5 książek dla tych, co się lubią bać

16.02.2023
5 książek dla tych którzy lubią się bać

Jedni do poduszki wolą czytać radosne, obyczajowe opowieści, które zawsze dobrze się kończą. Inni wolą napędzić sobie strachu i sięgają po thrillery i kryminały, których zakończenie mrozi krew w żyłach. Sprawdźcie 5 nowości książkowych 2023 roku dla tych, którzy w nocy lubią się bać.

Farma lalek, Wojciech Chmielarz

wojciech chmielarz farma lalekStara kopalnia, zaginięcie i nagłe odnalezienie nastolatki, niezidentyfikowane ciała czterech kobiet – nie tak miał wyglądać pobyt Jakuba Mortki w karkonoskich Krotowicach. Do sennego miasteczka został odesłany za niesubordynację, miała to być także okazja do odpoczynku i refleksji. Zamiast tego przyszło mu się mierzyć z makabryczną zbrodnią, niedoświadczeniem lokalnych funkcjonariuszy oraz małomiasteczkowymi uprzedzeniami.

Wojciech Chmielarz zaprasza nas do miejsca, w którym mała, zamknięta społeczność żyje według prostych zasad. Jednak kiedy coś zakłóci bieg codzienności, a nienaruszalny ład zostanie zagrożony, wydarzą się rzeczy, o których nikt nigdy nikogo nie podejrzewał.

Do cna, Katarzyna Bonda

katarzyna bonda do cnaMrok, strach, szaleństwo i chore fantazje – to kryminał, który długo nie da o sobie zapomnieć. Katarzyna Bonda wie co zrobić, aby zwabić swoich czytelników, przykuć do fotela i na długo zostać w pamięci.

Żyrardów. Para zakochanych znajduje w parku worek pełen ludzkich szczątków. Gdyby tego było mało okazuje się, że kości były uprzednio ugotowane i przyprawione. Kto posunął się do tak wyrachowanej zbrodni, która wykracza daleko poza wyobrażenia przeciętnego człowieka? Próbuje się tego dowiedzieć detektyw Jakub Sobieski. Jednak przeszkadza mu w tym sieć intryg, kłamstw i układów stworzonych przez ludzi, którzy posuną się do wszystkiego, by tylko uniknąć odpowiedzialności.

Chcę twojego życia, Amber Garza

chcę twojego życia amber garzaKolejne małe miasteczko, tym razem amerykańskie. Kelly Medina czuje się w nim bardzo samotna – syn wyjechał na studia, mąż pracuje w mieście, a przyjaciółka nie ma dla niej czasu. Kiedy przez przypadek odkrywa, że w miasteczku mieszka inna kobieta o takim samym imieniu i nazwisku, za wszelką cenę postanawia ją poznać. Kobiety zaprzyjaźniają się, ich relacja staje się coraz bliższa, aż zaczyna robić się toksyczna. Kiedy znika jedna z nich jest pewne, że druga Kelly wie, co się stało…

“Chcę twojego życia” to thriller psychologiczny, w którym główną rolę gra… obsesja. Atmosfera i klimat powieści jest niezwykle niepokojący, co tylko potęguje ciekawość. Mamy tu tajemnice, intrygę, dawne traumy, ból po stracie, odrzucenie i samotność, czyli to, co fani gatunku lubią najbardziej.

Kabalista, Remigiusz Mróz

remigiusz mróz kabalistaKto sięga po pomoc jasnowidza? Ludzie, którym nikt nie chce pomóc, dla których to ostatnia deska ratunku. Tak jest w przypadku dziennikarki Małgorzaty Rosy. Po długiej nieobecności kobieta wraca do rodzinnego Opola, aby przygotować materiał o kobiecie – ofierze gwałtu, której opolska prokuratura odmówiła pomocy. Niestety Małgorzacie też nikt nie chce lub nie może pomóc. Gerard Edling został odsunięty na boczny tor przez nową szefową. Lokalna społeczność milczy jak zaklęta.

Niespodziewanie jednak pomocy udziela jej… jasnowidz, zwany Kabalistą z Chabrów. Czy ta pomoc przyniesie jej więcej pożytku czy problemów? Dowiecie się tego, sięgając po książkę!

Uwięziona, B.A. Paris

uwięziona b.a. parisAmelie od zawsze musiała radzić sobie sama. Osierocona przez ojca ucieka przed sidłami opieki społecznej do Londynu. Chce znaleźć pracę i zarobić na studia prawnicze. Dostaje pracę w prestiżowym magazynie. Jednak to nie wystarcza na opłacenie studiów. To dlatego decyduje się na ryzykowny krok i wychodzi za mąż za swojego szefa miliardera Neda Hawthorpe’a.

Choć miał to być „czysty” układ, szybko okazuje się, że stał się niebezpieczną pułapką. W dniu, w którym Amelie postanawia uciec od męża, zostaje porwana. Wie, że nikt nie zapłaci za nią okupu, więc znów musi liczyć tylko na siebie…

“Uwięziona” to mroczny, trzymający w napięciu thriller, w którym znajdziecie także elementy sensacji. Fani twórczość B.A. Paris nie będą zawiedzeni!

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Wojciech Chmielarz “Farma lalek”. Warszawa. Marginesy 2023
Katarzyna Bonda ”Do cna”. Warszawa. Muza 2023
Amber Garza “Chcę twojego życia”. Warszawa. Marginesy 2023
Remigiusz Mróz “Kabalista”. Poznań. Filia 2023
B.A. Paris “Uwięziona”. Warszawa. Albatros 2023

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora