WALENTYNKI – jeśli nie romans, to co?

09.02.2024
walentynki jak nie romans to co 2024

Walentynki, święto zakochanych. Ale co czytać jeśli nie mamy ochoty na uniesienia rodem z „50 twarzy Greya” albo ckliwy romans? Mamy coś dla zakochanych i dla singli! Podpowiadamy nieoczywiste książki o relacjach z innymi i samym sobą.

Sztuka obsługi penisa. Nowe wyzwania. Część 2, Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski

sztuka obsługi penisa 2 andrzej gryżewski„Sztuka kochania” Wisłockiej wydana w 1976 roku była… szokiem dla społeczeństwa. O „tych sprawach” się nie mówiło, a tym bardziej się nie pisało. Dziś „Sztuka obsługi penisa” to prawie 350 stron szczerej rozmowy. I jest to już druga część. Bo trzeba rozmawiać, trzeba rozumieć, trzeba dbać, by było nam lepiej.

Rozmawiają Andrzej Gryżewski, psychoterapeuta i seksuolog, oraz Przemysław Pilarski, dziennikarz. A mówią między innymi o współczesnym postrzeganiu męskości, o wpływie społecznym na seksualność, o tym jak cieszyć się uniesieniami bez poczucia winy.

To cenna pozycja (!) nie tylko dla mężczyzn. Bo przecież do tanga trzeba dwojga…

 

Nigdy nie jest za późno na siebie, Izabela Zeiske

nigdy nie jest za późno na siebie Izabela ZeiskeBrzmi jak poradnik, ale poradnikiem nie jest. To fabuła, która została zainspirowana życiem autorki, gwiazdy programu „Googleblox”. Na pewno swoją opowieść nieco podkoloryzowała, ale nie jest to najistotniejsze. Ważne jest jak Izabela Zeiske trafnie (i z humorem!) pokazała, że każdy w każdym wieku może zmienić swoje życie. Pytanie, czy jej małżeństwo to przetrwa?

Iza ma już na karku ponad pół wieku. Życie „stereotypowo”, czyli: mąż, odchowane dzieci, praca… Udar budzi ją z zastoju. Teraz chce żyć pełnią życia. Korzystać ze wszystkiego, co świat oferuje. A wszystko to najlepiej dziś, w tej godzinie, minucie. Tymczasem jej mąż spogląda na nią z wygodnego fotela i rozkłada ręce. Co teraz? Czy da się pogodzić jej pragnienia ze spokojnym stylem życia Zdzisława?

To książka rozrywkowo-refleksyjna. Warto przeczytać, jeśli właśnie jesteśmy na rozstaju dróg, a nasz towarzysz życia chce iść inną drogą. Czy miłość pozwoli na znalezienie „trzeciej drogi” i odnaleźć wspólne szczęście?

 

Węzły mentalne, Bernardo Stamateas

węzły mentalneZ chwilą gdy pojawiamy się na świecie, nie jesteśmy już „carte blanche”. Pochłaniamy świat, pochłaniamy słowa wypowiadane przez bliskich, przez wrogów, przez nauczycieli, przez… nas samych.

Ciągle myślimy i nawet nie zauważamy jak często w tych myślach się zapętlamy. Zaczynamy czuć gniew, rozczarowanie życiem i chcemy iść dalej, ale COŚ nas powstrzymuje. Co? Strach przed zmianą? Jakieś zakorzenione przekonanie? Jakaś opinia, która hamuje nasz rozwój od czasów dzieciństwa?

Wiele z granic rozwoju stawiamy sobie sami, a Bernardo Stamateas podpowiada nam jak się ich pozbyć.
Brzmi to trochę jak polecajka dla singli, by mogli „otworzyć się na nowe możliwości”. To nie do końca prawda. To książka, którą warto też wprowadzić do życia par, aby uniknąć rutyny, aby razem iść naprzód i kształtować lepszą relację.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

„Węzły mentalne”, Bernardo Stamateas, Wydawnictwo Bellona 2023

„Nigdy nie jest za późno na siebie”, Izabela Zeiske, Prószyński Media 2023

„Sztuka obsługi penisa. Nowe wyzwania. Część 2”, Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski, Agora 2023

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora