3 PORADNIKI, BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

14.03.2024

Nadchodzi wiosna, zróbmy porządki w głowie! Oto trzy książki, które pomogą wpuścić nieco słońca do naszego życia.

RELACJE DAMSKO-MĘSKIE
UZALEŻNIONA OD DUPKÓW, LARA FERREIRO

uzależniona od dupków Lara FerreiroKażdy ma swój typ. To może być wysoki blondyn, brunet z pięknymi oczami, „gburowaty miś” albo… dupek.

Masz czasem tak, że na początku relacji wszystko jest piękne i czujesz się szczęśliwa, ale im dalej w las, coś się zmienia? Coś jest zdecydowanie nie tak i na pewno nie jest to po prostu koniec zauroczenia i „miesiąca miodowego”. To coś głębszego, coś co Cię zmienia. Coraz częściej słyszysz przytyki, komunikaty pasywno-agresywne albo po prostu czujesz się ze sobą gorzej? Jakimś cudem nagle nie jesteś dość dobra? Być może z Twojego życia „znikają” przyjaciele albo rodzina?

Jeśli tak, koniecznie sięgnij po „Uzależniona od dupków” Lary Ferreiro i dowiedz się o co chodzi i jak to zmienić! Jest w Tobie moc, wystarczy ją obudzić.

 

RELACJE WSZELAKIE
BLISKOŚĆ I LĘK. JAK BUDOWAĆ LEPSZE RELACJE, MARCIN MATYCH

bliskość i lęk dr nerwica marcin matychCzy masz przyjaciela, z którym tylko Ty inicjujesz rozmowy i spotkania? Czy życie z partnerem/partnerką nie daje Ci szczęścia i powoduje, że czujesz się coraz gorzej ze sobą? A może w pracy siedzisz samotnie na lunchu, a szef pomija Cię przy awansach?

Czasami boimy się zareagować, chowamy się w kolejnych skorupach, bo nie chcemy stracić tej jednej bliskiej relacji, mimo że może być tylko „pozorna” albo wiemy, że nie mamy szans na inną pracę. Marcin Matych, psychoterapeuta i lekarz oraz autor „Jak żyć z lękiem”, zaprasza nas do gry o lepsze życie. Bo warto się przełamać!

Autor tłumaczy czym różnią się relacje toksyczne od tych zdrowych, choć czasem także trudnych. Motywuje do zmian i podpowiada jak to zrobić. Przede wszystkim zaś, pomaga zbudować relacje partnerskie w wielu sferach naszego życia.

 

RELACJE W PRACY
LIDER 2.0, BERNARDO STAMATEAS

lider 2.0 Bernardo StamateasAwans, nagle jesteś liderem! Nagle przeskakujesz z poziomu wykonywania pracy do poziomu zarządzania osobami, które tę pracę wykonują. Koledzy i koleżanki to teraz podwładni…

Jak się w tym wszystkim odnaleźć, jak być autorytetem i wsparciem dla zespołu i jak rozmawiać z ludźmi, by wymagać, a jednocześnie utrzymać wysokie morale? Jak wydawać polecenia i tłumaczyć zadania, żeby nie było nieporozumień?

To nie są proste sprawy i wymagają dużo autorefleksji. Musimy być świadomi, że liczy się nie tylko to co myślimy czy robimy, ale też to jak nasza postawa wpływa na innych i jak jesteśmy odbierani. Bernardo Stamateas podpowiada jak uwolnić swój liderski potencjał i osiągnąć sukces tej roli.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

„Uzależniona od dupków”, Lary Ferreiro, Bellona 2024

„Lider 2.0”, Bernardo Stamateas, Bellona 2024

„Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje”, Marcin Matych, Wydawnictwo Agora 2024

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora