BESTSELLERY – LIPIEC 2020

11.08.2020

Nie ma lepszego miesiąca w roku na czytanie książek niż lipiec. Koc, hamak czy leżak to doskonałe towarzystwo dla lektury 🙂 Lekkie, radosne a może ciężkie i mroczne – sprawdźcie, po jakie tytuły sięgaliście najczęściej w lipcu. Szukacie inspiracji na dalszą część wakacji? Dobrze trafiliście! Sprawdźcie naszą listę TOP 10 najlepszych książek lipca.

1. Prezes i Spółki. Imperium Jarosława Kaczyńskiego, Iwona Szpala, Agata Kondzińska

Adam Michnik pisze o tej książce, że „to reportaż z polskiej stajni Augiasza”, Tomasz Lis idzie jeszcze dalej i mówi, że „ta książka to opowieść o tym, jak gang się narodził i jak opanowywał Polskę”. „Prezes i Spółki. Imperium Jarosława Kaczyńskiego” to nie jest zwykła biografia. To powieść o tym, jak człowiek od zera, bazując na politycznej grze i układach, zbudował potężne imperium. Agata Kondzińska i Iwona Szpala pokazują, jaką drogę przeszedł Jarosław Kaczyński od dnia, gdy w biurze Porozumienia Centrum przestały działać telefony, bo nie było na rachunki, po budowę drapacza chmur w centrum Warszawy. Chcecie poznać te tajemnice? Sięgnijcie koniecznie po książkę!

2. Kwestia ceny, Zygmunt Miłoszewski

Jeśli Miłoszewski wydaje książkę, można mieć pewność, że od razu wskoczy na listę bestsellerów. Nie inaczej jest tym razem. „Kwestia ceny” to thriller wysokich lotów, pełen życiowych prawd, tajemnic i marzeń. To historia o tym, jaką cenę jesteśmy gotowi zapłacić za spełnienie swoich największych pragnień. To także powieść, w której pisarz stawia pytania o to, w jakim kierunku zmierza ludzkość. Choć akcja rozgrywa się na początku XX wieku, to jest ona absolutnie ponadczasowa. Poznajcie mroczną wizję Zygmunta Miłoszewskiego na zbliżającą się apokalipsę.

3. Osiedle RZNiW, Remigiusz Mróz

Podobno nic nie trwa wiecznie… ale wydaje się, że spektakularna kariera i ogromna popularność Remigiusza Mroza nigdy się nie skończy. Kolejna powieść tego autora i kolejne miejsce na szczycie top listy. Tym razem pisarz wprowadza nas w świat blokowiska i kulturę hip-hopową z początku XXI wieku. To w takiej scenerii osadza kryminalną historię, która mogłaby wydarzyć się każdemu… Macie ciarki na plecach?

4. Tajemnice hoteli Dubaju, Marcin Margielewski

Najdroższe hotele świata, najbogatsi ludzie, najbardziej luksusowe atrakcje – nie ma chyba osoby, która choć przez chwilę nie chciałaby zaznać takiego życia. Po przeczytaniu tej książki możecie jednak zmienić zdanie. Okazuje się bowiem, że w tym miejscach dostępnych dla nielicznych, dzieją się rzeczy, które nie przyszłyby nam do głowy w najśmielszych snach… i w najgorszych koszmarach. Wszystko, co wydarzyło się w czterech ścianach luksusowego świata, ma w nich pozostać. Jesteście ciekawi, co skrywają mury wyłożone złotem i marmurem? Sięgnijcie po tę lekturę!

5. W głębi lasu, Harlan Coben

Las to miejsce, które wzbudza w nas skrajne emocje. W dzień daje wytchnienie od miejskiego zgiełku, pozwala oddychać pełną piersią. W nocy budzi przerażenie. Czy jest wśród Was ktoś, kto zgodziłby się pójść sam w środku nocy do lasu? Oni też nie powinni byli tego robić… Dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa. Jednak nie udało się odnaleźć zwłok wszystkich ofiar. Czy jest szansa, że niektórzy jednak uniknęli śmierci? Na rozwiązanie zagadki będą musieli poczekać 20 lat. Jeśli lubicie mroczne tajemnice i nierozwiązane sprawy z przeszłości, sięgnijcie po tę wyjątkową książkę Harlana Cobena… a potem koniecznie obejrzyjcie serial na Netflixie z polską obsadą, który powstał na jej podstawie!

6. Upiór w ruderze, Andrzej Pilipiuk

Czy można skutecznie połączyć rzeczy przerażające, nieprawdopodobne i przezabawne? Jeśli jest się Andrzejem Pilipiukiem, to wszystko jest możliwe. Autor bowiem w sposób wyjątkowy miesza ze sobą konwencje, bawi się stylami. Tym razem „na warsztat” bierze kwestie ciała, ducha i pokuty, którą grzeszna dusza musi odbyć. Pokutowanie bywa męczące, co nie znaczy, że nie może być zabawne. To lektura nie tylko dla fanów Pilipiuka, ale także dla tych, którzy chcą po prostu oderwać się od codzienności.

7. Zanim powróci strach, C.L. Taylor

Miłość to uczucie, które potrafi uskrzydlać… pod warunkiem, że ulokujemy je w odpowiedniej osobie. Jeśli trafimy na człowieka, który jest bezwzględny i brutalny, rany po takim związku zostają na całe życie, nie tylko te na ciele. Powieść C.L. Taylor to obraz miłości obsesyjnej, pełnej kłamstwa i manipulacji. Czy głównej bohaterce uda się zapobiec wydarzeniom, które sprawią, że kolejna kobieta padnie ofiarą jej oprawcy? Aby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać tę książkę.

8. W samym sercu morza, Jojo Moyes

Czasem ważniejsza jest sama podróż, a nie jej cel. Frances wchodzi na pokład okrętu, który ma ją zabrać do Anglii, po to by znaleźć się daleko od spraw z przeszłości. Myśli o swoim celu, dotarciu do miejsca, w którym będzie mogła rozpocząć nowe życie. Jednak nowe życie zaczyna się już na statku, kiedy poznaje Henry’ego. To spotkanie to najgorsza i najlepsza rzecz, jaka mogła jej się teraz przydarzyć. Jak się skończy? Czy uda jej się dotrzeć do celu, czy skupi się na samej podróży? Dowiecie się tego sięgając po niepublikowaną wcześniej w Polsce powieść Jojo Moyes.

9. Prawdziwe kolory, Kristin Hannah

Nie ma rodziny bez skazy. Każda bliska relacja, którą łączą więzy krwi, naznaczona jest skrajnymi emocjami. Siostry Grey również tego doświadczyły na własnej skórze. Zawsze były sobie bliskie, lojalne i wspierające. Śmierć matki zjednoczyła je jeszcze bardziej. Jednak jedno wydarzenie zwraca je przeciw sobie. Siostry Grey stają ze sobą w szranki w trudny do wyobrażenia sposób. Ich lojalność wystawiona zostaje na próbę. Jak potoczą się ich losy? „Prawdziwe kolory” to powieść o rywalizacji, przebaczeniu, odkupieniu, czyli o tym wszystkim, co tworzy rodzinę.

10. Pomocnik kata, Marek Krajewski

Marek Krajewski po raz kolejny zabierze Was w czasy przedwojennej Polski, odkryje przed Wami tajemnicze karty historii i wprowadzi w zakulisowe rozgrywki dwóch wywiadów. Po raz kolejny także spotkamy się z nietuzinkową postacią, jaką jest Edward „Łyssy” Popielski, funkcjonariusz tajnych służb odrodzonej Rzeczypospolitej. To jemu przypadnie zadanie rozwiązania zagadki zamachu na ambasadora ZSSR w Polsce, Piotra Wojkowa. Jednak, jak to u Krajewskiego bywa, to dopiero początek… Co będzie na końcu, tego dowiecie się sięgając po książkę!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora