulujemy wytrwałości. Jeśli jednak szybko dopada Cię nuda, sięgnij po książkę. Wszystko jedno czy lecisz samolotem, jedziesz pociągiem, czy wsiadasz w samochód (pod warunkiem, że nie jesteś kierowcą – wtedy nie polecamy czytania w trakcie jazdy 😉 ) książka umili ci czas.

Jesteś już na miejscu. Wydaje się, że książkę można zostawić w pokoju hotelowym. Nic bardziej mylnego, zabierz ją koniecznie ze sobą. Bez względu na to, czy podobnie jak połowa świata chcesz wejść na Wieżę Eiffla, zobaczyć egipskie piramidy w towarzystwie setek sprzedawców pamiątek, czy wjechać na Kasprowy razem z tysiącami Polaków, to oznacza jedno – stanie w kolejce. I to nie byle jakiej, możesz spodziewać się nawet kilku godzin czekania. Zamiast marnować czas na robienie kolejnego selfie z japońskimi turystami (tak, oni są wszędzie), przeczytaj książkę. Nie dość, że wykorzystasz czas na wartościową rozrywkę, to jeszcze będziesz wyglądać inteligentnie 😉

Jeśli już stoisz w tym wężyku tysiąca oczekujących na wejście ludzi, warto nawiązać znajomości. Nie wiadomo w końcu, co w życiu może się przydać. Kto wie, może przed tobą stoi producent filmowy, który szuka talentów. Jaki jest więc lepszy pretekst do rozmowy, niż książka, którą właśnie trzymasz w dłoni? My nie znamy lepszego.

Książka jest mała, poręczna, zmieści się do każdego plecaka czy walizki. Pod warunkiem oczywiście, że nie zamierzasz wziąć ze sobą na wakacje wszystkich części “Gry o tron” – wtedy polecamy wykupienie dodatkowego bagażu ;). Natomiast jeśli masz nieco mniej sprecyzowane oczekiwania literackie, na pewno znajdziesz interesującą książkę w wydaniu kieszonkowym. To dosłownie znaczy, że zmieści się w twojej kieszeni i nie zajmie ci w walizce niezwykle cennego miejsca na kolejne pamiątki “made in China”.

Masz ograniczone miejsce w bagażu i możesz zabrać ze sobą tylko jedną lekturę. Co wybierasz – przewodnik czy książkę fabularną? Oczywiście, że książkę! Niejedna bowiem może zastąpić ci przewodnik po znanych miejscach. Możesz zwiedzać Pragę z Hrabalem, Paryż z Danem Brownem, a Sztokholm ze Stiegiem Larssonem. Z takimi przewodnikami zwiedzanie na pewno będzie wyjątkowe!

A jeśli nie wyjeżdżasz nigdzie, to chwyć książkę i przenieś się siłą swojej wyobraźni w dowolne miejsce na świecie. Jaki będzie najbliższy kierunek twojej podróży?

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora