Zestaw podręczny

28.02.2023

Powrót znanej Ani, samouczek dla chcących pracować nad swoim dobrostanem psychicznym i historia najodważniejszego obecnie narodu europejskiego – oto nasze najświeższe propozycje.

Anne z Szumiących Wierzb, Lucy Maud Montgomery

Anne z Szumiących Wierzb, Lucy Maud MontgomeryIle można znosić ten świat bez zasad i rutyny, za to pełen fircyków, blond fląder i białych koszul? Ile można znosić świat, na którym nie ma Sonji? Te pytania Ove zadaje sobie od dawna i jest przekonany, że nie da rady tego robić ani dnia dłużej. Nadszedł czas, aby się ewakuować. Jednak… co chwile coś mu przeszkadza. A to ciężarna żona, którą trzeba wszędzie wozić. A to sąsiad, którego trzeba zgłosić za nieprawidłowe parkowanie. Ove nie spodziewa się jednak, że pozna jeszcze kogoś, kto pokrzyżuje mu plany… a mianowicie kota.

“Mężczyzna imieniem Ove” to zabawna i wzruszająca, uszczypliwa i jednocześnie czuła opowieść o tęsknocie. Tęsknocie za ukochaną kobietą, która nie mija, której nie łagodzi czas. Ove początkowo może wydać się gburowatym, czepialskim panem w mocno średnim wieku, ale pod tym płaszczykiem widzimy emocje i silne uczucia. Fredrik Backman opowiada zwyczajną historię w niezwykły sposób i doprawia szczyptą ironii i humoru.

Przeczytaj, zanim obejrzysz film z Tomem Hanksem!

Usłysz siebie, Emmy Brunner

Usłysz siebie Emmy BrunnerMyślisz “poczucie humoru”, mówisz Jeremy Clarkson. To angielski dziennikarz, który sławę zdobył m.in. dzięki swoim kontrowersyjnym i uszczypliwym wypowiedziom (które nie wszystkim przypadają do gustu). Swoją naturalną chęć do ironizowania zaczął przenosić na papier pisząc pełne humoru książki.

“Diddly squat. Rok na farmie” różni się jednak od innych jego pozycji. To on sam stał się bowiem obiektem własnych komentarzy. Jeremy Clarkson postanawia zostać farmerem. Ma pieniądze, ma czas, ale nie ma podstawowej rzeczy – pojęcia o tym, co robi. Szybko okazuje się, że do prowadzenia gospodarstwa nie wystarczy zakup ogromnego traktora. Jeremy nie poddaje się jednak. Choć farma nie przynosi zysków, jest dla niego warta więcej niż pieniądze, które w nią włożył. Clarkson jako farmer? Nie możecie przegapić tej opowieści! Dawka dobrego humoru gwarantowana.

Pogranicze. Podróż przez historię Ukrainy, Anna Reid

pogranicze anna reid47 lat wspólnej pracy na scenie i poza nią – to musi być przyjaźń! Trudno bowiem bez przyjaźni tyle lat razem nagrywać, jeździć w trasy i po prostu spędzać czas. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, bo o nich mowa, to para artystów, którzy pracują razem już niemal od pół wieku. W podróż śladami ich kariery zaprasza nas Artur Andrus. Ze swoimi spostrzegawczymi pytaniami, wesołymi angedotami oraz dużą dawką dobrego humoru prowadzi przyjacielską rozmowę z bohaterami. Dzięki niemu dowiemy się rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia, poznamy niełatwą drogę między koncertami, zobaczymy nieznane dotąd zdjęcia i przede wszystkim przypomnimy sobie przeboje, które śpiewała cała Polska. „Koneserzy kolejnego dnia” to nieco sentymentalna, ale pełna dobrej zabawy podróż po świecie muzyki.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
„Anne z Szumiących Wierzb”, Lucy Maud Montgomery, Wydawnictwo Marginesy 2023
„Usłysz siebie. Jak wyłączyć wewnętrznego krytyka, uleczyć rany i zacząć żyć pełnią życia”, Emmy Brunner, Czarna Owca 2023
„Pogranicze. Podróż przez historię Ukrainy”, Anna Reid, Wydawnictwo Literackie 2023

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora