KSIĄŻKI DLA TYCH, KTÓRZY NAJWYŻEJ CENIĄ EMOCJE

20.12.2017

Książki są wartościowymi prezentami, bo dostarczają emocji i przeżyć, które zostają na dłużej. Najlepsza powieść to taka, która poprzez poznanie losów bohaterów i utożsamianie się z nimi, wyzwala w czytelniku silne uczucia. Oto sześć tytułów, które będą doskonałym podarunkiem dla czytelników poszukujących w książkach historii, które wzruszają i dostarczają refleksji!

Wisniewski_Wszystkiemojekobiety_500pcx

Bardzo ciekawą książką opisującą relacje z kobietami z męskiej perspektywy jest nowa powieść Janusza Leona Wiśniewskiego. „Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie” to pewnego rodzaju życiowy rachunek sumienia. Główny bohater budzi się w szpitalu. Okazuje się, że ostatnie pół roku pozostawał w śpiączce. Jego ciało wymaga długiej i żmudnej rehabilitacji. Mężczyzna czas ten wykorzystuje na wspominanie swojego życia uczuciowego. Konstrukcja powieści wymyka się typowej konwencji gatunku i nie da się jej opowiedzieć, trzeba ją przeczytać!

we-dwoje-w-iext50234291

Mimo, iż nazwisko Sparks kojarzy się od razu z romansami, w powieści „We dwoje” nie o ckliwą historię miłosną chodzi. Bohaterem książki Nicholasa Sparksa jest trzydziestolatek Russell Green. W pewnym momencie jego życie diametralnie się zmienia i mężczyzna traci to, co uważał do tej pory za pewnik. Rozpada się jego idealne małżeństwo, grozi mu zwolnienie z pracy, a trudy ojcostwa dają się we znaki. Załamany i zdezorientowany musi jednak znaleźć w sobie siłę, która pozwoli mu pokonać problemy i stanąć pewnie na nogi. W literaturze tego typu bohaterkami z reguły są kobiety, jednak ta historia, opowiedziana z męskiej perspektywy, daje możliwość poznania rozterek jakie przeżywają mężczyźni pełniąc rolę mężów i ojców.

c2e-bylam-kochanka-arabskich

Kolejna wstrząsająca książka Laili Shukri! „Byłam kochanką arabskich szejków” to historia młodej Polki, która pod wpływem uczucia do nowo poznanego mężczyzny, wyjechała z nim do Dubaju, gdzie rozpoczął się koszmar, jakiego nie chciałaby doświadczyć żadna kobieta. Julia poznała Tarka – Syryjczyka w jednym z klubów w Polsce. Ich znajomość szybko przeistoczyła się w gorący romans. Zakochana dziewczyna tuż po przyjeździe do nieznanego miasta przekonała się o swoim błędzie. Julia dołączyła do tysięcy kobiet wykorzystywanych przez bogatych arabskich szejków. Ta historia porusza do głębi!

trzymaj-sie-manka-b-iext50789731

W nowej książce Małgorzaty Kalicińskiej „Trzymaj się Mańka” bohaterami są dojrzali ludzie. Marianna jest dziennikarką bez stałego etatu, matką, mającą dorosłego syna i córką, która z zaskoczeniem odkrywa, że jej ojciec ma nową życiową partnerkę. Poznajemy Mariannę, gdy przeżywa żałobę po siostrze Lilce, którą opiekowała się podczas choroby. Przez rok żyła odizolowana od świata. Zalanie mieszkania przez sąsiadów zmusza ją jednak do działania. Wynajmuje ekipę remontową i przenosi się do ojca. Szuka pracy i nawiązuje mailowy kontakt z dawnym kolegą Antonim, który pracuje w Korei Południowej. Po pewnym czasie mężczyzna zaprasza ją do siebie na krótki urlop. Marianna zgadza się, a podróż staje się dla niej początkiem nowego życia. Historia obala stereotypy dotyczące ludzi powyżej pięćdziesiątego i więcej roku życia. Z powieści emanuje ciepło i spokój – to bardzo pozytywna lektura!

i-okruchy-dnia

Tegoroczny laureat nagrody Nobla w dziedzinie literatury – Kazuo Ishiguro napisał w 1989 roku wspaniałą powieść „Okruchy dnia”. Rozsławiła ją doskonała ekranizacja, wyróżniona ośmioma nominacjami do Oscarów, w której główne role zagrali Emma Thompson i Anthony Hopkins. Historia opowiadana jest w pierwszej osobie przez Stevensa. Jako majordomus poświęcił całe swoje życie lojalnej służbie u angielskiego lorda Darlingtona. Po śmierci chlebodawcy Stevens nadal prowadzi jego dom. Podczas krótkiego urlopu postanawia wyruszyć samochodem do Kornwalii, by namówić do powrotu dawną gospodynię pannę Kenton. W czasie podróży rozpamiętuje minione lata i dochodzi do wniosku, że jego egzystencja była jedynie namiastką prawdziwego życia i że utracił szansę na osobiste szczęście. Powieść pełna refleksji!

sztuka-czulosci-ks-jan-kaczkowski-o-tym-co-najwazniejsze-b-iext51373778

Na koniec książka, która wpasowuje się idealnie w świąteczny czas zadumy nad życiem bliskich i swoim własnym. „Sztuka czułości” napisana przez Joannę Podsadecką opisuje podróż księdza Jana Kaczkowskiego do Australii, gdzie wybrał się, po otrzymaniu listu o pomoc. Duchowny słynął ze swojej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. Pozytywne przesłanie tej książki długo nie opuści czytelnika.

Po prezenty zapraszamy do salonów Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin!

Zobacz nasz inne propozycje prezentowe:

www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorzy-uwielbiaja-rozwiazywac-zagadki/

www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorzy-najwyzej-cenia-emocje/

www.czytamwszedzie.pl/czytamy/ksiazki-dla-najmlodszych-czytelnikow-by-pobudzic-ich-wyobraznie-i-przeniesc-w-magiczny-swiat/

www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorzy-zawsze-chca-byc-na-biezaco/

www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-poszukujacych-inspiracji-i-ciekawych-swiata/

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora