BESTSELLERY – WRZESIEŃ 2020

12.10.2020

Szaro, ciemno i pochmurno – to niestety plan na najbliższe tygodnie, jeśli nie miesiące. Znacie najlepsze remedium na niepogodę? Chcecie poznać skuteczne lekarstwo na spadek nastroju? Sięgnijcie po książkę! To jedyny skuteczny, potwierdzony badaniami środek, który pozwoli Wam przetrwać ten melancholijny i nieco depresyjny czas. I co ważne – nie można go przedawkować! Zobacz, po jakie środki sięgali nasi czytelnicy w ubiegłym miesiącu i zainspiruj się.

1. Powrót z Bambuko, Katarzyna Nosowska

Jeśli Katarzyna Nosowska coś napisze, to można mieć pewność, że będzie to HIT. Nieważne, czy napisze kolejny tekst piosenki, czy książkę. Jej styl, charakter i osobowość są absolutnie unikatowe i nie do podrobienia. To, co jeszcze gwarantuje jej sukces, to totalny dystans do rzeczywistości. Sposób, w jaki ją opisuje, sprawia, że przestaje ona być taka stresująca, nieprzyjazna. Książka „Powrót z Bambuko” to prawdziwe ukojenie dla zszarganych nerwów. Kasia ma jedyną skuteczną odpowiedź na to, co ludzie powiedzą – I co z tego? Ta pełna humoru książka to prawdziwe remedium na rzeczywistość. Chcecie się pośmiać, a przy okazji odstresować i poczuć ulgę? Nie ma lepszego sposobu, niż książka Katarzyny Nosowskiej.

2. Królestwo, Jo Nesbø

Jak daleko leży miłość od zbrodni? Czy te dwie kwestie mogą się ze sobą przenikać? Jo Nesbø twierdzi, że nie tylko się przenikają, ale nie mogą bez siebie funkcjonować – jedno nierozerwalnie wiąże się z drugim. Dlatego w swojej najnowszej książce sięgnął po Tu tajemnica goni tajemnicę, a trupy raz po raz wychodzą z szafy.

3. Srebrne skrzydła, Camilla Läckberg

Królowa kryminału skandynawskiego lubi pisać o miejscach, które dobrze zna. Karierę rozpoczęła dzięki serii powieści o Fjällbace, swojej rodzinnej miejscowości. Teraz przeniosła się do Sztokholmu, gdzie mieszkała jako dorosła kobieta. Druga część serii o Faye niedawno trafiła na półki naszych księgarni i od razu wskoczyła na listę top 10 miesiąca. Nic dziwnego – silna, bezkompromisowa Faye, która dla ratowania rodziny i swojego biznesu nie cofnie się przed niczym, przyciąga uwagę czytelników. Z kim (lub z czym) tym razem Faye stanie do walki? Przekonaj się!

4. Precedens. Seria z Joanną Chyłką. Tom 12, Remigiusz Mróz

Jeśli lubisz kobiety, które śmiało i stanowczo dążą do celu, seria z Joanną Chyłką również powinna znaleźć się na twojej liście „must have”. Remigiusz Mróz wydał właśnie 12. powieść z serii o tej nietuzinkowej prawniczce. Tym razem trafiamy do świata show biznesu. Do Joanny Chyłki zgłasza się jedna z najpopularniejszych aktorek, która popełniła – jak twierdzi – przestępstwo doskonałe i nie zostanie za nie skazana. Co tak naprawdę kryje się za tą sprawą? Koniecznie przeczytaj.

5. Urodziłam dziecko szejka, Marcin Margielewski

Arabski świat pełen jest tajemnic. Na zewnątrz ułożone, zgodne i szczęśliwe rodziny, w środku pełne kłamstw, intryg i nierzadko przestępstw. Wszystko po to, by utrzymać wizerunek i ukryć wstydliwe sprawy. Przekonała się o tym Ola, młoda pielęgniarka. Podstępem została ściągnięta do domu saudyjskich arystokratów, aby… urodzić dziecko synowi arabskiego szejka.

Nikt nie wie tyle o świecie arabskich szejków, co Marcin Margielewski. Jeśli chcesz podejrzeć, co dzieje się za fasadą pięknych, luksusowych budynków, sięgnij po książkę „Urodziła dziecko szejka”.

6. Akupresura i refleksologia dłoni

Czy można kogoś wyleczyć poprzez dotykanie, głaskanie i uciskanie odpowiednich punktów na ciele? Chińczycy wierzą, że tak i od ponad 7000 lat praktykują tę metodę. Bazują na założeniu, że na ciele człowieka (w tym na dłoniach), znajdują się punkty, które odpowiadają określonym organom. Ich uciskanie sprawia, że organy zostają pobudzane do tzw. procesu samoleczenia. Brzmi nieprawdopodobnie? Nie ma lepszego sposobu, żeby sprawdzić skuteczność tej metody, niż wypróbowanie jej na sobie. Sięgnij po książkę i naucz się akupresury i refleksologii.

7. Pokora, Szczepan Twardoch

Co sprawia, że Szczepan Twardoch tak chętnie sięga po tematy historyczne? Dlaczego pisze o czasach sprzed 100 lat, zamiast sięgnąć po tematy współczesne? Po pierwsze dlatego, że historia definiuje to, kim jesteśmy teraz. Po drugie dlatego, że to co działo się kiedyś lubi się powtarzać, mówiąc krótko – historia kołem się toczy. Szczepan Twardoch ponownie zabiera nas na tereny Górnego Śląska i zastanawia się nad tym, co to znaczy być Polakiem, Ślązakiem czy Niemcem. Zadaje pytanie (jakże aktualne!) o to, co sprawia, że dzielimy ludzi na naszych i innych, nawet jeśli Ci inni są naszymi sąsiadami. Ta książka powinna znaleźć się na półce każdego Polaka!

8. Germanofil. Władysław Studnicki, Piotr Zychowicz

Był sobie taki Polak, który w najdrobniejszych szczegółach przewidział losy Polski w 1939 roku – klęskę w wojnie z Niemcami, zdradę aliantów, cios ze strony sowietów. Chciał sojuszu z III Rzeszą po to, aby ratować Polaków przed niemieckim terrorem. Był krytykiem AK, ale żądał od Hitlera, by porzucił zbrodniczą politykę okupacyjną w Polsce. Władysław Studnicki, bo o nim mowa, to postać niejednoznaczna, kontrowersyjna. To ktoś, kto doskonale pokazuje, że nie ma dobrych i złych ludzi, jednoznacznie pozytywnych i negatywnych decyzji. To ktoś, o kim nie przeczytacie w podręcznikach do historii, bo wymyka się czarno-białemu postrzeganiu świata. Chcesz zobaczyć czasy II wojny światowej z zupełnie innej perspektywy? Sięgnij po tę najbardziej niepoprawną politycznie polską biografię.

9. DyrdyMarki, Marek Niedźwiedzki

Marek Niedźwiedzki – postać, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych najbardziej rozpoznawalny głos w historii Polskiego Radia. Tym razem Marek zaprasza nas nie do swojej audycji, a do własnego domu. Ugotuje obiad, napoi dobrym winem, a na koniec zaserwuje fantastyczne historie z życia swojego i gwiazd estrady. To wyjątkowa uczta – pełna anegdot, świateł reflektorów, ale także codziennych zmagań ze stresem i decyzjami, na które nie miał wpływu. Usiądź do stołu z Markiem Niedźwiedzkim, sięgnij po jego książkę.

10. Odległe brzegi, Kristin Hannah

Codzienne życie potrafi nas tak wciągnąć, że zapominamy, jaki jest jego cel. Wchodzimy w role, które nie są nasze, żyjemy życiem kogoś innego, zapominamy o tym, kim jesteśmy. Po 20 latach małżeństwa Elizabeth dokładnie tak się czuje. Wykonuje machinalnie codzienne obowiązki, idzie z prądem, nie myśląc w ogóle o swoich potrzebach i pragnieniach. Jednak prawdziwa Elizabeth jest w środku i chce wydostać się na zewnątrz. Kiedy córki są już na tyle dorosłe, że nie potrzebują jej wsparcia, decyduje się na zaskakujący krok. Szokuje tym wszystkich, również samą siebie. Czy zerwanie z dotychczasowym życiem to dobra decyzja? Jeśli chcesz się przekonać, nie ma innego wyjścia, musisz sięgnąć po książkę „Odległe brzegi” Kristin Hannah. Nikt bowiem lepiej nie zna codziennych trosk, problemów i zmagań, niż ta pisaka.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora