NOC CUDÓW | J.K. ROWLING, GWIAZDKOWY PROSIACZEK

20.12.2021
j.k.rowling gwiazdkowy prosiaczek recenzja

Rodzice dobrze wiedzą, co dla dziecka znaczy ulubiona przytulanka. Taka, którą dziecko wszędzie bierze ze sobą, taka, która zawsze musi towarzyszyć dziecku przy zasypianiu, taka, która towarzyszy mu w chwilach największej radości oraz w chwilach największego smutku. Rodzice dobrze wiedzą też, co dzieje się, kiedy taka zabawka zaginie…

W poszukiwaniu przyjaciela

gwiazdkowy prosiaczek j.k. rowlingJ.K Rowling z pewnością zna tę sytuację z autopsji. Dlatego potrafiła w tak przejmujący i autentyczny sposób opisać więź, jaka łączy Jacka z jego ukochaną przytulanką Daj Prosiem (DP). Wie, że takie relacje dla dziecka są najważniejsze na świecie i to dlatego posłużyła się tym motywem w swojej świątecznej powieści “Gwiazdkowy Prosiaczek”.

Jack to mały chłopiec, który nie rozstaje się ze swoją przytulanką Daj Prosiem. Jest ona jego najlepszym przyjacielem, dzieli z nim radości i smutki, rozumieją się bez słów. Pewnego dnia jednak Jack w tragicznych okolicznościach traci DP. Otrzymuje w zamian nową zabawkę, ale nie jest ona w stanie ona zastąpić mu Daj Prosia. Na szczęście Wigilia to noc cudów. Nowa zabawka – Gwiazdkowy Prosiaczek – nie tylko ożywa, ale oznajmia Jackowi że ma plan na odnalezienie DP. Chłopak z nową przytulanką wyruszają w podróż do Krainy Zgub, by odnaleźć najlepszego przyjaciela. Czy Jack go odnajdzie? Przekonacie się jedynie, jeśli sięgniecie po książkę “Gwiazdkowy Prosiaczek” J.K. Rowling.

Siła emocji

Nie ma gorszej straty dla kilkulatka niż utrata najlepszego przyjaciela – bo tym właśnie jest ulubiony pluszak dla maluchów. To wydarzenie, które na wiele tygodni potrafi zburzyć rodzinny ład. J.K. Rowling świetnie oddała emocje, jakie towarzyszyły chłopcu w chwili utraty przyjaciela.

“Musiał odzyskać DP, bo tylko jeden jedyny DP na całym świecie wiedział wszystko, zależało mu na Jacku i nigdy się nie zmieniał. Jack potrzebował DP, m u s i a ł go mieć, a DP potrzebował Jacka, bo tylko oni dwaj nawzajem się rozumieli. A teraz DP się zgubił, leżał gdzieś na autostradzie i myślał, że Jack zostawił go na zawsze.”

Lecz “Gwiazdkowy Prosiaczek” nie jest jedynie opowieścią o stracie. To emocjonująca, podnosząca na duchu historia o niezwykle silnej więzi. To opowieść o miłości i oddaniu, o przyjaźni i poświęceniu, a także o walce o to, na czym nam najbardziej zależy. Oprócz tego powieść Rowling ma edukacyjny wydźwięk – uczy bowiem szacunku do siebie nawzajem, jak i rzeczy, które nas otaczają. Zachwyca wizją świata, pełnego niechcianych przedmiotów, ale i tych przypadkowo zgubionych, ukochanych. Pokazuje, jak ważne jest by dbać o to, co kochamy.

Magia nie tylko dla dzieci

J.K. Rowling w swojej najnowszej powieści stworzyła absolutnie magiczny świat, który oczaruje każdego, bez względu na wiek. To przeurocza, cudowna i wyjątkowa historia, która doskonale nadaje się do czytania przy świątecznym stole. Rowling po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią w kreowaniu magicznych światów. Doskonała pozycja dla całej rodziny!

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
J.K. Rowling “Gwiazdkowy Prosiaczek”. Media Rodzina. Poznań 2021

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora