studentka tess gerristen gary braver

Studentka

Gary Braver, Tess Gerritsen

Albatros
2021


Gdzie kupię

Nie ma nic gorszego na świecie niż furia porzuconej kobiety.

Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Przez 32 lata służby w bostońskiej policji detektyw Frankie Loomis poznała je wszystkie. Kiedy jednak zaczyna badać sprawę tragicznego upadku młodej dziewczyny z balkonu apartamentowca, instynkt natychmiast podpowiada jej, że to nie było samobójstwo. Dlaczego nigdzie w mieszkaniu zmarłej nie znaleziono telefonu komórkowego? Dlaczego atrakcyjna i zdolna Taryn Moore miałaby się zabić, skoro właśnie dostała się na wymarzone studia doktoranckie?

Dociekliwa policjantka uważniej przygląda się Liamowi, byłemu chłopakowi Taryn, ale ma na oku również nieśmiałego przyjaciela dziewczyny, Cody’ego, który skrycie się w niej podkochiwał. Wkrótce wychodzi na jaw mroczna strona Taryn, chorobliwa obsesja na punkcie związków i mężczyzn, którzy coś dla niej znaczyli. Czy ta niebezpieczna skłonność zagrażała innym, czy może najbardziej jej samej? A może kluczem do rozwiązania zagadki są literackie pary kochanków spod nieszczęśliwej gwiazdy: Jazon i Medea oraz Abelard i Heloiza?

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
17 ocen
12 recenzji
5 10
4 6
3 0
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

zaczarowana.czytaniem
14.07.2022
Jest wiele sytuacji, w których młoda dziewczyna zakochuje się w starszym mężczyźnie. Jeśli jednak jest to relacja studentka-nauczyciel problemy mogą wydawać się większe dla obu stron. Taryn jest inteligentną i piękną dziewczyną. Pragnie założyć rodzinę ze swoim chłopakiem,z którym jest od liceum. Jednak nic z tego nie wyjdzie, gdyż chłopak ją zostawił dla innej. Oburzona dziewczyna nie może sobie z tym poradzić i pragnie aby żałował on swojej decyzji. Bardzo inspiruje ją profesor, do którego chodzi na zajęcia. To dzięki niemu chce dalej się uczyć. On dodaje jej skrzydeł jednak nie wie,że to może doprowadzić do tragedii.. Gdy dochodzi do ich zbliżenia wszystko nagle się zmienia. Dziewczyna się zakochała jednak nauczyciel ma żonę i w końcu zostanie ojcem.. Ona pragnie zemsty i nie zmieni zdania. Chce zemsty i zrobi wszystko aby do niej doprowadzić. Czy jej plan się powiedzie? A może ktoś stanie na jej drodze i nic już się nie uda? Jedno jest pewne – ta zemsta wisi w powietrzu i uderzy w odpowiednim momencie.. Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam książkę autorki. Jednak pamiętam,że to nie była taka książka. Ta jest zdecydowanie lepsza. Na wstępie dostajemy od razu ciało jednak musimy dowiedzieć się co tak naprawde się stało. I to odkrywanie kart po kolei było bardzo dobrym pomysłem. Intryga tutaj goni intrygę i gdy myślimy,że już wiemy co się stało to nadchodzi zwrot akcji i to taki, który był spowodowany miłością. Ta książka jest pełną emocji i miłości walką o drugą osobę, dosłownie. Każdy bohater czegoś oczekuje i każdy z czymś walczy lecz nie wszyscy mają coś do stracenia. Tak jak główna bohaterka utożsamiała się z Medeą tak też chciała postępować. Medea bowiem mściła się na mężczyźnie za nieodwzajemnioną miłość. Czy postąpiła słusznie? Studentka jest lekkim thrillerem psychologicznym, który czyta się jednym tchem więc śmiało polecam na jesienny wieczór, pod kocykiem i z czymś ciepłym w kubku. Premiera książki już 15 września więc jeszcze trochę trzeba poczekać ale myślę,że warto gdyż nie jest to jakaś wymagająca lektura. 
Gandalf
17.11.2021
Najnowsza powieść znanej i lubianej przeze mnie autorki napisana została w duecie. Muszę przyznać, że z łatwością wychwyciłem to, co wyszło z pod pióra Tess. Żałuję, że wcześnie nie przeczytałem jedyną wydana na naszym rynku czytelniczym powieść G. Bravera „Tunel” Byłoby ciekawie zagłębić się w lekturę znając wcześniej choć odrobinę styl Bravera. Romans kryminalny w wykonaniu Tess nie jest niczym nowym u tej autorki, jednak tutaj mamy wyraźnie zarysowaną warstwę psychologiczną bohaterów. Podoba mi właśnie taka narracja przedstawiona z ich perspektywy, łatwiej mi wtedy wczuć się rolę bohaterów. Poznać ich problemy widziane ich oczami, myślami. Wczuć się w daną sytuację w jakiej się znaleźli. To takie poznawanie ludzi, odkrywanie ich tajemnic, sekretów. „Studentka” to opowieść o dziewczynie, która nie umiała znaleźć swoje miejsce w otaczającym ją świecie, to opowieść o miłości zakazanej, o zdradzie i jej konsekwencjach. Z prawdziwą perfekcją dwutorowo prowadzona jest fabuła w rozdziałach noszących tytułach „Przedtem” i „Potem”. Krótko mówiąc przedstawione są tutaj wydarzenia przed tragedią i po niej. Czy to możliwe, że zdolna dwudziestodwuletnia studentka popełnia samobójstwo z powodu nieszczęśliwej miłości? Jeśli tak, to dlaczego zajmujący się sprawą nie mogą odnaleźć telefonu samobójczyni? Detektyw Frankie, która zajmuje się tą sprawą myśli o swoich bliźniaczkach, które są w wieku nieżyjącej dziewczyny. Trzy dekady stażu w bostońskiej policji nauczyło ją, ze nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Podoba mi się to wspólne odkrywanie prawdy z policjantką, choć autorzy zadbali o to, że byłem o krok przed śledczymi, wiem więcej od nich. Wiem też, że wielu z nas mężczyzn mogłoby wdać się w ten głupi romans i pewnie dlatego tak prawdopodobnie brzmi ta opowieść pełna bólu i cierpienia. Koniecznie muszę wspomnieć, że ta książka nie ma słabych stron, nie ma tu zbędnych niepotrzebnych opisów. Wplątanie w opowieść XII w. kochanków spod nieszczęśliwej gwiazdy tylko podsycało mój apetyt na więcej. Warto sięgnąć po tę miłosną historię, by przekonać się jak niewiele trzeba aby zaprzepaścić to wszystko, na co tak usilnie pracowaliśmy przez wiele lat. Jak łatwo zniszczyć siebie i swoją rodzinę. W ostatecznym rozrachunku przyjdzie nam ponieść konsekwencje swoich czynów, bo życie nie zawsze daje nam drugą szansę. Czasami trzeba się zwyczajnie cieszyć tym, co się ma.
ewagrandmother
28.10.2021
Ależ wciąga!