BESTSELLERY – PAŹDZIERNIK 2020

09.11.2020

Czy znacie lepszy miesiąc na czytanie książek niż listopad? Nic tak nie sprzyja czytelniczej pasji, jak długie, chłodne wieczory, deszcz za oknem i melancholijny nastrój. Po jakie lektury sięgnąć, by umilić sobie listopadowe noce? Pełen dystansu „Powrót z Bambuko”, mroczne „Srebrne skrzydła” czy wciągającą „Prostą sprawę”? Zobacz, po co czytelnicy sięgali najczęściej w ubiegłym miesiącu i zainspiruj się.

1. Powrót z Bambuko, Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska nie schodzi z podium. Jej „Powrót z Bambuko” nadal jest numerem jeden! Nic dziwnego – w czasach pełnych napięć, stresów i nieporozumień jej dystans do świata jest jak plaster na rany. To prawdziwe ukojenie dla zszarganych nerwów. Kasia ma jedyną skuteczną odpowiedź na to, co ludzie powiedzą – I co z tego? Ta pełna humoru książka to prawdziwe remedium na otaczającą nas rzeczywistość. Jeśli brakuje Wam dystansu do świata, odrobiny ironii i czułości dla siebie, nie ma lepszego sposobu niż książka Katarzyny Nosowskiej “Powrót z Bambuko”.

Więcej o książce: Katarzyna Nosowska, Powrót z Bambuko

2. Niech stanie się światłość, Ken Follett

Ken Follett lubi sięgać do czasów dawno minionych. Poprzez nawiązania do przeszłości pokazuje, że historia kołem się toczy. W swojej najnowszej powieści cofa się o ponad 1000 lat, do czasów głębokiego średniowiecza. Anglia pochłonięta jest walką z Walijczykami i Wikingami. W kraju panuje chaos, a lokalni przywódcy naginają królewskie zarządzenia do własnych celów. Jedyne o co dbają, to swoje interesy, a życie prostych ludzi mają za nic. Brzmi znajomo? W takich czasach zderzają się ze sobą losy trzech bohaterów – młodego szkutnika, Normandki, która wyszła za mąż za Anglika oraz uczonego mnicha. Cała trójka musi zmierzyć się z bezwzględnym i zachłannym biskupem. Czy wyjdą cało z tej walki? Kup książkę, aby się o tym przekonać.

3. Srebrne skrzydła, Camilla Läckberg

Dla Camilli Läckberg literatura jest nie tylko sposobem na opowiedzenie ciekawej historii. Jest także narzędziem walki o prawa kobiet. Rozpoczynając sagę o Faye, kobiecie silnej, zdeterminowanej, sprytnej i nieustępliwej, dała wyraz swoim feministycznym poglądom. Powieść „Srebrne skrzydła”, oprócz tego, że jest trzymającym w napięciu thrillerem psychologicznym, jest także historią wojującego feminizmu, ukazanego przez pryzmat blichtru, próżności i nieskrępowanego seksu. Jak sprawdziło się to połączenie? Sięgnij po książkę i sprawdź!

Więcej o książce: Srebrne skrzydła, Camilla Läckberg

4. Urodziłam dziecko szejka, Marcin Margielewski

Nikt nie wie więcej o świecie arabskich szejków niż Marcin Margielewski. Tym razem dziennikarz sięgnął tak głęboko, jak nigdy dotąd – do sypialni saudyjskich arystokratów. Ola, młoda pielęgniarka została podstępem ściągnięta do ich domu, aby… urodzić dziecko synowi arabskiego szejka. Wbrew swojej woli zachodzi w ciążę. A to dopiero początek koszmaru, który zmieni jej życie. Bo w Arabii Saudyjskiej za nieślubną ciążę grozi nawet kara śmierci.
Jaką cenę są w stanie zapłacić arabskie rodziny za utrzymanie wizerunku i ukrycie wstydliwych problemów? Przekonaj się i kup książkę.

5. Grube wióry, Rafał Pacześ

Rafał Pacześ żyje z rozśmieszania ludzi. Nic dziwnego, że jego książka jest satyrą na rzeczywistość. Jednak pod śmiechem i robieniem sobie żartów, skrywa się prawda i głęboka refleksja. W „Grubych wiórach” bierze na cel współczesnego mężczyznę. Przygląda się jego procesowi dojrzewania i bólowi jaki w nim ten proces wywołuje. Patrzy na jego autodestrukcję, lęki i trudności, kiedy staje twarzą w twarz z życiem. Ale pokazuje też, że potrafi kochać, a najlepsze lekcje w życiu dają mu prawdziwi przyjaciele. Sięgnij po książkę i odnajdź w niej siebie.

6. Precedens. Seria z Joanną Chyłką. Tom 12, Remigiusz Mróz

Joanna Chyłka, nieustępliwa i pewna siebie prawniczka, to postać, która popchnęła Remigiusza Mroza w stronę sławy. Teraz, w najnowszym (dwunastym już!) tomie powieści z serii o tej nietuzinkowej prawniczce, pokazuje nam, jak świat blichtru i sławy wygląda naprawdę. Do Joanny Chyłki zgłasza się jedna z najpopularniejszych aktorek. Kobieta brutalnie morduje swoją ofiarę, a wszystko to transmituje w mediach społecznościowych. Jednak twierdzi, że popełniła przestępstwo doskonałe i nie zostanie za nie skazana. Co tak naprawdę kryje się za tą sprawą? Koniecznie przeczytaj.

7. Prosta sprawa, Wojciech Chmielarz

Malownicze Karkonosze, urocza niewielka miejscowość i… gangsterskie porachunki. W takich okolicznościach toczy się akcja powieści „Prosta sprawa”. Młody mężczyzna przyjeżdża do Jeleniej Góry, aby odwiedzić swojego przyjaciela Prostego. Jednak zamiast niego, zastaje zdemolowane mieszkanie i bandytów, którzy nie przebierają w środkach. Zostaje wplątany w niebezpieczną grę, w której nie ma zasad, a głównymi graczami są jeleniogórscy gangsterzy i czeska mafia. „Prosta sprawa” to niezwykle wciągająca, pełna zwrotów akcji, sensacyjna powieść. Daj się ponieść tej historii i sięgnij po książkę.

8. Królestwo, Jo Nesbø

Małe miasteczko – z pozoru spokojne, nic się nie dzieje, wszyscy mówią sobie dzień dobry. Jednak to tylko fasada, pozory, które znikają po przekroczeniu progu własnego domu. Tam, w czterech ścianach dzieją się rzeczy, których sąsiedzi nie widzą… lub celowo zamykają na to oczy. Po latach Carl wraca do swojej rodzinnej miejscowości. Tam wraz z bratem, który nigdy z niej nie wyjechał, chcą zbudować hotel. Lecz wraz z kopaniem fundamentów, odkopują też stare sprawy i tajemnice. „Królestwo” to wyjątkowo bolesna powieść o rodzinnych traumach, które tuszuje się w imię lojalności. Poznaj mroczne sekrety małomiasteczkowej rodziny.

Więcej o książce: Królestwo, Jo Nesbø

9. Kryjówka, Nora Roberts

Przeszłość ma długie macki i potrafi latami nas krępować, ograniczać i sprawiać, że nie potrafimy rozkwitnąć. Caitlyn od lat próbuje uciec przed zdarzeniem, które miało miejsce, gdy była małą dziewczynką. Trauma, której wtedy doświadczyła, nie pozwala jej żyć spokojnie. Dziewczyna, pragnąc zmierzyć się z przeszłością, wraca do rodzinnego domu. Czy to pozwoli jej wyrwać się ze szponów przeszłości? A może wpadnie w inną pułapkę? Jeśli chcesz się dowiedzieć, musisz sięgnąć po tę pozycję.

10. Akupresura i refleksologia dłoni

Dlaczego, choć mamy XXI wiek, zaawansowaną wiedzę medyczną, ludzie cały czas wracają do metod leczenia sprzed kilku tysięcy lat? Może dlatego, że wierzą w tradycję. A może też dlatego, że te metody są proste w zastosowaniu i po prostu skuteczne. Akupresura i refleksologia to jedna z takich praktyk, którą Chińczycy wykorzystują od ponad 7000 lat. Polega na dotykaniu, głaskaniu i uciskaniu odpowiednich punktów na ciele. Punkty te odpowiadają określonym organom, a ich uciskanie sprawia, że zostają pobudzane do tzw. procesu samoleczenia. Sięgnij po książkę i przetestuj na sobie tę metodę.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora