2 ROMANTYCZNE HISTORIE ZNAD WISŁY, KTÓRE POPRAWIĄ CI HUMOR

20.02.2019

Romanse są najczęściej czytanym gatunkiem literackim przez kobiety. Choć panie niechętnie się do tego przyznają, raz na jakiś czas niemal każda sięga po jakąś pozycję z literatury kobiecej. Nic dziwnego – żaden inny gatunek literacki nie wzbudza tyle pozytywnych emocji. Odpręż się więc, uśmiechnij i weź do ręki jedną z książek o miłości!

„Miłość z błękitnego nieba” Krystyna Mirek

Czy spacer przy bulwarach wiślanych w Krakowie jest tak samo romantyczny jak spacer nad Sekwaną? Nie odważymy się odpowiedzieć na to pytanie. Ale przyznać trzeba, że gród Kraka ma w sobie duszę i sporo uroku. Nie bez powodu więc Krystyna Mirek wybrała sobie to miasto jako centrum miłosnych wydarzeń.

„Miłość z błękitnego nieba” to romans dość nietypowy, ponieważ osadzony jest w realiach współczesnego świata biznesu. A przecież wiemy, że w tych kręgach nie ma czasu na takie rzeczy jak zakochanie. Tego samego zdania jest główna bohaterka, kobieta sukcesu. Rozwija swoja karierę, pnie się po jej szczeblach krok po kroku, nie pozwala sobie na romantyczne porywy serca. W pewnym momencie jednak przyjdzie jej się zmierzyć z podwójnym wyzwaniem – będzie walczyć o podpisanie najważniejszego kontraktu w swoim życiu jednocześnie walcząc z uczuciem, które może wpłynąć na jej przyszłość zawodową. Jakie decyzje podejmie? Sięgnijcie po książkę, aby się tego dowiedzieć.

Zazwyczaj o romansach pisze się, jak o literaturze niezbyt wysokich lotów. Jednak ta książka odbiega od takiego stereotypu. Nie ma tu mowy o przewidywalności, wzrusza i bawi, chwyta za serce i zmusza do myślenia. Po przeczytaniu jej zostaniesz z poczuciem, że życie potrafi być zaskakujące, szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz, a ludzie nie są takimi, na jakich chcą wyglądać.

„Planeta singli 3” Ewa Markowska

Płyniemy dalej z prądem Wisły i docieramy do Warszawy. Bohaterów trzeciej części „Planety Singli” chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym razem będziemy świadkami na ich ślubie. Ale czy do niego w ogóle dojdzie?

Ania i Tomek po wielu zawiłościach w swoim związku, w końcu zdecydowali się na ślub. Marzą o tradycyjnej uroczystości i weselu na Mazurach. Jednak ich najbliżsi postarają się o to, aby te marzenia nie były łatwe do zrealizowania. Można powiedzieć – miało być jak w bajce, a wyszło jak zawsze.

Czego możesz spodziewać się po „Planecie Singli 3”? Trochę znanych chwytów, nieco wzorowania na amerykańskich romansach, ale też sporą dawkę szczerości oraz całą masę uroku. Być może nie będzie to najbardziej zaskakująca książka, jaką przeczytasz w tym roku, ale na pewno poprawi Ci humor i pozostawi z uśmiechem na ustach.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Krystyna Mirek „Miłość z błękitnego nieba”. Edipresse Polska SA, Warszawa 2019.

Ewa Markowska „Planeta singli 3”. Wielka Litera. Warszawa 2019.

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora