Z CHMIELARZEM ZA GRANICĘ | „Za granicą” Wojciech Chmielarz

28.06.2023
za granicą wojciech chmielarz

Wojciecha Chmielarza przedstawiać nikomu nie trzeba. Ale może warto wiedzieć, że właśnie ukazała się jego najnowsza książka. To lektura idealna na upalne wakacje, bo… mrozi krew w żyłach.

WAKACJE (NIE)IDEALNE

chmielarz za granicąDaria i Marek wraz z synem Antosiem postanawiają udać się na wakacje. Pozornie nie ma nic w tym pomyśle nadzwyczajnego, zwłaszcza że chodzi o Chorwację, która jest celem wielu wczasowiczów. Ale szybko okazuje się, że zwykły wypoczynek, zamieni się w coś więcej. Oto w ich życiu pojawią się nowi ludzie, zwłaszcza młoda dziewczyna Vera będzie budzić sporo emocji. W tym czasie Marek – wbrew logice wakacyjnego nieróbstwa – pogrąża się w pracy, które może przynieść potężny zastrzyk gotówki.

Atmosfera gęstnieje, pojawiają się niezdrowe emocje, a chorwacka aura potęguje napięcie. Na początku chodzi o zmysły, pasję, namiętności. Ale wkrótce dowiemy się, że stoi za tym coś więcej. I prowadzi do…

„ZA GRANICĄ” STRACHU

Tu ucinamy opowieść, wszak nie możemy wam psuć czytelniczej frajdy. Wojciech Chmielarz to sprawdzona firma. Najnowszą książką wciąż dowodzi, że panuje nad fabułą na tyle mocno, że wielu podda się wieloznacznej atmosferze opowieści i będzie znowu zaskoczonych.

Pierwsi czytelnicy podpowiadają – zupełnie słusznie naszym zdaniem – że to inna jakość kryminału. Autor skupia się na postaciach kobiecych i ich wzajemnej, pełnej napięcia relacji. Warstwa psychologiczna jest szalenie rozbudowana i czyni z tej powieści thriller. To może oznaczać tylko jedno: jeśli natkniecie się na „Za granicą” Chmielarza, nie omijajcie jej obojętnie.

wyszukiwarka button 1

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
„Za granicą”, Wojciech Chmielarz, Marginesy 2023

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora