PAMIĘTASZ TE POSTACI Z DZIECIŃSTWA?

26.05.2017
książki dla dzieci

Każde pokolenie ma swoich ulubionych bohaterów książkowych, a czas spędzony na słuchaniu książek czytanych przez rodziców, dziadków czy panią w bibliotece, pamiętamy jako wyjątkowy. Dzień Dziecka to okazja, by sprawić swojemu maluchowi radość. Wśród prezentów nie może zabraknąć książek!

Początki literatury dla młodych czytelników sięgają XVIII wieku. Wcześniej książki dla dzieci nie istniały, a młodzież czytała te same publikacje co dorośli. Nawet baśnie i bajki pisano dla dorosłych! Dopiero na początku XIX wieku pojawili się pisarze, którzy zaczęli tworzyć z myślą o dzieciach. To z tego okresu pochodzą słynne bajki braci Grimm i Hansa Christiana Andersena, które szybko zyskały popularność wśród najmłodszych. Większość rodziców wciąż sięga po te klasyczne opowieści, bo bijąca z nich atmosfera baśniowości i niezwykłości jest ponadczasowa. Królewnę Śnieżkę, Calineczkę, Kopciuszka czy Brzydkie kaczątko po prostu trzeba znać, bo stały się symbolami popkultury. Nasze dzieciństwo bez nich nie byłoby takie samo! Podobnie jak, bez urozmaicających codzienność przygód zabawnych misiów: Kubusia Puchatka i Misia Uszatka, a także pouczającego Pinokia, tajemniczych Muminków, zabawnych Fistaszków czy nieznośnego Mikołajka!

Przygotowania do Dnia Dziecka to także dobry moment, by zrobić spis lektur na zbliżające się wakacje – do pociągu, samochodu czy samolotu i na dni gorszej pogody. Oto nasze propozycje, które zachwycą Wasze dzieci:

Saunders_Nowe_przygody_Kubusia_Puchatka

Z okazji dziewięćdziesiątych urodzin słynnego Misia wydano „Nowe przygody Kubusia Puchatka”. Powstały one na podstawie opowieści o Kubusiu autorstwa A. A. Milne’a. Kontynuację przygód napisali Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis i Kate Saunders. Zadbano o to, by nawiązywały do oryginału zarówno w sferze tekstu, jak i ilustracji. Czytanie przygód Kubusia to wielka przyjemność, wspaniała, mądra rozrywka dla dużych i małych!

ilustrowane-opowiadania-dla-dziewczynek-b-iext44497112

Ilustrowane opowiadania dla dziewczynek” to kolekcja czternastu baśni o królewnach, wróżkach i syrenkach. Znajdziecie tu klasyczne bajki oparte na motywach baśni Andersena i braci Grimm, ale także nowe, zabawne historie. Książka jest bardzo kolorowa, zawiera mnóstwo przyciągających uwagę ilustracji – do czytania i oglądania.

bdb00fb90e

Ilustrowane opowiadania dla chłopców” to wersja dla pełnych energii i żądnych przygód łobuziaków, ale dziewczynki też chętnie poznają te historie J Piraci, potwory, rycerze i zjawy pobudzają wyobraźnię i świetnie bawią. Tu również klasyczne baśnie przeplatają się z nowymi bajkami.

457-nowe-przygody-skarpetke-okladka_front-1

Justyna Bednarek napisała trzynaście nowych opowieści bestsellerowych Skarpetek! „Nowe przygody skarpetek” to pełna ciepła i humoru opowieść dla całej rodziny. Dzieci będą zachwycone przygodami małych bohaterów. Autorka umiejętnie i dyskretnie przemyca ponadczasowe wartości. „Skarpetki” opowiadają o miłości, uprzejmości, bohaterstwie i samotności, a także uczą tolerancji i udowadniają, że warto w życiu realizować swoje marzenia.

nela-i-skarby-karaibow-b-iext48095707

Pobudzająca do odkrywania świata „Nela i skarby Karaibów” to świetny wybór na Dzień Dziecka i zbliżające się wakacje. Nela ma jedenaście lat, a to jest już jej siódma książka! Tym razem zaprasza do wspólnego poznania Karaibów. Oczami wyobraźni wyruszycie w przygodę śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Zatopione galeony, ukryte skarby na dnach oceanów, jaskinie, Indianie i piraci to tematy, które zapewnią fantastyczne emocje, ale też sporo nauczą o świecie.

detektyw-lodyga-na-tropie-zagadek-przyrodniczych-b-iext43256689

Każdy czytelnik, mały czy duży, lubi zagadki 😉 „Detektyw Łodyga” odkrywa nawet te najbardziej skomplikowane. Przygody Eugeniusza Łodygi, detektywa zainteresowanego ochroną środowiska, napisała Barbara Wicher. Eugeniusz jest bardzo sympatyczną postacią i nie sposób go nie polubić. Jest bardzo mądry i chętnie dzieli się swoją wiedzą z dziećmi, dostarcza mnóstwo radości i zabawy. W środku znajdują się kolorowe naklejki, zagadki oraz karty memo ćwiczące pamięć.

__b_9788327455574

Klasyczna „Królowa Śniegu” to piękna i ponadczasowa baśń, która nigdy się nie zestarzeje, zarówno słucha się jej dobrze, jak i bardzo dobrze się ją czyta. Seria „Czytam sam” to bajki przygotowane specjalnie do samodzielnego czytania! Zawierają piękne ilustracje, a krótkie i proste zdania ułatwiają rozwijanie tej trudnej umiejętności.

Dzieciństwo pełne niesamowitych opowieści jest wyjątkowe! Nic innego tak nie pobudza umysłu, jak książka 🙂

Wszystkie wymienione książki dla dzieci kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora