NAJWIĘKSZE BESTSELLERY 2018 ROKU! SPRAWDŹ, CO JESZCZE WARTO PRZECZYTAĆ!

08.01.2019

Zeszły rok obfitował w wiele książek, które nie tylko zyskały sporą popularność, ale doczekały się także dobrych recenzji. Czy znasz je wszystkie? Zanim sięgniesz po nowości, zobacz, jakie książki były najchętniej kupowane w 2018 roku i sprawdź, co jeszcze musisz przeczytać!

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się szokująca historia – #1 „Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka, która zajmuje pierwsze miejsce w naszym zestawieniu. To właśnie z tej, jakże kontrowersyjnej książki, dowiecie się, jak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek z Polski.

Sporą uwagę przykuwały także kryminały i thrillery, nie dziwi więc, że kolejne miejsce należy do #2 „W domu” Harlana Cobena, niezwykle lubianego, nie tylko w Polsce,i zagadki o dawno zaginionych chłopcach, którą rozwikłują ulubieni bohaterowie Cobena – Myron i Win.

Podium zamyka tytuł z pogranicza poradnika i felietonu. #3 „A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej, którą powinien przeczytać nie tylko każdy fan Kasi, ale wszyscy, którzy są gotowi na solidną dawkę dobrego humoru!

Kolejne dwa miejsca należą do polskiego mistrza kryminałów, Remigiusza Mroza. #4 „Nieodnaleziona” i #5 „Hashtag” na pewno nie zawiodą wielbicieli jego twórczości, ale spodobają się również miłośnikom emocjonujących tytułów, pełnych zwrotów akcji, którzy jeszcze twórczości Mroza nie znają!

Dalej mamy kolejną gwiazdę wśród pisarzy, Jo Nesboi #6 „Macbeth”, czyli współczesną wersję Makbeta w zupełnie nowej, porywające odsłonie, która należy do większego przedsięwzięcia o nazwie „Projekt Szekspir”, mającego na celu przybliżenie twórczości Szekspira poprzez „uwspółcześnienie” jego największych dzieł.

#7 „Jestem żoną terrorysty” Laili Shukri, znawczyni Bliskiego Wschodu, to kolejna dramatyczna opowieść o losach polskiej kobietyw ponurej odsłonie arabskiegoświata. Bohaterkawpada w pułapkę zastawioną przez przystojnego Raszida i dostaje się w macki niebezpiecznej organizacji terrorystycznej, której głównym celem jest szkolenie dzieci na terrorystów. To właśnie jedno z tych dzieci ma urodzić.

Kolejna pozycja jest obowiązkowa dla każdego! #8 „Pocieszki” Katarzyny Grocholi, czyli zbiór wielu opowieści naładowanych pozytywną energią, nie tylko świetnie się czyta, ale jest to też najlepsze lekarstwo na zły humor!

Przedostatnia pozycjana naszej liścieto #9 „Nocna runda” Lee Childa, należącado jednej z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie. Jack Reacher podczas podróży po stanie Wisconsin natrafia na kolejną zagadkę, którą oczywiście zamierza rozwiązać, bez względu na pojawiające się trudności.Kto jest właścicielem znalezionego przez niego sygnetu szkolnego West Point i jaki to ma związek z nim samym?

Naszą dziesiątkę zamyka jedna z najbardziej niepokojących i wciągających powieści Stephena Kinga #10 „Outsider”, która krąży wokół zagadkowego zabójstwa jedenastoletniego chłopca. Świadkowie, odciski palców i DNA wskazują wyraźnie na sprawcę – jednego z najbardziej lubianych obywateli Flint City. Ale czy aby na pewno to jego sprawka?

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora