KIEDY ZBRODNIARZ JEST „NIEWINNY” | Adwokat diabła, Steve Cavanagh

15.05.2024

W tym thrillerze, mamy ciekawy motyw niesamowicie sprytnego mordercy, który ukrywa swoje zbrodnie… w świetle prawa. To zagranie na swój sposób genialne. Czy adwokat Eddie to rozgryzie i będzie w stanie zawalczyć o prawdziwą sprawiedliwość?

DIABELSKI PLAN: PRAWO ŚMIERTELNĄ BRONIĄ

adwokat diabła steve cavanaghKron jest prokuratorem w małym miasteczku w Alabamie i diabłem wcielonym. Wykorzystuje swoje stanowisko, by zaspokoić swoją żądzę zabijania. Z przyjemnością ogląda wykonywanie wyroków śmierci, a im egzekucja jest brutalniejsza, tym lepiej. Nie interesuje go, czy oskarżony jest winny, ba, często preparuje dowody, by tylko doprowadzić do skazania. Choć wydaje się to niemożliwe, jego skuteczność to… 100%!

Z takim przeciwnikiem mierzy się właśnie Eddie Flynn. Na terenie potężnego prokuratora jest w swojej walce bardzo odosobniony. Po przyjechaniu do Alabamy, Eddie Flynn przekracza drzwi piekła. Ci, którzy tu wchodzą, mogą porzucić wszelką nadzieję…

Problemy w znalezieniu noclegu czy restauracji, która przyjmie zamówienie to dopiero początek. Bo jak prowadzić śledztwo, kiedy nikt nie ma ochoty z tobą rozmawiać i boi się lokalnego przedstawiciela władzy i jego sieci powiązań?

A stawka jest wysoka, bo jest nią życie młodego chłopaka niesłusznie oskarżonego o zabójstwo.

SĄD OSTATECZNY: „ODPOCZĄŁ DNIA SIÓDMEGO”

Adwokat ma tylko siedem dni, by przygotować linię obrony. Jednocześnie walczy na dwóch frontach o sprawiedliwość dla chłopca i o własne życie. Prokurator bowiem używa wszystkich sposobów, łącznie z zastraszeniem, by zatrzymać Flynna. Ma w ręku poparcie miasteczka, zaszantażowanych ławników, szeryfa, a nawet tajne, podziemne i śmiertelnie niebezpieczne organizacje.

Eddie i jego ekipa mają do dyspozycji tylko swoje doświadczenie, jednego (ale bogatego) ruszonego sumieniem sojusznika i… spryt dawnego oszusta. Batalia sądowa to nie jest więc tylko i wyłącznie pojedynek prawników na kruczki prawne. To walka dobra ze złem pełna skomplikowanych forteli z każdej strony.

Czy Eddie dożyje do końca tygodnia? Kto uda się na wieczny odpoczynek?

ANIOŁ STRÓŻ THRILLERÓW PRAWNICZYCH: STEVE CAVANAGH

W „Adwokacie diabła” znamy mordercę już od pierwszej sceny. Nie zmienia to faktu, że przez ponad pół tysiąca stron nie możemy oderwać się od książki. Jest po prostu piekielnie dobra!

Steve Cavanagh potrafi stworzyć atmosferę zagrożenia i odtworzyć przytłaczającą atmosferę miasteczka, w którym rządzi zło. Śledzimy sprawę z zapartym tchem jednocześnie starając się przewidzieć kolejne ruchy bohaterów, jednocześnie drżymy o ich życie i ostateczny wynik rozgrywki. Trzeba też przyznać, że autor nie szczędzi zwrotów akcji, a niektóre asy z rękawa wyciąga już pod sam koniec. Zaczynamy z poziomu „Wszystko jest jasne, pytanie tylko, czy się uda wygrać”, po czym przechodzimy do „Tego się nie spodziewałem/-am!” aż po „Brak mi słów!”.

Ta umiejętność wychodzenia poza schematy thrillera prawniczego i kryminału czyni ze Steve’a Cavanagha godnego przeciwnika dla do tej pory niekwestionowanego króla gatunku Johna Grishama. Czy właśnie obserwujemy zmianę na tronie?

pp button

PRZECZYTAJ RECENZJĘ „PÓŁ NA PÓŁ” STEVE’A CAVANAGHA >>>>

pół na pół steve cavanagh artykuł

 

wyszukiwarka niebieska

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

„Adwokat diabła”, Steve Cavanagh, Wydawnictwo Albatros 2024

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora