BESTSELLERY – KWIECIEŃ 2018

08.05.2018

Kwiecień przyniósł nam wysyp bestsellerów! Które z książek cieszyły się największą popularnością? Zdecydowanie nasz ranking wygrywa najnowszy kryminał Lee Child z niezawodnym Jackiem Reacherem w roli głównej. Tuż po piętach depcze mu „wampirzy” zbiór opowiadań Pilipiuka. Ostatnie miejsce na podium przypadło Jo Nesbo i „nowej” wersji Mackbetha. Sprawdźcie, po jakie pozycje sięgaliście najchętniej podczas kwietniowych wieczorów i słonecznych weekendów!

  1. Nocna Runda, Lee Child – przeczytaj recenzję

To kolejny tom jednej z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie – po raz kolejny Lee Child nie zawodzi! Jack Reacher po rozstaniu z Michelle Chang opuszcza Milwaukee. Podczas podróży natrafia na damski sygnet szkolny West Point – uczelni, którą sam ukończył. Postanawia odnaleźć jej właścicielkę. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę?

  1. Wampir z KC, Andrzej Pilipiuk – przeczytaj recenzję

Nowa książka to kolejny zbiór opowiadań (dziewięć + jedno dodatkowe), tym razem jednak właściwie wcale nie są one ze sobą powiązane. Część historii dotyczy głównej trójki wampirów, czyli Marka, Igora i Gosi, ale pojawiają się też historie, w których odgrywają oni marginalne role, a fabuła poświęcona jest postaciom drugoplanowym, np. rodzicom, bratu czy babci młodej wampirzycy. Niektórzy bohaterowie umierają, inni zaś niespodziewanie powracają do życia, i to z przytupem. Zdecydowanie nie ma co liczyć na nudę i powtarzalność.

  1. Macbeth, Jo Nesbo – przeczytaj recenzję

Powieść Nesbo to część większego przedsięwzięcia o nazwie „Projekt Szekspir”, które zostało zainicjowane przez brytyjskiego wydawcę Hogarth Press z okazji przypadającej w 2016 roku 400. rocznicy śmierci tego wybitnego dramatopisarza. Do projektu udało się zaangażować bestsellerowych autorów, którzy podjęli się trudnego zadania napisania współczesnych wersji najbardziej znanych dzieł Szekspira!

  1. Testament, Remigiusz Mróz – przeczytaj recenzję

„Testament” to 7. tom serii z mecenas Joanną Chyłką. Tym razem tematem przewodnim jest reprywatyzacja w Warszawie. Znany, warszawski ginekolog otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek. Jest to o tyle niespodziewane, że była jego pacjentką tylko raz. Elementem spadku jest m.in nieruchomość, która po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie obejrzeć spadek, odnajduje na miejscu zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu. Dość szybko zaczyna się nim interesować policja… Lekarz zwraca się do Chyłki, by ta go reprezentowała. Pani mecenas ostatecznie godzi się i powoli odkrywa ogrom sekretów rodzinnych spadkodawczyni…

  1. Ciotka Zgryzotka, Małgorzata Musierowicz – przeczytaj recenzję

Ciotka Zgryzotka to opowieść o nastoletniej Norze, córce Patrycji. Dziewczyna nienawidzi swojego imienia, ponieważ z jego powodu w szkole spotyka ją mnóstwo przykrości. Wchodzi właśnie w okres buntu, przez co ciągle kłóci się z rodzicami, a dodatkowo czego się nie dotknie, z pewnością to popsuje. Postanawia wyjechać na trochę do wiejskiego domku ciotki Idy, nie spodziewa się, że tam spotka ją mnóstwo niespodziewanych wydarzeń, a nawet pierwsza miłość.

  1. Z nienawiści do kobiet, Justyna Kopińska – przeczytaj recenzję

To zbiór reportaży najczęściej nagradzanej dziennikarki Justyny Kopińskiej, w których przedstawia sprawy, którymi żyła cała Polska. Znajduje się w niej osiem reportaży, w których dziennikarka kontynuuje opowieść o ludzkiej znieczulicy, zaniedbaniach i nadużyciach instytucji. M.in. są tu reportaże o Violetcie Villas – gwieździe estrady, która umarła w ubóstwie i samotności, a także o ważnych tematach, takich jak pedofilia czy molestowanie seksualne. Wisienką na torcie jest rozmowa z autorką przeprowadzona przez Szymona Jadczaka.

  1. W domu, Harlan Coben – przeczytaj recenzję

Dziesięć lat temu nieznani sprawcy porwali dwóch chłopców z zamożnych rodzin. Zażądali okupu, a potem zamilkli. Nie odnaleziono żadnego śladu po porwanych, przez całą dekadę ich rodziny pozostawały w bolesnej niewiedzy aż do dnia, kiedy jeden z nich niespodziewanie się odnalazł. Myron Bolitar i jego przyjaciel Win wierzą, że udało się im zlokalizować chłopaka, teraz już nastolatka. Gdzie był przez minione dziesięć lat i co wie o dniu, kiedy został porwany?

  1. Skazany na góry, Denis Urubko – przeczytaj recenzję

Tegoroczne wydanie „Skazanego na góry” to zupełnie nowa odsłona autobiografii znanego himalaisty Denisa Urubko, która ukazała się w 2013 roku. Znajdziemy tu teksty opowiadające o tym, jak Urubko górami się zainteresował, jak przebiegała jego kariera i jak wyglądały jej najważniejsze momenty.

  1. Nieodnaleziona, Remigiusz Mróz – przeczytaj recenzję

„Nieodnaleziona” to nowy thriller psychologiczny polskiego pisarza! Jak zwykle u tego autora już na samym początku wiele się dzieje. Stopniowe rozwijanie akcji nie jest w jego stylu. Mróz zaskakuje nas szybko następującymi po sobie wydarzeniami, które poruszają wyobraźnię i wzmagają apetyt na więcej.

  1. Czerwona Jaskółka, Matthews Jason – przeczytaj recenzję

Autor książki, Jason Matthews, to były agent CIA. Jego powieść jest pełna szczegółów dotyczących pracy agentów, a świadomość, że pisarz musiał być świadkiem wielu podobnych wydarzeń podczas swojej pracy, podsyca emocje! Tło książki stanowi współczesna, rządzona przez Władimira Putina, Rosja. Główną postacią jest agentka wywiadu, Dominika Jegorowa.  Szantażem zmuszono ją do wzięcia udziału w szkoleniu w położonej pod Moskwą „szkole jaskółek”, czyli zawodowych uwodzicielek. Dziewczyna ma podjąć walkę z Nathanielem Nashem, agentem CIA, prowadzącym ważnego dla Amerykanów rosyjskiego, podwójnego szpiega.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora