Królowe i życie | „Królowa”, „Imperium Lewandowska”, „Wags”

31.08.2023
królowe i życie biografie artykuł

Powiadają, że nadeszła era silnych kobiet. Patrząc na nasze nowe propozycje książkowe, w zasadzie musimy się zgodzić.

Królowa, Andrew Morton

królowa andrew mortonZacznijmy od tej prawdziwie koronowanej. Równo rok temu niemal cały świat ją żegnał. Teraz trafia do nas jej biografia „Królowa”, nie pierwsza i nie ostatnia zapewne, ale ta jest szczególna, gdyż jej autorem jest ceniony Andrew Morton.

Elżbieta II, bo o niej mowa, to postać na tyle rozpoznawalna, że nie trzeba jej przedstawiać. Mało jednak wiemy o kulisach sprawowania władzy, o życiu codziennym królowej, o pierwszych latach jej życia, dzieciństwie i młodości, oraz o jej losach w cieniu pandemii, gdy stanęła po stronie nadziei na lepsze jutro i dawała wielu ludziom siłę.

Napisana z fabularną swadą opowieść o życiu Elżbiety II znanego biografa (który napisał również biografię podwójną „Elżbieta i Małgorzata” jego autorstwa) to gwarancja dobrej i pożytecznej lektury. To również portret jednej z najsilniejszych kobiet dwudziestego wieku.

 

Imperium Lewandowska, Monika Sobień-Górska

imperum lewandowska monika sobień-górskaZostawmy Wielką Brytanię, zajrzyjmy na chwilę do innego królestwa. To monarchia wielkiego biznesu Anny Lewandowskiej. Wartość jej przedsięwzięć została wyceniona przez specjalistów na, bagatela, prawie trzysta milionów złotych.

Anna Lewandowska zresztą może pochwalić się także innymi rekordami. Miliony oglądają ją codziennie na Instagramie, kolejne miliony ćwiczą z jej aplikacją treningową.

Jedni jej nienawidzą, inni ubóstwiają. Jedno jest pewne: jest idolką i dowodem na to, że wiele z tego, co niemożliwe, jest możliwe.

Książka „Imperium Lewandowska” Moniki Sobień-Górskiej nie jest pełną biografią, to raczej portret biznesowy, pełen cytatów z wywiadów, opisujący fenomen i jako taki mogący stać się inspiracją dla wielu czytelniczek (i czytelników). W książce znajdziemy również przeprowadzony przez autorkę wywiad, którego ekskluzywnie udzieliła Lewandowska.

WAGS. Cała prawda o kobietach piłkarzy, Jessica Ziółek

wags jessica ziółekPozostajemy w sportowych klimatach, poniekąd przynajmniej. Mamy oto bowiem przed sobą książkę o WAGS, czyli żonach i dziewczynach piłkarzy (wifes and girlfriends).

WAGS to ważne zjawisko medialne, fascynuje ono masy, ale WAGS to przecież nie tylko plotki, ale określone życiorysy, losy, historie. I o tym właśnie jest ta książka.

Co ważne, „WAGS. Cała prawda o kobietach piłkarzy” jest pisana z perspektywy jednej z nich. Jessica Ziółek, influencerka i projektantka mody, zdradza, kim są WAGS niejako od kulis.

Fascynująca opowieść byłej narzeczonej znanego zawodnika – Arkadiusza Milika.

 

wyszukiwarka button 1

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
„Królowa”, Andrew Morton, Marginesy 2023
„Imperium Lewandowska”, Monika Sobień-Górska, Czerwone i Czarne 2023
„WAGS. Cała prawda o kobietach piłkarzy”, Jessica Ziółek, HARDE Wydawnictwo 2023

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora