SPRAWDŹ CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO NA WARSZAWSKICH TARGACH KSIĄŻKI!

18.05.2018

Od czwartku do niedzieli miłośnicy książek i czytania będą mogli wziąć udział w jednym z najciekawszych wydarzeń czytelniczych w Polsce! Na Stadionie Narodowym swoją ofertę zaprezentuje 800 wystawców z 32 krajów. Będzie to okazja do spotkań z twórcami i uczestnictwa w różnorodnych wydarzeniach. Nie może Cię tutaj zabraknąć!

Temat przewodni

Głównym tematem tegorocznych targów jest odzyskanie przez Polskę niepodległości. Z okazji rocznicy odbędą się liczne spotkania, wykłady i dyskusje z nią związane. O przemianach jakie zaszły w tym okresie w Polsce będą rozmawiali m.in. profesorowie Samsonowicz, Rotfeld i Bralczyk.

Na targach będzie miała miejsce premiera luksusowego albumu „Polska 100 lat”. To specjalna publikacja wydawnictwa Bosz. Album składać się będzie z pięciu rozdziałów poświęconych polskiej historii, społeczeństwu, kulturze, nauce i gospodarce. Autorami tekstów, napisanych w formie esejów, są najwybitniejsi polscy uczeni związani z największych ośrodkami naukowymi w kraju.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbędzie się także wykład „Na początku był chaos. Potem… też. Jak powstawała niepodległa Polska”, a także spotkanie dotyczące „Dziejów hymnu” i „Niepodległość udomowiona. 100 lat polskiego designu”.

Gość specjalny

Gościem specjalnym 9. Targów Warszawskich jest Francja. Na stoisku będzie można zobaczyć specjalną wystawę fotografii „Przyjaźń polsko-francuska i niepodległość Polski” poświęconą I wojnie światowej. Wśród zdjęć znajdują się, prezentowane po raz pierwszy, fotografie polskich dyplomatów.

Kino

Nowością na tegorocznych targach będzie kino. W Sali kinowej będą odbywały się pokazy filmu Adama – adaptacji komiksu autorstwa Juliena Lilti i Simona Rouby – nagrodzonej na prestiżowym festiwalu filmów animowanych w Annecy w 2016 roku i nominowanej do nagrody Cezara francuskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Animowany.

Targi będą podzielone na strefy: kryminału, popkultury, fantastyki, komiksu i kultury górskiej. Będzie także specjalne stoisko z literaturą rosyjską.

Goście zagraniczni

Targi odwiedzi noblista Orhan Pamuk. Będzie to jedyna okazja do zdobycia jego autografu, ponieważ pisarz w Polsce będzie tylko na warszawskiej imprezie.

Na targach będzie obecny Fernando Aramburu, autor powieści „Patria”, jednej z najważniejszych książek ostatniej dekady w Hiszpanii.

Gościem specjalnym strefy kultury górskiej będzie Denis Urubko – wybitny himalaista i autor książki „Skazany na góry”.

W strefie kryminału z czytelnikami będą spotykali się m.in. Graham Masterton, Robin Cook i Chris Carter.

Polscy autorzy

Targi to oczywiście możliwość spotkania przede wszystkim z polskimi autorami. Wśród zaproszonych  twórców pojawi się Katarzyna Błażejewska-Stuhr – autorka bestsellerowej serii „Koktajle”. Katarzyna Bonda będzie podpisywała swoją najnowszą książkę „Czerwony pająk”. Podróżnik Aleksander Doba będzie opowiadał o swoich przygodach i podpisywał książkę „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?”. Na targach swoją książkę „Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty” będzie promował Mirosław Hermaszewski. Spotkania autorskie będą mieli także Janusz Leon Wiśniewski, dr Andrzej Kruszewicz, Zbigniew Lew-Starowicz, Jakub Małecki, Wojciech Miłoszewski, Andrzej Mleczko, Remigiusz Mróz, NAVAL, Andrzej Pilipiuk, Katarzyna Puzyńska, Vincent V. Severski, Olga Tokarczuk, Jakub Żulczyk i wielu innych pisarzy.

Spotkanie z BookTuberami

Podczas targów do rozmowy o książkach zapraszają Cat Vloguje (Ewa Mędrzecka) oraz Okoń w sieci (Marcin Okoniewski).

Ciekawą akcję „100% Polaków potrafi czytać” organizuje BookMe. Chętni uczestnicy targów zostaną sfotografowani i wspólnie z organizatorami stworzą portret polskich czytelników.

Pełny program wydarzenia znajduje się na stronie organizatora: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program-2018

Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora