NAJLEPSZE WALENTYNKOWE PREZENTY – PORADNIKI O TYM JAK BYĆ RAZEM I …. NIE ZWARIOWAĆ

12.02.2018

Mówi się, że książka jest dobrym prezentem na każdą okazję. Dlaczego więc po raz kolejny kupować bukiet róż (które zwiędną), czekoladki (które zostaną zjedzone), zapraszać na kolacje (których nikt nie będzie pamiętał tydzień później) skoro można kupić książkę, która podobnie jak diamenty jest wieczna? W tekście podpowiadamy, jakie książki sprawią największą radość osobie obdarowanej!

Czy książki na walentynki to dobry pomysł? Jak najbardziej! Szczególnie jeśli będą to książki mówiące o miłości, związkach i o tym jak wspólnie osiągnąć szczęście. Zarówno kobietom, jak i mężczyznom zależy przecież na wzajemnym porozumieniu. Obie lektury, które proponujemy Wam jako walentynkowy prezent, pomogą lepiej poznać siebie wzajemnie, swoje potrzeby i dzielące różnice.

sztukakochania

Pierwszą z nich jest kultowy poradnik Michaliny Wisłockiej „Sztuka kochania”. Książka po raz pierwszy została wydana w 1978 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mimo upływu czasu jej treść wciąż jest aktualna! To naukowe spojrzenie na miłość i seks. Wisłocka była odważną i pełną energii ginekolog, która napisała poradnik na podstawie własnych doświadczeń z relacji z mężczyznami, a także obserwacji i rozmów z pacjentkami. W książce duży nacisk położyła na kulturę uczuć i seksu. Podkreślała, że miłość to pełen przyjaźni i harmonii seksualnej kontakt dwojga bliskich sobie ludzi. To wartościowa lektura, bo pozwala zgłębić własną seksualność z naukowego, psychologicznego punktu widzenia. Czytając czujemy, że Wisłocka była bardzo ciekawą i otwartą osobą, warto więc czerpać wiedzę od takiego eksperta.

sztukaobslugipenisa

Sztuka obsługi penisa” to książka napisana w formie rozmowy między psychoterapeutą Andrzejem Gryżewskim, a dramatopisarzem i scenarzystą Przemysławem Pilarskim. Poradnik pełen jest informacji o seksualności mężczyzn. Rozprawia się z mitami, nierealnymi oczekiwaniami i stereotypami ograniczającymi cieszenie się bliskością i seksem. Porusza także kwestie problemów współczesnego mężczyzny, a jej zadaniem jest lepsze zrozumienie potrzeb i ułatwienie życia intymnego. To bardzo dobra książka, która w przystępny sposób przekazuje sporo wiedzy. Dodatkowo rozmowa toczy się w sposób lekki i z humorem. Czyta się ją z przyjemnością!

Obie książki w takim samym stopniu przeznaczone są dla mężczyzn jak i dla kobiet, nadają się więc do wspólnego czytania i rozmów o nich 🙂

Po walentynkowe prezenty zapraszamy do salonów Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora