KSIĄŻKOWY NIEZBĘDNIK WAKACYJNY

20.06.2023

Gdzie jechać? Co czytać? Co spakować? Tyle pytań… Wakacje to wcale nie jest taka prosta sprawa. Postanowiliśmy ją nieco ułatwić. Podrzucamy niezbędnik każdego książkoholika. Wybór wakacyjnych lektur możecie już sobie „odfajkować”. To lecimy…

WYBÓR CELU PODRÓŻY

Italia. Kraina kontrastów i różnorodności. Włochy północne, Natalia Rosiak

italia natalia rosiakWszystkie drogi prowadzą do Rzymu? Niekoniecznie. Włochy to nie tylko Rzym czy słynna Wenecja. Natalia Rosiak zabiera nas w podróż po wspaniałej Italii, ale oferuje nam coś więcej niż tradycyjne przewodniki. Dzięki niej możemy poczuć prawdziwego ducha tej krainy. Nie zwiedzamy, a wędrujemy, zagłębiamy się, czujemy Italię całym sobą. Autorka uzupełnia swoją opowieść pięknymi zdjęciami, anegdotami i ciekawostkami. Niezwykle cenne są też historie jej znajomych mieszkających w różnych częściach północnych Włoch.

 

WYSPA ZAGINIONYCH DZIEWCZĄT, Alex Marwood

Wyspa zaginionych dziewcząt Alex MarwoodA może by tak podróż do fikcyjnej krainy? Tym razem zapraszamy tylko tych, którzy potrzebują mocnych wrażeń, bo… to może być podróż tylko w jedną stronę. Na dziewiczej wyspie na Morzu Śródziemnym miliarderzy urządzają sobie luksusowy ośrodek rozrywkowy. Ich świat zderza się ze światem legend i tradycyjnych wierzeń miejscowych. A gdzieś pośrodku tego wszystkiego giną kolejne dziewczyny.
Alex Marwood przyzwyczaiła nas do mrocznych klimatów, ale w tej książce rozszerza narrację o wątki obyczajowe. Dzięki temu możemy poznać mentalność lokalnej społeczności. A jest to mentalność fascynująca.

 

 

LEKKA LEKTURA DO PLECAKA

Arcydzieło, Tom Hanks

arcydzieło tom hanksZabieramy na wakacje samego Toma Hanksa. To dopiero świetny kompan! Ten wybitny aktor kontynuuje swoją przygodę z pisaniem. Po zbiorze opowiadań „Kolekcji nietypowych zdarzeń” przyszedł czas na poważne wyzwanie – powieść. Czy „Arcydzieło” jest arcydziełem? Trudno powiedzieć, ale na pewno można zaryzykować stwierdzenie, że to naprawdę dobra książka. Autor rozwinął swój warsztat pisarski, a research… cóż, researchu nie musiał wykonywać, bo pisze o świetnie sobie znanym świecie. Tom Hanks zabiera nas do Hollywood i wprowadza prosto na plan tytułowego filmowego arcydzieła. To wizyta nietypowa – szczegółowa, błyskotliwa i pełna ironii.

 

Trzy puszki bobu, Marcin Meller

Trzy puszki bobu Marcin MellerPotrzebujemy czegoś lekkiego, szybkiego i na dobry humor. Felietony od Marcina Mellera są idealne. Krótkie formy pozwolą nam „złapać” nieco czytania między przystankami, w oczekiwaniu na pociąg albo podczas lotu. Jego dowcipne rozważania o świecie umilą nam wizytę na plaży albo przerwę podczas wędrówki w środku lasu. Meller zaraża ciekawością świata, zaskakuje spostrzeżeniami, wzbudza uśmiech nietypowymi ciągami myślowymi. Z „Trzema puszkami bobu” wakacje na pewno nie będą nudne.

 

 

POWRÓT DO DOMU

Powrót do domu, Kristin Hannah

Powrót do domu Kristin HannahPowroty nigdy nie są łatwe, ale ten jest wyjątkowo trudny. Angelo popełnił w życiu trochę błędów, krzywdząc przy tym sobie najbliższych. Teraz, kiedy traci zdrowie, musi prosić o łaskę jedną z tych osób – swoją siostrę.

Kristin Hannah zabiera nas na emocjonalny rollercoaster. To powieść wymagająca, pełna refleksji o dojrzałości i o przebaczeniu. W sam raz na powrót do rzeczywistości.

 

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Italia. Kraina kontrastów i różnorodności. Włochy północne, Natalia Rosiak, Wydawnictwo Luna 2023
Wyspa zaginionych dziewcząt, Alex Marwood, Wydawnictwo Albatros 2023
Arcydzieło, Tom Hanks, Wielka Litera 2023
Trzy puszki bobu, Marcin Meller, Wydawnictwo W.A.B. 2023
Powrót do domu, Kristin Hannah, Świat Książki 2023

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora