PREZENTOWNIK 4 książki na prezent pod choinkę

12.12.2023
prezentownik świąteczny 2023

Co sprezentować, aby się spodobało? Mamy książkowe „pewniaki”! Koniecznie sprawdź nasze cztery polecajki!

DLA DZIECI (i nie tylko)
Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry

mały książę de saint-exupery wydanie 2023„Mały Książę” to klasyka. Przepiękna opowieść o przyjaźni, miłości, nadziei i wielu trudnych tematach. Wspólna lektura z dzieckiem to na pewno będzie czas pełen refleksji i przyczynek do rozmów o życiu.

Jest to też jedna z niewielu książek „dla dzieci”, do której równie chętnie wracają dorośli – już z bagażem doświadczeń, z „dorosłym” dystansem. Odkrywają ją na nowo. Pozostaje pytanie, czy wciąż potrafią zobaczyć węża boa i słonia?

W tym wydaniu książka jest wypełniona zachwycającymi ilustracjami.

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.
– Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę

 

DLA RODZINNYCH WESOŁKÓW
Sposób na przetrwanie, Krzysztof Daukszewicz, Violetta Ozminkowski

ozimkowski dauszkewicz sposób na przetrwanieKto lubi polski kabaret, żarty albo prostu patrzy na świat z przymrużeniem oka, ten musi mieć tę książkę na półce!

Violetta Ozimkowski to pisarka i żona znanego satyryka Krzysztofa Daukszewicza. W tej książce rozmawia z mężem o jego życiu na scenie i za sceną. Wiele się można z tego wywiadu dowiedzieć, ale i wiele razy w głos roześmiać. Swoje trzy grosze dorzucają inni mistrzowie ciętej riposty, np. Artur Andrus, Maria Czubaszek czy Robert Górski. Sam Daukszewicz pokazuje nam swój pamiętnik.

Tę książkę można spokojnie rozpakować w czasie świąt i czytać na głos. Można też wspólnie śpiewać, bo i teksty piosenek się znajdą.

 

DLA TYCH, CO LUBIĄ NOWOROCZNE POSTANOWIENIA
Jak wyzwolić moc twojej podświadomości. 52-tygodniowy plan, Joseph Murphy

52 tygodniowy plan joseph murphySą tacy, którzy od 1 stycznia magicznie pragną stać się kimś innym. Fani postanowień noworocznych. Niektórzy dotrwają do Blue Monday, inni do wiosny, innym uda się faktycznie wytrzymać rok albo i dłużej. Każdy dzień bycia lepszym od tego, kim się było dzień wcześniej to wspaniała sprawa. Takim osobom polecamy podarować książkę Josepha Murphy’ego.

To 52 afirmacje – drogowskazy na każdy tydzień nowego roku. To jednocześnie lekcje i motywacje, rady i tajniki uwalniania mocy umysłu. Być może właśnie dzięki nim postanowienia noworoczne będzie łatwiej zrealizować.

 

DLA KAŻDEGO
Elon Musk, Walter Isaacson

A na Gwiazdkę – historia człowieka, który sięga gwiazd!

Elon Musk to bardzo kolorowa postać (ujmując sprawę łagodnie). Wzbudza wiele emocji, jego decyzje wydają się bardzo impulsywne i nieracjonalne np. zakup i zarządzenie Twitterem (obecnie „X”). Jednocześnie, to wizjoner i bilioner pędzący po sukces w Tesli i sięgający gwiazd (dosłownie) w Starshipach Space X.

Walter Isaacson śledził poczynania Elona przez dwa lata. W tym czasie zasięgnął też języka u jego rodziny, przyjaciół i przeciwników. Dzięki temu ta biografia to naprawdę rzetelne spojrzenie na fascynującą postać Muska.

Biografia to świąteczny pewniak, a ta spodoba się nie tylko tym, którzy lubią ten gatunek literacki, ale także marzycielom, (przyszłym) przedsiębiorcom i ludziom, którzy po prostu lubią wiedzieć więcej o świecie i ludziach go kształtujących.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry, SBM 2023
Sposób na przetrwanie, Krzysztof Daukszewicz, Violetta Ozminkowski, Prószyński Media 2023
Jak wyzwolić moc twojej podświadomości. 52-tygodniowy plan, Joseph Murphy, Świat Książki 2023
Elon Musk, Walter Isaacson, Insignis Media 2023

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora