W LABIRYNCIE LUDZKICH SPRAW

27.12.2021

Koniec roku obfituje w bestsellery. Tym razem proponujemy tytuły od trzech sprawdzonych autorów: Jeremy’ego Clarksona, Maxa Czornyja oraz Tanyi Valko.

ŚWIAT CLARKSONA. CZY DA SIĘ TO PRZYSPIESZYĆ? Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson to nazwisko-firma. Uwielbiany przez fanów motoryzacji, a może w ogóle uwielbiany. I kropka. Ceni się w nim: humor, ironię, dystans. Oraz, co wiąże się z wspomnianymi tu przed momentem walorami, specyficzne podejście do rzeczywistości.

Najnowsze jego dzieło znowu zapowiada się na bestseller. „Świat według Clarksona” składa się bowiem z felietonów drukowanych pierwotnie na łamach „The Sunday Times”. Felietony dotyczyły co prawda spraw bieżących, ale na tyle były uniwersalne, że ich tematyka broni się w książce.

Broni się – i to jak!

Wśród krótkich tekstów z książki o znamiennym podtytule „Czy da się to przyspieszyć?” i nieprzypadkową okładką, na której autor trzyma na rękach owcę (!), znajdziemy między innymi kilka tekstów o zwierzętach (różnej maści), kilka komentarzy o sytuacji politycznej na świecie, a także kilka porad, nieoczywistych rzecz jasna. Jak na Clarksona przystało.
Ta książka to gwarancja całkiem niezłej zabawy.

PACJENT Max Czornyj

max czornyj pacjentZmieniamy drastycznie nastrój. Oto bowiem sięgamy po nową powieść Maxa Czornyja. Znany on jest wielbicielom powieści z czarnymi okładkami. Znany i ceniony – przede wszystkim za opowieści z komisarzem Deryłą. „Pacjent” to już dziewiąta odsłona tego cyklu.

Akcja najnowszego tomu pędzi jak szalona, ale też powiedzmy od razu, że czas tutaj odgrywa ważną rolę. Komisarz Deryła zostaje postawiony przed trudną sytuacją i musi zrealizować pewne zadanie. W określonym przedziale czasu…
Śledzący dotychczasowe dokonania autora pewnie zwrócą uwagę, że tym razem oszczędzono nieco brutalnych scen. Akcent z kryminału został przesunięty również na sensację. Nadal jednak jest to stary, dobry Czornyj.

 

ARABSKA KOCHANKA. ARABSKA SAGA. TOM 12 Tanya Valko

arabska kochanka valkoJeszcze jedno nazwisko doskonale znane z list bestsellerów. Tanya Valko, autorka kilkunastu „arabskich” książek. Najnowsza nosi tytuł „Arabska kochanka” i liczy, uwaga!, ponad 700 stron.

Autorka osadziła akcję najnowszej powieści we współczesności, w ścisłym tego słowa znaczeniu. Mamy więc Covid-19 i odczuwalne skutki pandemii. Mamy też znanych z poprzednich książek bohaterów i bohaterki. Nie będziemy tutaj zdradzać, co się u nich dzieje, bo każde słowo z naszej strony, byłoby psuciem rozrywki.

Dodamy jednak, że poza tekstem opowieści, tym razem mamy rodzaj „covidowego” kalendarium z Arabii Saudyjskiej i Izraela. Są też w książce podstawowe informacje o Arabii Saudyjskiej, a także słowniczek podstawowych słów i haseł.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
„Świat Clarksona. Czy da się to przyspieszyć?”, Jeremy Clarkson, Insignis Media, 2021
„Pacjent”, Max Czornyj, Wydawnictwo Filia, 2021
„Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12”, Tanya Valko, Prószyński Media, 2021

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora