BESTSELLERY – LISTOPAD 2022

07.12.2022
bestsellery listopada 2022

Komu, komu bestsellery pod choinkę? Nie ma nic lepszego niż rozpakowanie prezentu z listy czytelniczych hitów i posiedzenie z książką w ręku z herbatą lub świątecznym grzańcem. Podpowiadamy, jak dobrać książkowy TOPowy prezent.

1. Ziobranoc, Europo, Krzysztof Daukszewicz, Aleksander Daukszewicz

DLA KOGO? Dla bacznych obserwatorów codzienności z poczuciem humoru
Idealna pozycja na podsumowanie roku. Krzysztof Daukszewicz z synem Aleksandrem stworzyli błyskotliwy komentarz do bieżącej sytuacji w kraju. Komentują rzeczywistość w dłuższych felietonach, krótkich notkach, a nawet za pomocą… przepisów kulinarnych! Książka zaskakująca, zabawna, dająca do myślenia.

ARTYKUŁ „ZIOBRANOC, EUROPO” KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

2. Wysłuchaj mnie. Cykl Rizzoli / Isles., Tess Gerristen

DLA KOGO? Dla detektywów, którzy lubią rozwiązywać zagadki w znanym sobie gronie
Tess Gerristen powraca z cyklem o Rizzoli i Isles w wielkim stylu! Tym razem detektyw i lekarka sądowa próbują rozwikłać brutalne zabójstwo pielęgniarki. W śledztwo miesza się Angela – matka Jane o mocnym charakterze.
Dla porównania, można obejrzeć też serial „Rizzoli and Isles” („Partnerki”) stworzony na podstawie cyklu Gerristen – obecnie dostępny na Amazon Prime.

3. Jestem jedną z żon, Laila Shukri

DLA KOGO? Dla ciekawych świata i szukających miłości
Alicja wychodzi za mąż za bogatego szejka z Dubaju. Wydaje się, że czeka ją życie jak w bajce. Ale szczęście przerywa… pojawienie się drugiej żony. Czy będzie w stanie dzielić się miłością?

4. Kaczyński i jego pajęczyna, Tomasz Piątek

DLA KOGO? Dla tych, którzy lubią zadawać (nawet niewygodne) pytania
Tomasz Piątek nie boi się przyjrzeć dokładnie życiu i działalności człowieka, który od kilku lat dzierży w Polsce władzę. Kim jest Jarosław Kaczyński? Z kim „się trzyma”? Czy jest ktoś, kto ma władzę nad nim?

5. Kraina marzeń, Nicholas Sparks

DLA KOGO? Dla romantyków / romantyczki
Nicholas Sparks, jak zawsze, wzrusza. Młody farmer z zamiłowaniem do muzyki, poznaje młodą kobietę. Razem dzielą pasję i… uczucie. Książka idealna, by ogrzać serce w zimowe wieczory.

6. Kobieta w walizce. Cykl: Hubert Meyer, Katarzyna Bonda

DLA KOGO? Dla odkrywców mrocznych sekretów
To kolejny tom z serii o Hubercie Meyerze, ale… tym razem śledztwo prowadzi ktoś inny. Kiedy Meyer czeka w areszcie na swoją rozprawę, młody aspirant Grzegorz Kaczmarek przejmuje sprawę tajemniczego zaginięcia kobiety. Czy podoła?

7. Krwawy księżyc, Jo Nesbo

DLA KOGO? Dla melancholików z tendencją do przygód
Harry Hole jest byłym policjantem, który powoli stacza się w otchłań alkoholizmu i rozpaczy. Wyrywa go z niej aktorka Lucille. Prosi go o uratowanie jej kuzynki z rąk kartelu narkotykowego. To niebezpieczne zadanie. Czy Harry mu podoła?

8. Z pierwszej piłki, Remigiusz Mróz

DLA KOGO? Dla miłośników kryminałów i/lub piłki nożnej
Mróz rozgrywa swoją opowieść po mistrzowsku. Drużyna piłkarska pnie się w rankingach, dopóki w tragicznym wypadku nie traci połowy kadry. Młoda gwiazda jest jej jedyną nadzieją. Tymczasem jego kariera (i życie) wiszą na włosku. Trzyma w napięciu niczym finały mistrzostw świata!

9. STREFA ZGNIOTU. Zapowiedź globalnego chaosu, Wojciech Sumliński

DLA KOGO? Dla realistów, którzy lubią analizować i przewidywać
Wojciech Sumliński korzysta z najlepszych źródeł. Dzięki temu jest w stanie dokładnie zbadać wydarzenia ostatnich miesięcy. Jaki wpływ na przyszłość świata ma wojna na Ukrainie? Czy czeka nas gospodarczy krach? I czym jest tytułowa „strefa zgniotu”?

10. Wielka Polska, Rafał A. Ziemkiewicz

DLA KOGO? Dla miłośnika historii i… teraźniejszości
Rafał Ziemkiewicz trzeźwo analizuje historyczną i bieżącą rzeczywistości wskazując, gdzie powinniśmy ulokować swoje ambicje jako naród.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!