Prosto z list bestsellerów | Kult, Galimatias, Prezydent. Aleksander Kwaśniewski

30.05.2023
książki z list bestsellerów

Wśród najnowszych książkowych hitów znajdujemy przeciekawe pozycje: wywiad rzekę z byłym prezydentem, autobiograficzną opowieść o tajemniczej autorce oraz drugą część trylogii popularnego skandynawskiego duetu.

Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim, Aleksander Kwaśniewski, Aleksander Kaczorowski

prezydent aleksander kwaśniewskiAleksander Kwaśniewski należy do postaci tyleż lubianych co i kontrowersyjnych. Jak prawie każdy polityk, dodajmy. Z tym że Kwaśniewski to polityk wyjątkowy. I to nie tylko dlatego, że był prezydentem Polski w latach 1995-2005, czyli czasie, gdy Polska weszła do Unii Europejskiej.

Wywiad rzeka z byłą głową państwa przeprowadził Aleksander Kaczorowski, który zapanował nad tysiącem wątków. A to ważne, bo ta drobiazgowa książka pełna jest odniesień, ale też i anegdot oraz rozmaitych smaczków. I choć rozmowa koncentruje się przede wszystkim na życiu publicznym Kwaśniewskiego, dostajemy tu także sporo opowieści o codzienności, rodzinie czy młodości byłego prezydenta.

Ilustrowana zdjęciami rozmowa z Kwaśniewskim to nie tylko źródło wiedzy o polityku, to także powtórka z historii Polski ostatniego półwiecza.

 

Galimatias. Papiery, maile, wywiady, Elena Ferrante

Galimatias. Elena FerranteJeśli lubicie czytać biografie i autobiografie, część z Was powinna się ucieszyć na wieść o nowej książce Eleny Ferranty „Galimatias”.

Od razu uprzedzając fakty, nadal nie mamy odpowiedzi na wszystkie pytania, ale i tak wraz z tą książką dostajemy coś bardzo cennego. Elena Ferrante dzieli się bowiem swoim warsztatem, przybliżając tajniki pisania, a także nieco opowiadając o swoim życiu.

Nosząca podtytuł „Papiery. Maile. Wywiady” książka jest na swój sposób niezwykła. Z pewną ostrożnością należy ją traktować jako źródło o życiu Ferrante, chociaż w wielu miejscach bywa też ta opowieść po prostu wielce inspirująca. A to bardzo cenne.

 

Kult, Camilla Läckberg, Henrik Fexeus

kult Läckberg FexeusDo bestsellerowego zestawu nowości dokładamy jeszcze trzecią propozycję, a mianowicie drugi tom trylogii duetu Camilii Lackberg i Henrika Fexeusa. Autorów chyba przedstawiać nie musimy, zwłaszcza ta pierwsza ląduje na listach bestsellerów nie od wczoraj. Fexeus z kolei to między innymi performer i mentalista. Z takiej mieszanki mógł wybuchnąć tylko thriller, który elektryzuje na prawie 700-stronach polskiego wydania.

Czego my tu nie mamy?! Jest i świetna warstwa psychologiczna, i znakomita obyczajowa, no i intryga: morderstwa dzieci.

Lektura „Kultu” będzie momentami mocno dramatyczna. Ale… czy wszak nie o to nam, czytelnikom tego typu literatury, chodzi?

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim, Aleksander Kwaśniewski, Aleksander Kaczorowski, Znak Literanova 2023
Galimatias. Papiery, maile, wywiady, Elena Ferrante, Wydawnictwo Sonia Draga 2023
Kult MENTALISTA. tom 2, Camilla Läckberg, Czarna Owca 2023

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora