THRILLER, KTÓRY ZAWŁADNIE TWOJĄ WYOBRAŹNIĄ!

15.02.2018

„Cały świat czytał Steiga Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz nadszedł czas na…” Czy domyślasz się o kim mowa?

Tak o Remigiuszu Mrozie wypowiada się autorka bestsellerowych kryminałów Tess Gerritsen. „Nieodnaleziona” to nowy thriller psychologiczny polskiego pisarza! Jak zwykle u tego autora już na samym początku wiele się dzieje. Stopniowe rozwijanie akcji nie jest w jego stylu. Mróz zaskakuje nas szybko następującymi po sobie wydarzeniami, które poruszają wyobraźnię i wzmagają apetyt na więcej.

W „Nieodnalezionej” poznajemy Damiana Wernera, głównego bohatera, który od dziesięciu lat nie może ułożyć sobie życia po stracie narzeczonej. Wciąż wraca do traumatycznych wydarzeń, rozpamiętuje je i zastanawia się „co by było gdyby”. Chłopak był obiecującym studentem, czekała go wspaniała kariera zawodowa, wraz z Ewą snuł plany na przyszłość… Niestety jedno niespodziewane wydarzenie odmieniło jego przyszłość. Gdy został sam, na wiele miesięcy popadł w depresję, ostatecznie nie wrócił na studia, wynajął mieszkanie i zaczął żyć z pracy kelnera.

W tym trudnym czasie wspierał go jedyny przyjaciel – Adam Blicki. Ich przyjaźni nie można nazwać tradycyjną, bo Damian stał się samotnikiem najchętniej spędzającym czas w pojedynkę w swoim mieszkaniu. To właśnie Adam przyniósł Damianowi nowe, wstrząsające wieści o jego dawnej dziewczynie… Znów życie Damiana diametralnie się zmienia i nabiera tempa. Tak rozpoczyna się ekscytujący thriller po którym możecie się spodziewać wszystkiego! A przede wszystkim mnóstwa zagadek, zwrotów akcji i znakomitej rozrywki.

Książka to nawiązanie do kampanii, w którą zaangażował się autor. Remigiusz Mróz został jednym z ambasadorów akcji społecznej „Kocham. Szanuję”, której celem jest nagłośnienie problemu jakim jest przemoc wobec kobiet. Powieść poprzedza wiele mówiący cytat Abaidy Mahmood „Na świecie są dwa rodzaje mężczyzn – ci, którzy stają w obronie praw kobiet, i tchórze. Wybór należy do Ciebie”, a sama historia opowiadana w „Nieodnalezionej” to właśnie różne oblicza przemocy skierowanej wobec kobiet.

Po książkę zapraszamy do salonów Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora