SERIA 3 POWIEŚCI W MAZURSKICH KLIMATACH DO CZYTANIA NA WAKACJACH!

03.07.2018

Losy bohaterów mieszkających w spokojnej, mazurskiej wsi przyciągają niczym magnes. W otoczeniu pięknych lasów rozgrywają się ich dramaty, smutki, namiętności i radości. Obyczajowa seria Katarzyny Michalak zawiera wątek miłosny, ale także kryminalny. Fabuła jest wciągająca i pełna tajemnic, które intrygują. To świetna lektura na urlop nad jeziorem!

Katarzyna Michalak to autorka kilkunastu bestsellerowych książek. W swoim dorobku ma powieści obyczajowe, sensację, erotyk i fantasy, planuje napisać także powieść historyczną i sagę rodzinną. Seria mazurska zyskała wielu zwolenników. Właśnie ukazał się jej finałowy tom!

 seria-mazurska-tom-1-gwiazdka-z-nieba-w-iext51341800

 „Gwiazdka z nieba” to pierwsza część cyklu, w której poznajemy najważniejszych bohaterów. Główna postać – Nataniel to młody, ciepły, momentami naiwny człowiek, który już sporo w życiu przeszedł. Nękają go wydarzenia z przeszłości, które nie pozwalają mu zaznać spokoju. Po wypadku i tragedii rodzinnej, teraz stracił także dach nad głową. Postanowił ruszyć w nieznane, by znaleźć swoje miejsce na ziemi. Przypadkowo trafił do Sennej – maleńkiej, mazurskiej miejscowości. Zakochał się w wiejskiej, opuszczonej chacie nad jeziorem i postanowił się w niej zatrzymać. Miał tu zostać tylko na chwilę, ale miejsce stało się dla niego azylem. Spotkał tu bowiem dwoje wspaniałych ludzi – Martę i Mateusza, którzy stali się jego przyjaciółmi i pomogli stanąć na nogi, mimo że sami nie mieli lekko.

seria-mazurska-tom-2-promyk-slonca-w-iext52343477

Drugi tom „Promyk słońca” to kontynuacja losów Nataniela, Marty i Mateusza, Siergieja oraz Iwony i jej córki Emilki, a także zakochanej w Natanielu Asi. Pojawia się córka Marty – Oliwia, piękna, ale okrutna dziewczyna. Kiedy Iwona idzie do więzienia, zostawia swoją córkę pod opieką Nataniela. Mała Emilka całkowicie zawładnęła jego sercem i nieoczekiwanie stała się dla niego źródłem nadziei i szczęścia. Fabuła drugiego tomu jest równie ciekawa, a akcja biegnie nie zwalniając tempa już od samego początku. Jest tu sporo uczuć – miłości i zazdrości, pogoni za pragnieniami serca.

kropla-nadziei-w-iext52929336

„Kropla nadziei” to ostatnia część bestsellerowej trylogii. Dalsze losy Nataniela, Mateusza oraz Siergieja znowu są pełne kłopotów, wzruszeń i niespodzianek. Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że świat bohaterów legł w gruzach. Jednak z czasem los zaczął być bardziej łaskawy dla bohaterów. Historia pokazuje, że nie można się pododawać nawet wtedy, gdy wszystko się wali. Autorka powoli wyjaśnia wszystkie wątki z poprzednich tomów, jednocześnie wprowadza nowe osoby, które ożywiają fabułę, dlatego powieść czyta się z wielkim zainteresowaniem.

Wszystkie części serii nie czyta się, a dosłownie połyka! Historia opowiedziana w cyklu uświadamia, że w życiu nic nie jest nam dane na zawsze i los może nas wielokrotnie zaskoczyć. Mimo trudnych sytuacji w jakich znajdują się bohaterowie, ze stron powieści bije ciepło i optymizm. Pełno tu także miłości i namiętności. Mazurski klimat działa na wyobraźnię, dlatego po cykl warto sięgnąć na wakacjach. Całość jest bardzo angażująca, a zakończenie wręcz idealne!

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora