BESTSELLERY – CZERWIEC 2019

05.07.2019

Początek wakacji to dobry moment, by zaplanować must read na całe lato! W wyborze na pewno pomoże Wam nasza lista bestsellerów książkowych czerwca. Rozpoczyna ją Katarzyna Grochola w zupełnie nowej odsłonie z sensacyjną książką „Zranić marionetkę”. Tuż za nią kolejny gorący romans Blanki Lipińskiej „Kolejne 365 dni”, a na trzecim miejscu Wasz ulubiony, polski mistrz kryminałów – Remigiusz Mróz i jego najnowsze „Listy zza grobu”. Co jeszcze znalazło w TOP 10 czerwca? Sprawdźcie sami!

1. Zranić marionetkę, Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola jako autorka kryminałów? Czemu nie! Jej najnowsza powieść rozpoczyna się dość stereotypowo: odnalezieniem ciała 😉 W tym przypadku jest to ciało nagiego mężczyzny w luksusowym mieszkaniu na strzeżonym osiedlu. Sprawa zostaje zakwalifikowana jako samobójstwo. Jednak śledczy Natan ma wątpliwości, które podziela Weronika – niechciana w zespole antropolożka zgłębiająca przyczyny i okoliczności śmierci samobójczych. Co właściwie przyczyniło się do śmierci mężczyzny?

Przeczytaj recenzję: Zranić marionetkę, Katarzyna Grochola

2. Kolejne 365 dni, Blanka Lipińska

Kontynuacja bestsellerowej serii książek o Laurze Biel nie zawodzi! Nasza bohaterka zostaje postrzelona, a o życie jej i jej nienarodzonego dziecka walczą najlepsi lekarze. Jej mąż staje przed najtrudniejszą w swoim życiu decyzją – kogo uratować, ukochaną żonę, czy wyczekiwane potomstwo? Jaką decyzję – tego dowiecie się z książki! 😉

3. Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

Patomorfolog z mroczną przeszłością, samotny ojciec dwójki dziewczynek, odwieczny fan muzyki w wykonaniu tylko tych zespołów, które zakończyły już swoją działalność – Seweryn Zaorski. Mężczyzna powraca do swojego rodzinnego miasta po dwudziestu latach. Na miejscu kupuje od swojej dawnej znajomej, Kai Burzyńskiej, stary dom, w którym kobieta się wychowała. Odnajduje tam dyskietki, których nie może rozszyfrować, a w tym pomóc mu mają tajemnicze listy, które Burzyńska otrzymuje od… zmarłego ojca. Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę?

Przeczytaj recenzję: Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

4. Nóż, Jo Nesbo

Harry’ego Hole’a spotkało w życiu wiele, nie jest jednak gotowy na koszmar, jaki go jeszcze czeka. Gdy budzi się pewnego dnia skacowany ze śladami krwi na ubraniu, rozpoczyna się jego kolejna walka ze śmiertelnym wrogiem… i swoim małym piekłem. Czy uda mu się zwyciężyć?

Przeczytaj recenzję: Nóż, Jo Nesbo

5. Złota Klatka, Camilla Läckberg

„Złota klatka” to historia, której główną bohaterką jest Faye. Kobieta dorastała we Fjällbace, z której wyjeżdża, pozostawiając tam swój największy sekret. Faye rozpoczyna nowe życie w Sztokholmie, gdzie wiąże się z Jackiem, swoim przyszłym mężem. Niedługo później rodzi im się córeczka. Główna bohaterka wiedzie, na pozór, idealne życie u boku mężczyzny, który jest obiektem westchnień wielu kobiet. Życie Faye po niedługim czasie zaczyna przypominać trwanie w tytułowej złotej klatce, która jedynie z zewnątrz wydaje się ciekawa i interesująca. Pewnego dnia bohaterka otrzymuje telefon z informacją, że jej ukochana córeczka zaginęła, a w domu jej męża ujawniono kałużę krwi. Czy Jack byłby zdolny do tego, aby zamordować ich wspólne dziecko?

Przeczytaj recenzję: Złota Klatka, Camilla Läckberg

6. Dziewczyna o czterech palcach, Marek Krajewski

To pierwsza powieść szpiegowska autora! Jedyny w swoim rodzaju retro klimat, międzywojenny Lwów, Warszawa, Gdańsk, a nawet… rumuńskie prowincje. Śledczy Edwart Popielski, zwany Łysym, podczas rozwiązywania zagadki podejrzanego samobójstwa, trafia w sam środek bezwzględnego wyścigu wywiadów…

Przeczytaj recenzję: Dziewczyna o czterech palcach, Marek Krajewski

7. Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie, Frédéric Martel

Szokujące, skrywane tajemnice duchowieństwa w Watykanie wychodzą na jaw. Kontrowersje, które są wynikiem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach. Księża-homoseksualiści, okazujący się być największymi homofobami, a nawet… przestępcy seksualni, których nie spotyka sprawiedliwość. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

Przeczytaj recenzję: Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie, Frédéric Martel

8. Sekret Heleny, Lucinda Riley

Malownicza wyspa, pamiętne wakacje i dom pełen tajemnic, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Gdy Helena wraz z rodziną odwiedza willę Pandora, którą otrzymała w spadku po ojcu, spotyka dawnego ukochanego…  Spotkanie to wywołuje lawinę wydarzeń, których już nie jest w stanie zatrzymać.

9. Pacjentka, Michaelides Alex

Alicia, piękna malarka i żona znanego fotografa, pewnego dnia morduje swojego męża, po czym milknie i nie odzywa się już ani słowem.?Morderczyni ląduje w szpitalu psychiatrycznym o podwyższonym rygorze. Tam właśnie pracę zaczyna Theo, psychoterapeuta sądowy. Czy uda mu się przełamać milczenie i odkryć prawdę o zbrodni?

Przeczytaj recenzję: Pacjentka, Michaelides Alex

10. Moja historia, Michelle Obama

Mówi się, że za sukcesem mężczyzny zawsze stoi silna kobieta. Choć można się spierać odnośnie zasadności tego stwierdzenia, to nie ma wątpliwości, że w przypadku prezydenckiej pary Obamów, jest to prawda. Michelle to kobieta silna, niezależna i ambitnie dążąca do osiągnięcia swojego celu. Dlaczego sama nie wstąpiła do polityki? Wybrała inną drogę. Przez całą karierę stała u boku prezydenta, wspierała go. Mimo to, wygrywała w rankingach popularności z własnym mężem. Biografię uznano za bestseller na długo zanim trafiła do sprzedaży. Co jest takiego w Michelle, że każdy chce ją poznać bliżej?

Przeczytaj recenzję: Moja historia, Michelle Obama

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora