KUP KSIĄŻKI POD CHOINKĘ I MIEJ PREZENTY Z GŁOWY!

15.12.2016
książki pod choinkę

Jednym z głównych powodów, dla których sięgamy po książki jest to, że przełamują one wszelkie ograniczenia. W książkach nie istnieją granice, możemy odwiedzać najbardziej odległe miejsca, nawet te nieistniejące, a nawet przemieszczać się w czasie, poznawać ludzi, duchy i stwory. Świat książek jest magiczny, a pozytywny nastrój, który towarzyszy czytaniu, dodaje wiary, zaś emocje i wzruszenia uszlachetniają. Podaruj bliskim trochę magii w prezencie!

Oto najlepsze książki pod choinkę z najpopularniejszych gatunków.

Kryminał:

kryminal

Wszyscy lubimy kryminały, bo każdy z nas skrywa swoją mroczną stronę 😉 a ciągłe myślenie o zbrodni i jej rozwiązaniu odrywa nas od spraw codziennych. „Behawiorysta” Mroza potrafi wciągnąć na długie godziny! To książka inna niż jego dotychczasowe. Autor stworzył tu nowego bohatera – człowieka, który potrafi wiele wyczytać z mowy ciała. To bardzo ciekawy motyw, wzbudzający apetyt na więcej. Doskonałym treningiem logicznego myślenia będzie zaś „Złudzenie” Charlotty Link. Podczas czytania trzeba być skupionym i zwracać uwagę na szczegóły – pisarka kolejny raz zaserwowała nam bardzo zawiłe śledztwo. Odkrywanie prawdy momentami przypomina obieranie cebuli, ale jeśli podejdzie się do zadania drobiazgowo, jest duża szansa, że przechytrzymy autorkę! W „Nieznajomym” Harlana Cobena jest podobnie, choć trochę inaczej 😉 Tu historia opiera się na sekretach, skrywanych tajemnicach – powoli, wraz z głównym bohaterem, odkrywamy, że jego życie jest tylko pozornie uporządkowane… Jeżeli chcesz komuś sprezentować chwilę czystej rozrywki, to wybierz jedną z książek Lee Childa. W „Zmuś mnie” znowu spotkamy się z Jackiem Reacherem – przystojniakiem o urodzie Toma Cruisa 😉 Czytelniczki kochają się w nim od pierwszego tomu! Świetne dialogi i humor to mocne strony cyklu. „Igrając z ogniem” Tess Gerritsen to propozycja dla tych, którzy lubią od czasu do czasu przeczytać coś innego, wymykającego się schematom – thriller osnuty wokół utworu muzycznego skomponowanego w Wenecji u progu drugiej wojny światowej!

Romans:

romanse

Dlaczego kobiety czytają romanse? Bo czytanie romantycznych książek to bardzo dobra zabawa! Zapewni ją „Szeptucha” Katarzyny Bereniki Miszczuk. Ten romans fantasy oparty jest na naszym rodzimym, słowiańskim folklorze. Jest tu wiele humorystycznych sytuacji i prawdziwy słowiański maczo – dzielny Mieszko J Kobiety wiedzą, że nie ma lepszego sposobu na relaks po stresującym dniu, jak lekka i przyjemna lektura, która prawie zawsze kończy się happy endem. „Jak powietrze” Agaty Czykierdy-Grabowskiej i „Spójrz na mnie” Nicholasa Sparksa to idealny wybór. Oba to romanse do ostatniego słowa. Pokazują miłość między młodymi ludźmi, którzy pochodzą z odmiennych środowisk, bardzo różnią się od siebie, ale w końcu przeciwieństwa się przyciągają 😉 Romanse także często uczą, bo analizują relacje między ludźmi. Emily Giffin w „Pierwsza przychodzi miłość” udało się przekazać smutną prawdę – nie da się jednocześnie spełniać cudzych oczekiwań i zaspakajać swoich. „Dom nad jeziorem Kate Morton to historia z rozmachem – tajemnica rodzinna, różnorodność wątków, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością, a bohaterami targa mnogość uczuć. Taki galimatias czytelniczki romansów uwielbiają!

Powieść:

powiesci

Powieści to książki uniwersalne, będą dobrym prezentem dla każdego. Pozwalają poznać różne życiowe scenariusze, przenoszą w najdalsze zakątki świata, pozwalają wyjść poza znaną nam rzeczywistość. „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Bestsellerowy „Słowik” Kirstin Hannah to także opowieść o uczuciach, tym razem siostrzanych i trudnych chwilach, które czasem przynosi los. Miłość, namiętność i zdrada są tematem powieści Simona Montefiore „Serafima. Pewnej zimowej nocy”. W obu powieściach wojna ma niebagatelne znaczenie dla bohaterów. „Małe życie”, Hanya Yanagihara to opowieść o trudach związanych z dojrzewaniem i próbą ułożenia sobie dorosłego życia. Opisane historie pokazują jak niespodziewanie może potoczyć się życie. Przekonała się o tym także bohaterka nowej powieści Paulo Coelho „Szpieg”. Mata Hari – legendarna postać, kobieta, która wiodła wspaniałe życie! Bogate i pełne przygód – czy była jednak szczęśliwa?

Fantastyka:

fantastyka

Literatura fantastyczna sprawia, że cofamy się do dzieciństwa, świata w którym wierzyliśmy w magię, stwory i niesamowite historie. „Prawo do użycia siły” Denisa Szabałowa to niesamowita wizja świata zniszczonego wybuchami bomb atomowych – wizja przerażająca, ale czy tak całkiem niemożliwa? Armagedon ma miejsce także u Michała Gołkowskiego w „Komorniku” – wędrujemy po zniszczonym świecie z Ezekielem Siódmym i wykonujemy wyroki zlecone przez Górę. W fikcyjnym świecie wszystko jest możliwe! Dowodzi tego Andrzej Pilipiuk w opowiadaniach zebranych w „Litr ciekłego ołowiu” oraz przygodach szalonego Jakuba Wędrowycza w powieści „Konan Destylator”. Pilipiuk jest mistrzem łączenia faktów, świata realnego z totalnie abstrakcyjnymi pomysłami. Podobnie mistrz horroru – Stephen King. W „Koniec warty” znajdziemy elementy grozy, fantastyki i kryminału Te książki pozwolą obdarowanym przeżyć niepowtarzalne przygody wraz z ulubionymi bohaterami!

Fakt:

fakt

Reportaże to książki „prawdziwe”. Często reporter jest świadkiem opisywanych wydarzeń lub sam w nich uczestniczy. Tak jest w książce „Jestem żoną szejka” Laili Shukri, w której Polka opisuje swoje własne przeżycia. Szczerość opisywanych emocji da się wyczuć również w spowiedzi Kamila Durczoka. W „Przerwie w emisji” dziennikarz opisuje swoją drogę na szczyt i bolesny upadek. Pisząc książkę opartą na faktach reporter często musi przełamać strach, który ma większość z nas, przed nieznanym światem i obcymi ludźmi. Pyta, słucha i spisuje dla nas historie. Marta Abramowicz, by napisać „Zakonnice odchodzą po cichu”, musiała zadawać pytania najtrudniejsze, bo bardzo osobiste. Tego problemu raczej nie miał Artur Górski spisując opowieści Jarosława Sokołowskiego w „Masa o żołnierzach polskiej mafii” 😉 Gangster bardzo chętnie dzieli się anegdotami i historyjkami z przestępczego świata mafii, tym razem o ludziach od czarnej roboty. Wśród pomysłów na prezent szczególnie popularne są biografie, bo to historie niezwykle inspirujące! „Bodo i jego burzliwe romanse” to opowieść o gwieździe XX -lecia międzywojennego – Eugeniuszu Bodo. Iwona Kienzler podjęła się opisania życia aktora, reżysera, producenta, a także przedwojennej ikony męskiej elegancji.

Poradnik:

poradniki

Poradniki od zawsze cieszą się wśród czytelników dużą popularnością. Dotyczą one bardzo różnej tematyki, od zdrowego odżywiania po rozwój osobisty i odnalezienie szczęścia. Książkową psychoterapią jest „Chcę być kochana tak jak chcę” Katarzyny Miller i Ewy Konarowskiej – to zachęta do porządkowania swojego wewnętrznego świata, a jednocześnie jedyna droga do budowania udanych związków i satysfakcjonującego życia. Motywujące porady i smaczne potrawy zawiera nowa publikacja Anny Lewandowskiej „Zdrowe gotowanie by Ann” – tylko w zdrowym ciele, mieszka zdrowy duch! J Lektura „Dasz radę”, czyli wywiad z ks. Janem Kaczkowskim oraz „Milion cudownych listów” Jody Ann Bickley – to autentyczne historie ludzi, którzy nie poddali się, tylko podjęli walkę o lepsze jutro i stają się inspiracją dla innych ludzi.  Natomiast jeżeli chcesz podarować komuś pozytywne myśli na każdy dzień przyszłego roku, to prostsze niż myślisz. Kalendarz na 2017 rok Beaty Pawlikowskiej jest ich pełen, jak również zdrowych przepisów i informacji o ciekawych wydarzeniach i świętach na Świecie.

Dla dzieci i młodzieży:

okladki_bajki2

Wszyscy wiemy, że czytanie od najmłodszych lat ma ogromny wpływ ma na rozwój umiejętności komunikacji, koncentracji i emocji. Tylko jaki tytuł wybrać dla kilkulatka, a jaki spodoba się starszym dzieciom? „Bajeczki na dobranoc” są doskonałe na pierwsze spotkanie malucha z książką. Klasyczne historie i piękne ilustracje pobudzą jego wyobraźnię i będą świetnym pomysłem na spędzanie razem zimowych wieczorów. „Przygodnik 2016/2017. 365 dni dookoła świata z Nelą” rozbudzi w Twoim dziecku chęć poznawania świata, a w czerwonej edycji bestsellera „Zniszcz ten dziennik” Keri Smith  będzie mógł gromadzić pamiątki ze spacerów, bilety z muzeów czy rozwijać się artystycznie wypełniając zadania ukryte przez autorkę w książce. Kreatywna destrukcja do której zachęca Keri Smith przypadnie do gustu kilkulatkowi, jak i kilkunastolatkowi J Natomiast takie książki jak „Skaza” Cecelii Ahern czy „Rój” Laline Paull mówią o tak charakterystycznym dla nastolatków buncie, uczą dobrych relacji i tłumaczą miłość w sposób, który trafia do młodych umysłów.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora