BESTSELLERY – LIPIEC 2021

05.08.2021
bestsellery lipiec

Nowości, przetasowania i… starzy przyjaciele z poprzednich rankingów. Kto utrzymuje się na liście już kolejny miesiąc, a jaka pozycja może zyskać miano „od zera do bohatera”? Ten ranking jest pełen niespodzianek!

1. Wybaczam Ci, Remigiusz Mróz

To oczywiste, nowa książka Remigiusza Mroza i od razu pierwsze miejsce na liście bestsellerów. To nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że autor jest w stanie zbudować wciągającą fabułę na zaledwie 2 słowach: „Wybaczam Ci”. Do tego dodajmy znany wszystkim nam problem podejrzanych przypadkiem wiadomości na Facebooku i… jest przebój!

2. Pomiędzy siostrami, Kristin Hannah

Debiut na liście top! To historia 2 kobiet: otoczonej miłością i rodziną Claire oraz samotnej i stroniącej od bliskości Meghann. Tak różne, a jednak połączone siostrzaną więzią. Autorka bestsellerów nie zawodzi!

3. Terapeutka, B.A. Paris

„Terapeutka”, czyli historia amatorskiego śledztwa mającego wyjaśnić tajemniczą śmierć na elitarnym osiedlu. Kolejny raz na liście top! Kolejny raz na podium. Jak widać, ciekawość to nie pierwszy stopień do piekła, a… gwarancja miejsca na liście bestsellerów.

Więcej o książce: Terapeutka, B.A. Paris

4. Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Natalia de Barbaro

Awans „Czułej przewodniczki” o trzy miejsca był do przewidzenia. Książka jest faktycznie rzetelnym przewodnikiem dla kobiet, które szukają siebie i swojego miejsca w świecie. Napisana przez psycholożkę o lekkim stylu felietonistki. To musiało się udać! Merytorycznie i z polotem na drodze do siebie.

5. Koszmar arabskich służących, Marcin Margielewski

Po przewodniku, mamy na liście swoisty anty-przewodnik, czyli prawdziwą historię cierpiących kobiet. Książka niezwykle bolesna, trudna, ale bardzo potrzebna.

Więcej o książce: Koszmar arabskich służących, Marcin Margielewski

6. Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska, Krzysztof Daukszewicz

Czyżby do trzech razy sztuka? Pełna humoru książka Krzysztofa Daukszewicza już trzeci raz gości w naszym rankingu bestsellerów. Dzięki niej poznajemy naszą rzeczywistość od innej strony – okiem menelików. Jak widać to inne spojrzenie wciąż przyciąga i wciąga…

Więcej o książce: Meneliki nowe…., Krzysztof Daukszewicz

7. Dziedzictwo dobra, Nora Roberts

Nowa powieść ulubionej autorki polskich czytelniczek przebojem trafia na szczęśliwe siódme miejsce listy top! Tym razem fabuła skupia się na historii matki i córki oraz ich traumatycznej przeszłości.

8. Ekstremista. Seria z Gerardem Edlingiem, Remigiusz Mróz

Mróz razy dwa… To druga książka tego autora na w tym rankingu. Ta pozycja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników już trzeci miesiąc. „Ekstremista” opowiada o śledztwie dziennikarskim dotyczącym tajemniczej śmierci maturzystki.

9. Miasto szpiegów, Marek Krajewski

Marek Krajewski zaprasza nas do Gdańska wciąga w sam środek intrygi szpiegowskiej w dwudziestoleciu międzywojennym. „Łyssy” musi szybko ją rozwiązać. Stawka jest wysoka.

10. Z dala od świateł, Tana French

To jest dopiero debiut! Tuż po premierze, a już w rankingu! Irlandia, zagadka kryminalna, świetny styl Tani French – zabójcze połączenie. Cal Hooper szuka spokoju na irlandzkiej wsi, ale miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata. Cal znowu staje się policjantem.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora