BESTSELLERY – KWIECIEŃ 2024

08.05.2024
bestsellery kwiecień 2024

Mamy kryminalną wiosnę, bo aż połowa bestsellerów to opowieści ze zbrodnią na pierwszym planie. Do tego dwie książki idą po rekord obecności. Zgadniesz jakie?

1. Jack Reacher: Sekret, Lee Child, Andrew Child

Tęsknisz za kinem akcji lat 90.: tych facetów z krwi i kości, wartkiej akcji, dobrych zagadek i motywu „tajnego rządowego projektu”? Ta powieść jest dla Ciebie! Cofamy się do 1992 roku. Jack Reacher musi rozwiązać zagadkę kryminalną, ujść z życiem i… zachować reputację. Nie będzie to łatwe.

RECENZJA „SEKRET”, LEE CHILD, ANDREW CHILD >>>

2. Paderborn, Remigiusz Mróz

Prokurator z „Langera” na tropie Rzeźnika znad Odry. Zdecydowanie, jest to lektura dla tych, którzy z opowieści polskiego króla kryminału bardziej cenią sobie właśnie warstwę kryminalną niż sarkastyczny humor Chyłki. Autor nie bierze jeńców i nie szczędzi brutalnych opisów.

RECENZJA „PADERBORN”, REMIGIUSZ MRÓZ >>>

3. Przyjaciółka, B.A. Paris

Niespodziewana wizyta przyjaciółki, nowi sąsiedzi, tajemnice, sekrety, zaginięcia i…przedwczesne śmierci. W małej miejscowości dzieje się dużo złego. Ten thriller psychologiczny aż dusi. Zaczyna się spokojnie, ale z każdą stroną tempo przyspiesza. Warto czekać!

RECENZJA „PRZYJACIÓŁKA” B.A. PARIS >>>

4. Koniec Polski? Ile zostało nam czasu?, Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński, Michał Krupa

Tym razem polscy autorzy wychodzą poza granice Polski, współpracują z analitykiem CIA i doradcą sekretarza obrony byłego prezydenta USA. A wszystko po to, by przewidzieć jakie losy czekają nasz kraj.

5. Czasy, które nadejdą, Andrzej Pilipiuk

W tym zbiorze opowiadań „czas” to pojęcie względne. Mamy różnych bohaterów, a akcja dzieje się w różnych czasach. Opowieści wciągają tak, że tracimy poczucie czasu.

6. Lista sędziego, John Grisham

Co się dzieje, kiedy sędzia postanawia wymierzyć sprawiedliwość własnymi rękami? Zna system, może ukryć swoje występki, może schować się za literą prawa, może polegać na swojej władzy, kontaktach i na szacunku, jaki przypisany jest instytucji sędziego. Czy da się go zatrzymać?

7. Krew w piach, Katarzyna Bonda

Po lekturze „Krwi w piachu” można zwątpić w miłość. To opowieść o tym, jak jeden mężczyzna rozkochał w sobie 20 kobiet. Dla niektórych z nich to było śmiertelne zauroczenie. Wszystkie zostały zranione. Najbardziej przeraża, że tym razem nie jest to efekt rozbujanej wyobraźni autorki, a powieść na kanwie prawdziwych wydarzeń tuż sprzed pandemii.

8. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszak

Na listach bestsellerów od października zeszłego roku! „Chłopki” są top of the top! Książka opowiada o trudnym życiu kobiet na wsiach na początku XX wieku, kiedy panowały bieda, zabobony i przemoc. Autorka Joanna Kuciel-Frydryszak daje głos tym kobietom, ukazując ich walkę z patriarchatem i dążenie do lepszego życia dla swoich rodzin.

RECENZJA „CHŁOPKI” JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK >>>

9. Adwokat diabła, Steve Cavanagh

Adwokat Eddie powraca! O ile „Lista sędziego” opowiada o sędzim, w „Adwokacie diabła” główny bohater mierzy się z prokuratorem. Tym razem ma tylko 7 dni, by przygotować obronę i uratować życie chłopaka skazanego na śmierć. Niemożliwe? Dodajmy do tego presję małego miasteczka, w którym społeczność już wydała wyrok oraz kilka „osób trzymających władzę”, którzy aktywnie i jawnie przeszkadzają obronie. Czy Eddie dożyje do wydania wyroku?

pp button

10. Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska

Nosowska goni „Chłopki”, jest na liście najpopularniejszych książek od listopada 2023 roku. To nie jest przypadek! Najnowsza powieść piosenkarki naprawdę może się podobać. Balansuje idealnie między brutalną szczerością, a poetyckością. To nietuzinkowa lektura.

RECENZJA „NIE MYLIĆ Z MIŁOŚCIĄ” KATARZYNA NOSOWSKA

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora