REMIGIUSZ MRÓZ, TRAWERS

08.06.2016
trawers

Remigiusz Mróz jest autorem trylogii z komisarzem Forstem. „Trawers” to jej trzeci tom. Fani twórczości pisarza nie będą zawiedzeni, ponieważ książka napisana jest w ten sam sposób co poprzednie dwa tomy. I tak jak poprzednie czyta się szybko, a zakończenie jest nietypowe. Jedyne co może niepokoić fanów, to fakt, iż jest to ostatnia część cyklu J Jak zwykle każdy czytelnik będzie miał inne odczucia po lekturze, ale wielu uznało „Trawers” za najlepszą część cyklu!

W Kościelisku tymczasowo została zakwaterowana grupa uchodźców z Syrii. Ich pobyt przedłuża się co powoduje narastanie niepokoju mieszkańców. Konflikt podsycają media. W tym samym czasie na szklaku zostaje odnalezione ciało mężczyzny… Śledztwo nadzoruje prokurator Dominika Wadryś – Hansen, a prowadzi inspektor Edward Osica. Morderstwo przypomina działalność Bestii z Giewontu.

Komisarz Wiktor Forst, który w poprzednich częściach przypominał niezniszczalnego superbohatera, w tej jest cieniem dawnego siebie i próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. Pobyt w więzieniu przerwał jego pogoń za mordercą. Pewnego dnia otrzymuje przesyłkę, która daje nadzieję na udowodnienie teorii komisarza i budzi potrzebę ostatecznego rozwiązania sprawy. Niespodziewanie pomaga mu w tym jedyna w swoim rodzaju prawniczka, dobrze wszystkim znana Joanna Chyłka.

W Trawersie, obok wątku śledztwa, poprzez wprowadzenie do fabuły uchodźców z Syrii pojawił się także aktualny wątek społeczno – polityczny.

Wszystkim, którzy poszukują ciekawej lektury, polecamy całą trylogię. Remigiusz Mróz potrafi sprawić, że czytelnicy przywiązują się do bohaterów, umiejętnie dozuje emocje i utrzymuje odpowiednie tempo wydarzeń precyzyjnie wymyślonej fabuły.

Przeczytaj i sprawdź czy połkniesz bakcyla „mrozomanii” 🙂

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora