Twoje dzieci to twoja wina!, Larry Winget

13.12.2015

Przerażające historie i wspomnienia to zazwyczaj tylko fikcja literacka. W wypadku „Twoje dzieci to Twoja wina” jest jednak inaczej. Przytaczane historie są jak najbardziej prawdziwe i tym bardziej wywołują gęsią skórkę u czytelnika, gdy uświadomi sobie, że chodzi o wychowanie jego własnych dzieci, które mogą dostarczyć mu takich samych wrażeń w prawdziwym życiu.

Z pewnością nie jest to pozycja dla wszystkich, a już tym bardziej nie dla osób skrajnie konserwatywnych. Jeśli jednak posiadacie otwarty umysł i zdanie innych, nawet kontrowersyjne, nie tyle budzi w Was sprzeciw, co pobudza do myślenia – warto po nią sięgnąć.

Autor jest trenerem rozwoju osobistego i jednym z najlepszych motywacyjnych mówców w Stanach Zjednoczonych, a do pisania o dzieciach upoważnia go ich posiadanie oraz wychowanie na odpowiedzialnych i samodzielnych dorosłych. W książce znajdziemy zresztą wiele przykładów z jego własnego doświadczenia oraz z etapu wychowywania jego synów i to te historie wywierają największe wrażenie oraz pozwalają sobie uzmysłowić, jaki wpływ na młodego człowieka ma postępowanie jego rodzica.

Autor porusza się po obszarach takich jak: aspekty wychowania, komunikacja, zaangażowanie, dyscyplina, karanie, mówienie o seksie, uczenie wartości pieniądza, relacje rodzinne i międzyludzkie ogółem, a także wielu pobocznych, ale istotnych w dzisiejszych czasach.

Polecamy tę książkę wszystkim przyszłym oraz obecnym rodzicom, którzy refleksyjnie podchodzą do tematu kształtowania „nowego człowieka” i…. nie chcą mieć do siebie pretensji o to, że ich dzieci to ich wina!

Twoje dzieci to twoja wina!

Larry Wingel

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora