MISTRZOWIE BESTSELLERÓW ATAKUJĄ

30.08.2021
bestsellery wilk recenzje

Katarzyny Bondy ani Remigiusza Mroza nikomu nie trzeba przedstawiać. Dla wszystkich fanów tych autorów mamy dobrą wiadomość: gwiazdy polskiej powieści wydały właśnie swoje nowe książki. Do tego polskiego dwupaku dorzucamy najnowszą powieść C.J. Tudor, znaną z bestsellerowego „Kredziarza”.

klatka dla niewinnych bonda„Klatka dla niewinnych” Katarzyna Bonda

Najpierw jednak para królewska. Dobry obyczaj każe zacząć konkretnie od królowej, czyli od Katarzyny Bondy, znanej między innymi z serii z Hubertem Meyerem.

Kryminały z tym profilerem cieszą się zasłużonym uznaniem, sama autorka zaś wykonuje przed pisaniem kolejnych części drobiazgową dokumentację. Nie inaczej było i w tym wypadku, czyli przed wydaniem najnowszego tomu z Hubertem Meyerem w roli głównej.

W „Klatce dla niewinnych” Meyer musi rozwikłać tajemnicę brutalnego zabójstwa, którego motywy okazują się bardziej zawiłe niż się wydawało z początku. O co chodzi tym razem? Oczywiście szaleństwem byłoby wyjaśniać tutaj wszystko, dość jednak powiedzieć, że przygotowując się do tego tomu, autorka prowadziła badania w… środowisku BDSM.

wybaczam ci remigiusz mróz„Wybaczam Ci” Remigiusz Mróz

Była królowa, czas więc teraz zajrzeć do komnaty króla, czyli Remigiusza Mroza. Mistrz Polski w pisaniu na czas tym razem podsuwa powieść o wielce obiecującym tytule „Wybaczam ci”.

Tytuł to jednocześnie treść wiadomości, którą mąż bohaterki w mediach społecznościowych dostał od nieznajomej dziewczyny. Jak się okaże, były to najprawdopodobniej jej ostatnie słowa. Nad ranem dziewczyna popełnia samobójstwo.

Mróz przyznaje, że pisanie swojej nowej książki zaczął od idei dziewczyny, która przed śmiercią zostawia wiadomość „wybaczam ci”. „Kiedy do tego zalążka pomysłu przykleiła się fałszywa tożsamość, amnezja psychogenna i mafia z Wólki Kosowskiej, wiedziałem już, że mam książkę” – przyznał pisarz. A teraz mamy książkę i my. Książkę, a właściwie kryminał z elementami thrillera, jak słusznie zauważyli pierwsi czytelnicy powieści.

płonące dziewczyny tudor„Płonące dziewczyny” C.J. Tudor

Do polskiego królewskiego zestawu dorzucić wypada tym razem jeszcze powieść, która nas wyprowadzi z polskich realiów, a konkretnie przeniesie nas do Chapel Croft. Przybywamy tu wraz z Jack Brooks, pastorką Kościoła anglikańskiego, samotnie wychowująca nastoletnią córkę. Jak się wkrótce okaże, Jack i Flo zostaną wciągnięte w życie wioski bardziej, niż tego się spodziewały.

Mała i zamknięta społeczność i tajemnice przeszłości to wymarzony koktajl dla twórców thrillerów. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Dużą zaletą opowieści „Płonące dziewczyny” jest lekkie pióro autorki, co sprawia, że książka jest do połknięcia w kilka wieczorów.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Katarzyna Bonda, „Klatka dla niewinnych”, Muza SA, 2021

Remigiusz Mróz, „Wybaczam Ci”, Czwarta strona, 2021

C.J. Tudor, „Płonące dziewczyny”, Czarna Owca, 2021

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora