DWIE CIEPŁE KSIĄŻKI NA ZIMNE WIECZORY | Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska i Zanim wyblakną wspomnienia, Toshikazu Kawaguchi

23.11.2023
książki do kominka

Są takie książki, których czytanie przypomina wieczór przy kominku, z ciepłą herbatą w ręku i dobrą duszą na fotelu obok. Takie opowieści ogrzewają. Takie są właśnie nowe dzieła Katarzyny Nosowskiej i Toshikazu Kawaguchi.

Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska

nie mylić z miłością katarzyna nosowskaMistrzyni słowa śpiewanego, śpiewająco radzi sobie też ze słowem pisanym prozą.

“Nie mylić z miłością” jest trzecią książką Katarzyny Nosowskiej. Teraz zabiera nas w podróż w poszukiwaniu miłości. Opowiada o codzienności, błędach przeszłości (i teraźniejszości), czułości i zranieniach, wstydzie i najskrytszych fantazjach. To bardzo intymna podróż, pełna prywatnych wyznań i autorefleksji. A to wszystko w charakterystycznym stylu piosenkarki-pisarki – czasem poetyckim, czasem dosadnym, a zawsze ciekawym.

„Nie mylić z miłością” nie jest poradnikiem samodoskonalenia, a raczej gawędą przyjaciółki, zwierzeniami podczas wspólnego wieczoru przy czerwonym trunku. Mnóstwo tu emocji, trochę wniosków i uczenia się na własnych błędach. Co z tego wyciągniemy dla siebie, to nasze.

 

Zanim wystygnie kawa. Zanim wyblakną wspomnienia, Toshikazu Kawaguchi

zanim wystygnie kawa zanim wyblakną wspomnienia toshikazu kawaguchi„Zanim wyblakną wspomnienia” to z kolei lektura najlepiej na samotny wieczór, tak by zostać z myślami sam na sam. Tym razem wybieramy się poza Tokio i trafiamy do magicznej kawiarni u podnóża góry. Jest pięknie i jest refleksyjnie.

Poznajemy historie osób zmagających się z żałobą, żalem, tęsknotą i niespełnioną miłością. Wszyscy przenoszą się w czasie i próbują poradzić sobie ze swoimi emocjami. Teraźniejszości zmienić nie mogą, ale mogą iść dalej w przyszłość odmienieni. Czy im się to uda? Czego możemy nauczyć się z ich historii?

To trzecia książka z serii o kawiarniach, w których można przenieść się w czasie. Autorowi za każdym razem udaje się przedstawić ten koncept w inny sposób – historie bohaterów niezmiennie angażują emocjonalnie i nakłaniają do refleksji.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
„Nie mylić z miłością”, Katarzyna Nosowska, Wielka Litera 2023
„Zanim wystygnie kawa. Zanim wyblakną wspomnienia”, Toshikazu Kawaguchi, Grupa Wydawnicza Relacja 2023

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora